Warchild in Oeganda Komen er straks geen vijfjes meer uit de pinautomaten? Azië Actieweek t}(ldopn^en Handsfree bellen mag wel Vier mensen opgepakt bij Rilland Feyenoord wint makkelijk van AZ Appen op de fiets wordt verboden. Minister Schultz van Haegen van Verkeer werkt hiervoor aan een wet, zo maakt ze vandaag bekend. Walcheren Vergeving is belangrijk Bellen op de fiets blijft wel toege staan, maar alleen handsfree met behulp van oortjes. Experts stellen dat het bedienen van de smart- phone tijdens het fietsen het groot ste risico is. Dit betekent volgens de minister dat ze niet alleen het vast houden van de mobiel zal verbie den, maar ook het bedienen van een telefoon als die in een houder op het stuur staat. Dat laatste raakt vooral mensen die de telefoon als navigatie gebruiken tijdens fiets tochten. Met de nieuwe wet hoopt Schultz met name de jeugd te beschermen. Bij 20 procent van de ongevallen met fietsers van 12 tot 24 jaar blijkt het mobieltje een rol te spelen. In diverse landen is hanteren van de smartphone op de fiets daarom ver boden. Eind mei kondigde minister Schultz een onderzoek aan, na een gesprek met de vader van een jong slachtoffer. Nu is het nog toege staan fietsend met de telefoon in de hand te bellen of appjes te lezen en te versturen. Wel moeten bestuurders volgens de wet op het verkeer blijven letten en mogen ze geen gevaarlijke situ aties veroorzaken. Pas volgend jaar wordt duidelijk wanneer het verbod kan ingaan en hoe hoog de boete zal zijn. De komende tijd volgen onderzoeken naar de gevolgen van het gebruik van sociale media op de fiets. Met de resultaten daarvan wil Schultz het verbod onderbouwen. De afgelopen jaren is geprobeerd vooral het gedrag van de jeugd te beïnvloeden, bijvoorbeeld via les sen op school en beloningen die jongeren konden krijgen als ze op de fiets hun mobiel niet gebruikten. Het bleek onvoldoende effect te hebben. Vandaag maakt de minister ook bekend dat het aantal ernstig ge wonden bij verkeersongevallen in 2015 is uitgekomen op 21.300. Dat is een stijging van 3 procent in verge lijking met een jaar eerder (20.700). Al sinds 2007 is sprake van een toe name van het aantal ernstig gewon den. De meeste slachtoffers vallen op gemeentelijke en provinciale we gen. Dat baart de minister zorgen. „Wegbeheerders moeten op basis van een goede analyse problemen aanpakken en er voor zorgen dat het beter gaat met de verkeersvei ligheid." P6 RILLAND De politie heeft gis termiddag bij Rilland een auto tot stoppen gedwongen en vier mensen aangehouden voor wa penbezit. De politie kwam het viertal op het spoor na een tip van iemand die het wapen al bij Etten-Leur had gezien. Na deze tip ging de politie op zoek naar de auto. Op de afrit van de A58 bij Rilland kon deze tot stoppen gedwongen worden. Nieuwsmedia Mevrouw Bakker bij de laatste pinautomaat in Oosterland waar nog vijf euro briefjes worden uitgegeven. Mevrouw Bakker zou het lastig vinden als ze straks geen vijfjes meer kan pinnen korting p.p Kras.nl/azie-actieweek of bei 0900-9697 70 cPg »P8 Verbod op appen voor fietsers Edwin van der Aa Den Haag Bij 20 procent van de onge vallen met fietsers van 12 tot 24 jaar speelt het gebruik van een smartphone een rol. maandag 12 december 2016 8°C Wolken en pzc.nl soms zon Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO MARIEKE MANDEMAKER ZEELAND 16 de<=ember Tot 100 korting p.p. op alle reizen naar Azië én de hele week 50 éxtra korting p.p. op geselecteerde reizen. 3jÜ Zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1