Schuit helpt Kloetinge op weg O O) CD 11 Hoofdklasser verliest op eigen veld van Jodan Boys: 1-2 Een gebrek aan effectiviteit kost de ploeg van trainer Jannes Tant niet voor het eerst dit seizoen punten. Hoek stelt teleur met de zesde plaats. maandag 12 december 2016 Boere Kerkhove Na de onnodige ne derlaag tegen Jo dan Boys (1-2) maakte Fabian Wilson de vergelij king met het laat ste kampioensjaar van Hoek, in het seizoen 2013-2014. „Toen wonnen we tussen februari en april bijna alles. Echt alles zat toen mee, de driepunters bleven komen en we werden kampioen", zei de rechtsback zaterdag. „Het geluk dat we toen ook geregeld hadden, ont breekt nu." Daarna haalde hij er een statistiek bij. „Dit is pas de tweede keer dat we meer dan één doelpunt tegen krijgen dit seizoen. En toch staan we maar zesde." Het is een positie waar Hoek zich wel een beetje voor mag schamen. Een club die de ambitie heeft om te promoveren en dat gezien het budget ook zou moeten kunnen, mag na 14 wedstrijden geen 19 verliespunten KARAKTERISTIEK hebben. Toch is dat de harde realiteit voor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser. Hoek staat zesde, op slechts ze ven punten van Achilles Veen, dat dan weer wel. De koploper verloor za terdag opnieuw, waardoor in de hoofdklasse A nu een club of acht nog denkt serieus mee te kunnen doen om de titel. „Ik vind dat we vandaag tegen Jo dan Boys een prima wedstrijd heb ben gespeeld", zei Jannes Tant met het chagrijn op zijn gezicht. „We heb ben de tegenstander gedomineerd, zoals we dat eerder tegen Achilles Veen en Spijkenisse ook deden. Het probleem is ons scorend vermogen. Dat moet omhoog." De eerste wedstrijden na de winter stop worden heel belangrijk, keek Wilson al vooruit. „We spelen op 14 januari thuis tegen Ter Leede en krij gen daarna Ajax, Sliedrecht, Swift en Noordwijk. Als je nog een serieuze rol wil spelen, moet je er dan staan." Het kwartje moet, om terug te ko men op de eerdere vergelijking van Wilson, de goede kant op vallen. Tant: „Guillaume Clinckemaillie kopte op de paal. Die bal kwam terug het veld in en rolde precies de ver keerde kant op. Jodan Boys maakte een fantastische 1-2 maar die bal ging er via de binnenkant van de paal wel in. Soms kan dat het verschil zijn." In paniek was Tant zaterdag niet en dat zal hij ook de komende dagen niet zijn. Zaterdag wil de trainer ten koste van Oranje Wit de achtste fina les van het bekertoernooi bereiken, om zo toch nog met een positief ge voel de winterstop in te gaan. Kritiek van de buitenwacht legt hij naast zich neer, Tant blijft zijn eigen koers varen. „We voetballen goed en creë ren kansen tegen een ploeg die zich terugtrekt op eigen helft", zei hij. „Al leen als we geen kansen meer creë ren ga ik me zorgen maken." Jodan Boys kwam voor rust nauwe lijks in het strafschopgebied van Hoek en ontsnapte een paar keer aan een tegentreffer. De thuisploeg ver zuimde ook na rust om de score te openen, waarna het tegen een coun ter aanliep. Thomas van Renterghem dekte aan de verkeerde kant en Rom ario dos Santos kon profiteren (0-1). Met de invallers Josimar Pattinama en Esmat Shanwary binnen de lijnen kwam Hoek al snel op gelijke hoogte. Shanwary gaf voor, Nick de Groote kopte de bal terug, Birgen Martens gaf het laatste tikje. Met nog een kwartier op de klok ging Hoek op zoek naar de zege, maar het zag de verkeerde Pattinama scoren. Waar bij Hoek iedereen op een goal van Josi mar Pattinama hoopte, gingen de handen op elkaar voor Elliot Pattina ma. „Schrijf maar op", zei