'Ik kan zoveel doen in Afrika' IVONNE (42) UÏTl OOSTERHOUT WON 100.000 EURO EN EEN BMW 9 Pegida mocht hakenkruis tonen Een medewerker van de Post code Loterij belde Ivonne op een vrijdagmiddag in oktober 2012. Dat ze een pakketje voor haar hadden, of ze dat de vol gende dag persoonlijk in ont vangst wilde nemen. „Eigenlijk had ik al iets anders, dus ik zei: geef het maar af bij de buren. Maar dat kon niet. Toen begon me wel iets te dagen." Ze won ïoo.ooo euro, plus een BMW uit de i-serie. Rijk voelt ze zich niet, althans niet in de meest letterlijke zin van het woord. Een groot gedeelte van het geldbedrag is inmiddels al op. „Maar het heeft me wel een andere vorm van rijkdom opge leverd, in geestelijk opzicht." Ze wilde op haar werk een halfjaar onbetaald verlof opne men om vrijwilligerswerk in Tanzania te verrichten. „Dat bleek allemaal niet mogelijk en dat was voor mij de druppel: ik nam ontslag. Daar dacht ik al langer aan, maar dat durfde ik niet. Nu ik de financiële buffer had wel. „In Afrika heb ik in verschil lende weeshuizen les gegeven, daar heb ik ook geld in geïnves teerd. En ik heb drie sponsor kindjes die ik nu elk jaar bezoek. „Mensen vroegen me of het geen cultuurshock was, maar die kwam eigenlijk pas toen ik na dat halve jaar terugkeerde in Ne derland. Wat was ik hier vooral bezig geweest met de buiten kant, wat liet ik me meeslepen in het voldoen aan verwachtin gen die anderen van me hadden. Ik leefde eerst voor een ander en daarna pas voor mezelf. In Tan zania bedacht ik: je kunt er pas voor iemand zijn als je er echt voor jezelf bent." De gewonnen BMW verkocht ze na een paar maanden. „Een fijne auto hoor, maar ik reed er maar heel weinig in. Ik dacht toen: voor dit geld kan ik zo veel goeds in Afrika bewerkstel ligen, dat leek me een stuk nut tiger." Pegida-voorman Edwin Wa- gensveld krijgt geen straf voor het tonen van een hakenkruis tijdens een demonstratie in Amsterdam eerder dit jaar. Burgemeester Eberhard van der Laan had vooraf kenbaar ge maakt dat het symbool op geen enkele wijze te zien mocht zijn, maar volgens de kantonrechter was dit voorschrift niet rechts geldig omdat het de inhoud van de betoging raakte. Het Pe- gida-logo toont onder meer een hakenkruis dat in een prullen bak wordt gegooid. De burge meester gaat over de openbare orde, maar mag zich niet be moeien met de inhoud van een demonstratie. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste twee weken geleden 250 euro boete, omdat kon worden gevreesd voor wanordelijkhe den. Volgens de rechter kon ie dereen opmaken dat het ha kenkruis in een prullenbak wordt gegooid, waardoor de kans op verstoring van de openbare orde minimaal was. Als u bij deze grens vaart, wordt er op u geschoten of u wordt omgedraaid. Wilders en Knoops afwezig bij uitspraak PVV-leider Geert Wilders en zijn advocaat Geert-Jan Knoops zijn vandaag afwezig bij de uitspraak in de rechts zaak tegen de politicus. Wil ders heeft geen reden gegeven, Knoops ontbreekt omdat hij een getuigenverhoor heeft in een andere strafzaak. Het is niet ongebruikelijk dat ver dachten wegblijven bij een uitspraak, maar voor een advo caat is het zeker afwijkend. Bijna een kwart van de Nederlanders heeft een te hoog cholesterolgehalte vrijdag 9 december 2016 AMSTERDAM Kenneth Berth (Deense Volkspartij) oppert radicale methode tegen boten vol met vluchtelingen. AMSTERDAM Niemand had het zien aankomen in de dierentuin van Münster. Op de moeder na. Gorilla Changa-Maidi be viel van een kleine. De verzorgers wis ten pas dat er sprake was van een gorillababy toen ze het kleintje in het verblijf aantroffen. Ja, Changa-Maidi was wat zwaarder geworden, maar geen test wees op zwangerschap. Dus was het feestje des te groter. FOTO GUIDO KIRCHNER/AFP VERRASSING Een te hoog cholesterolgehalte is een risicofactor. Het vergroot de kans op hart- en vaatziekten, zoals slagaderverkalking. Een uitgebreid laboratoriumonderzoek onderzoekt het functioneren van je organen en het bloedbeeld, waaronder je cholesterolgehalte. Preventief medisch onderzoek kan vroegtijdig aandoeningen opsporen waardoor je er op tijd bij bent en de kans op genezing groter is. Laboratorium onderzoek Total Body Scan t/m vrijdag 16 december '16 van €1.030,- Bekijk de voorwaarden op prescan.nl/optijd kijk op prescan.nl/optijd of bel 074-255 9 255 ^prescan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9