verliezen voelt Willem II kan na vijfde 0-0 geen brilstand meer zien 3 Van Bronckhorst: 'Kuyt belangrijk' Bazoer is klaar bij Ajax maandag 12 december 2016 sea te spelen. Een gevoel dat overi gens vrijwel alle spelers van het tweede elftal dit seizoen hebben, maar ze spreken het zelden uit te genover de hoofdtrainer. Voor Berghuis viel er gisteren dus wel iets te winnen in Alk maar. Maar dat gold voor heel Feyenoord, dat baalde van de kriti sche benadering. „Maar daar ben ik zelf helemaal niet mee bezig, joh", zei Berghuis. „Het was bij ons voetballend toch ook al een tijdje wat minder? Ik kijk graag naar de manier waarop er wordt gespeeld en dan zag dit er wel lek ker uit." En zo viel alles op zijn plaats in Alkmaar. De opgeluchte Van Bronckhorst, die Marko Vej- inovic thuis liet, benadrukte nog snel een paar keer dat de door hem gepasseerde Dirk Kuyt 'ge woon een belangrijke schakel blijft' in Rotterdam-Zuid. De trai ner legde de lat bewust nog even wat hoger. Feyenoord morste in de slotfase grote kansen, waarbij Renato Tapia de grootste disso nant was oog-in-oog met keeper Sergio Rochet. ,Je moet altijd voor doelpunten gaan", vond de trai ner. „Dat moet beter." ALKMAAR De op vallende en gedurf de keuze van Gio vanni van Bronck horst om Dirk Kuyt te passeren bij Feye noord had het ge wenste effect. Zon der de 36-jarige aan voerder boekte de koploper een klin kende zege op AZ (0-4). Trainer Van Bronckhorst weiger de desondanks om openlijk zijn gelijk te halen. „Het gaat niet om mij, maar om de winst. Na tuurlijk was Dirk er niet blij mee, hij wil altijd spelen." Is Kuyt nu definitief zijn plekje kwijt? „Dat is te kort door de bocht. Dirk is nog steeds onze aan voerder en belang rijk voor het team, dat zal het hele sei zoen zo blijven. Maar het seizoen is nog lang en we wil len hem op de juiste momenten rust ge ven." tegen zijn oude club FC Twente verloor Ziyech zijn eerste wed strijd als Ajacied. Ook een pri meur: het was de eerste keer dat Ajax niet scoorde sinds de komst van Peter Bosz als trainer. Juist in de wedstrijd waarin Ajax een clubrecord uit de jaren negentig had moeten breken door tweeënveertig keer op rij te sco ren. Dat lukte dus niet. Terwijl te genhouden in Enschede juist heel lang goed ging. Het centrale duo Davinson Sanchez en Nick Vierge ver speelde weer sterk. Tot dat ene moment toen Viergever de pineut van de avond werd en met een domme handsbal in blessuretijd een penalty veroorzaakte. „Gewoon stom. Ik raakte die bal verkeerd en uit een reactie maak ik hands. Ik leek wel een keeper. Had die bal nog net niet klem. Vol ledig terecht dat ik mijn tweede gele kaart kreeg. Als je dan van het veld afloopt, weet je ook al dat je de topper tegen PSV gaat mis sen. En dan gaat die strafschop er ook nog in. Binnen één minuut gaat dan alles fout." Donderdag wacht Ajax eerst nog de uitwedstrijd in de beker te gen Cambuur. Maar dan dus de wedstrijd die gaat bepalen met welk gevoel Ajax de winterstop in gaat. Want na een slechte start kreeg Ajax de afgelopen maanden terecht lof. Maar zonder winter kampioenschap is dat vooralsnog niet veel waard. AMSTERDAM Riechedly Bazoer (20) zet zijn car rière voort bij VfL Wolfs burg. Totdat Ajax en de Duitse club de overgang of ficieel bevestigen maakt de middenvelder voor de winterstop geen deel meer uit van de Ajax-selectie. Bazoer heeft zelf al een persoonlijk akkoord met de club die naar verluidt twaalf miljoen euro be taalt, het bedrag dat Ajax verlangt voor hem. Bazoer kwam niet meer voor in de plannen van trainer Peter Bosz. TILBURG Bij Specsavers is het twee halen een betalen. Maar bij Willem II krijg je er in nauwelijks drie maanden tijd zomaar vijf ca deau. Na Roda JC, NEC, PSV en FC Twente eindigde zaterdag ook de wedstrijd tegen PEC Zwolle in de brilstand. Die wil voorlopig nie mand in het Tilburgse kamp zien, ook al leverde die op bezoek bij PEC Zwolle toch weer een puntje op. „Onbevredigend", zei trainer Erwin van de Looi, die dan nog lie ver een 1-1 of 2-2 had gezien. „Want we snakken zo naar een doelpunt." In de laatste 450 minuten prikte Willem II welgeteld één keer raak. Dat doelpunt kwam van midden velder Jari Schuurman. Na 600 mi nuten zonder doelpunt had Van de Looi het met spits Fran Sol wel gehad. Die moest kort na de rust plaats maken voor Bartholomew Ogbeche. Of de Nigeriaan vrijdag tegen Heerenveen de voorkeur krijgt kon Van de Looi nog niet zeggen. Ogbeche was in de 35 minuten speeltijd die hij kreeg dreigender dan zijn Spaanse ploeggenoot, die weer vaak met de rug naar de goal stond. Omdat PEC Zwolle veel kansen miste en de Tilburgse doelman Kostas Lamprou zich met een aan tal reddingen onderscheidde, ble ven doelpunten uit. Steven Berghuis viert de 0-1 van Feyenoord bij AZ. De vleu gelaanvaller was weer eens ba sisspeler bij de Rotterdammers. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30