Wilson. „Zij waren effectief, wij weer niet." Zeeuwen ontbrak topscorer Tom Wuyts. Zijn plek werd ingenomen door Mark Schuit, die juist weer terug keerde van een kwetsuur. En dat pakte goed uit, want Schuit bracht zijn ploeg in de eerste helft aan de leiding. Een kwartier na de pauze kwam WNC op gelijke hoog te via een benutte strafschop van Vincent Verheul, maar het laatste woord was voor Kloetinge. Eerst was het de beurt aan Xander van der Poel. Vorige week zag hij nog een zuivere goal afgekeurd worden, maar nu kwam zijn naam wel op het scoreformu lier. Een fout van de keeper strafte hij ongenadig af. Julius Bliek bepaalde de eind stand op 1-3. Na elf nederlagen pakte MZC'11 bij Oude Maas voor de tweede week op rij een punt Door de zege klimt Kloe tinge een plek op de rang lijst, want Heinenoord ging zaterdag onderuit. De Zeeuw en staan nu derde. Koploper Rijsoord staat nog vier pun ten voor. Het gat met num mer twee SHO, dat ook ver loor, slinkte tot één punt. Oude Maas-MZC'11 2-2: Om dat de lijnen op het veld in Poortugaal niet goed zicht baar waren, begon het duel een halfuur later. De thuis ploeg leek het beste met die situatie om te kunnen gaan, want het kwam via goals van Desailly Sousa op 2-0. „Wij waren in de eerste helft niet goed genoeg", vond trainer Alexander van Keulen. „Maar dat had niets te maken met het uitstellen van de aftrap." Na de pauze kwam MZC'11 beter voor de dag en poetste het de achterstand ook weg. Martijn van Grunsven ver zorgde de 2-1 en aanvoerder Freek Torensma maakte ge lijk. „We hadden zelfs nog kansen op de zege", aldus Van Keulen, die de onlangs geblesseerd geraakte Ramon Janson liet invallen. „We pak ken wel weer een puntje. Dat is goed voor het moraal in de groep." l Tom Boere is in de race voor twee Bronzen Stieren. De uit Terneuzen af komstige topsco rer van de Jupi- ler League, goed voor twintig goals voor FC Oss, is één van de vier spelers die in aanmer king komen voor de titel beste speler van de tweede periode. De spits krijgt so wieso een Bron zen Stier als pro ductiefste speler in de tweede pe riode. Stemmen kan tot woens dag 14 decem ber via www.jupi- lerleague.nl. l Tennisster Le sley Kerkhove won afgelopen weekeinde haar eerste twee kwa lificatiepartijen bij het 100.000 dollartoernooi van Dubai. De Schouwse ver sloeg de Oosten rijkse Julia Grab- her (6-4 4-6 6-1) en de Kroati sche Tena Lu- kas (6-2 6-2). Ze heeft nu nog één zege nodig om door te gaan naar het hoofd schema. Hoek zakt weer weg Barry van der Hooft Hoek Hoek-Jodan Boys 1-2 (O-O). 65. Romario dos Santos 0-1, 75. Birgen Martens 1-1,81. El liot Pattinama 1-2. Scheidsrech ter: M.P. Gerritsen (Best). Gele kaart: Mo Bellahcen en Martijn Jansen (beiden Jodan Boys). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabi an Wilson, Lionel Fitsch, Ale xander Embrechts, Thomas van Renterghem (88. Douwe Zeegers); Birgen Martens, Re- guillo Vandepitte, Nathan La- grou (72. Esmat Shanwary); Nick de Groote, Guillaume Clin- ckemaillie (72. Josimar Pattina ma) en Kyle Doesburg. Birgen Martens (voorgrond) tikt de gelijkmaker in het doel van Jodan Boys. foto ronald den dekker Kloetinge kan met een goed gevoel de winterstop in. De zaterdag-eersteklas ser won met 1-3 van WNC en profiteerde van misstap pen bij de concurrentie. Ook MZC'11 kan met een re delijk gevoel kerst vieren. Bij Oude Maas bleef het voor de tweede keer op rij zonder nederlaag: 2-2. Daniel Vervelde Vlissingen WNC-Kloetinge 1-3: Bij de ■E o a <0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38