vicky racet in Ierland Maar werkt dat ook'' De wereld ontdekken! Je kunt de boom in PVV-leider veroordeeld Zo hard als de rechter gisteren oordeelde over discriminatie door Geert Wilders, zo fel sloeg de PVV-leider terug in zijn reactie. V P®Mes in. ,n totaaf al 24 Mar «er a|fertei zaken 0t en klein. Wie een Petitie ondertekent, wil invloed uitoefenen. Zeeland krijgt weer een PZEM Walcheren Middelburgse volgt als eerste Nederlandse exclusieve jockeyopleiding. Niet bij de pakken neerzitten Wilders sprak van PW-hatende rechters, die 'onbetrouwbaar' en 'onprofessioneel' waren en hem 'politiek gedreven' veroordeelden wegens aanzetten tot discriminatie en groepsbelediging. In het vonnis hadden de rechters juist gezegd dat het 'geen politiek proces' was geweest. Met zijn min- der-Marokkanen-uitspraken in maart 2014 had hij gewoon als bur ger de grenzen van de wet over schreden. De rechters hebben slechts 'de normen gehandhaafd', zonder de vrijheid van meningsui ting 'te beperken'. Volgens de recht bank heeft Wilders een hele bevol kingsgroep 'apart gezet' en 'collec tief in eigenwaarde aangetast'. Zijn uitlatingen waren 'geen bijdrage' aan het publieke debat, maar ver hoogden slechts de 'polarisatie' in de samenleving. Wilders is schuldig bevonden, maar de rechtbank vond dat genoeg straf en legde niet de door justitie geëiste boete op. De politicus kon digde direct na het vonnis aan dat hij in hoger beroep gaat. De PW-leider was zelf niet bij de uitspraak aanwezig, maar roerde zich direct na het vonnis op Twitter en verspreidde een videoboodschap waarin hij de rechtbank - opnieuw - aanviel. Kort daarvoor nog hadden de rechters het gehekeld dat Wil ders zich tijdens het proces denigre rend over hen had uitgelaten. Zo sprak hij van een 'neprechtbank' en zei hij dat het vonnis al klaar lag. „Een volksvertegenwoordiger on waardig", aldus de rechtbank. Wil ders hield zich gistermiddag even wel niet in. Hij noemt de rechters 'wereldvreemd'. „Nederland is een ziek land geworden", zei hij ook. Premier Mark Rutte nam stelling re gen die uitspraken tijdens zijn we kelijks persconferentie. Hij wilde ei genlijk niet reageren. „Omdat alles wat ik zeg onderdeel kan worden van de rechtszaak." Wel zei hij: „Ne- Uitlatingen Wilders zijn een volks vertegenwoordiger onwaardig derland is niet ziek. Ik kan alleen zeggen dar hier de rechtstaat goed functioneert. Iedereen is gelijk voor de wet. Niemand staat boven de wet, niemand staat onder de wet." Op het Binnenhof verwachten ingewijden dat Wilders zijn veroor deling zal proberen te gebruiken in de aanloop naar de verkiezingen. Als voorvechter van het vrije woord kan hij zijn straf aanhalen, zeker als immigratie een groot onderwerp blijft in de campagne. 1 I JA! De PZEM keert terug in Zeeland. Als de algemene aandeelhouders vergadering van Delta akkoord gaat, gaan de niet-verkochte on derdelen verder als Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij. Dar moet, omdat de naam Delta is verkocht aan de Zweedse inves teerder EQT Infrastructure. Zee land heeft dan een Delta én een PZEM. Delta levert energie en di gitale diensten. Onder de PZEM vallen de Sloecentrale en de kern centrale. ZEELAND1 Kras.nl/rondreis of bel 0900-96977ocPg 11°C Nieuwsmedia Rondreizen 2017 Wilders gooit met modder Tobias den Hartog Schiphol - Reactie rechtbank P 2 t/m 5 en Commentaar Zeeland Petitieland ST" dte"en heel ZEELAND 2 Fantastisch aanbod rondreizen in Europa en ver daarbuiten. Incl. vlucht, vervoer ter plaatse, overnachtingen, vele maaltijden, mooie excursies en NL-sprekende reisleiding Ook vele Fly-drives en individuele rondreizen êuxs. Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds zaterdag 10 december 2016 Na het weekend kouder pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7 100% vertrekgarantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1