'Ik slaap nog steeds goed' Ifc 16 ZEELAND Dennis en Gérard de Nooijer (47) staan vanavond bij het duel tussen Telstar en FC Dordrecht voor het eerst in het profvoetbal als trainers tegenover elkaar. Ze speelden samen en tegen elkaar, de één was trainer van de ander, maar dit wordt toch wel een erg aparte ervaring. TELSTAR-FC DORDRECHT BROEDERSTRIJD A Hou nou eens je mond, riep hij dan. Of: ga nou eens zitten met dat gezeur van je zijn broer, bij de return in Heeren veen werd het 4-0 voor de Friese ploeg maar deed Gérard niet mee. Begin 2003 ging de verdediger naar Feyenoord, terwijl Dennis door NEC verhuurd werd aan oude liefde Sparta. Daarna beslo ten ze bij FC Dordrecht samen hun profcarrière af te sluiten. Ver volgens was het tijd om terug te gaan naar RCS. In de zomer van 2006 is het zover. FC Dauwendaele, getraind door Gérard, treft in de beker het Zaam- slag van trainer Dennis. Deze keer wint er niemand, het wordt 2-2. Een paar jaar later, in november 2009, wordt RCS in de strijd om de districtsbeker aan FC Dauwen daele gekoppeld. Gérard de Nooijer zit dan met een dilemma. Hij voetbalt bij RCS, maar is trai ner van FC Dauwendaele. Uitein delijk besluit hij tijdens het duel als trainer van de Middelburgse club op de bank plaats te nemen. Een duel met zijn broer, spits van RCS, blijft hem bespaard. „We speelden op zaterdagmiddag en ik kon toen niet", kijkt Dennis de Nooijer terug. „Volgens mij moest ik met een team van JVOZ op pad." RCS wint met 3-2, door een be nutte strafschop van Besar Xhox- haj in de slotminuut. Toen Dennis de Nooijer in de zo mer van 2015 trainer werd van Phi lippine, besloot Gérard overschrij ving aan te vragen van Zeeland Sport. Aan het eind van het sei zoen vierden ze samen het kam pioenschap in de vierde klasse. „Hij was trainer, ik was speler. Mensen geloven het misschien niet, maar ik heb me nooit be moeid met de opstelling", zegt Gé rard. „Ik gaf wel mijn mening, als Dennis erom vroeg. Maar hij be paalde wie er gingen spelen. Als ik in het veld stond, was hij altijd wel kritischer naar mij toe. Dat was ook al zo toen we nog samen speelden. En andersom was ik toen ook kritisch op Dennis." Dennis: „Hou nou eens je mond, riep hij dan naar me. Of: ga nou eens zitten met dat gezeur van je." Gérard: „Mensen dachten soms dat wij echt ruzie hadden. Maar zo motiveerden we elkaar. En na de wedstrijd was het klaar. Als je dat nu doet met spelers, heb je een probleem." Omdat ze dagelijks meerdere ma len contact hebben, weten ze alles van eikaars ploeg. „Wij hebben geen geheimen voor elkaar", be kent Dennis. „We praten over trai ningen, wedstrijden, spelers, noem maar op. Ik bekijk ook altijd de beelden van onze eerstvolgen de tegenstander en kijk ook regel matig de wedstrijden van FC Dor drecht terug. Woensdag heb ik de spelers van Telstar aan de hand van dipjes mijn analyse laten zien. Er worden ook geintjes over gemaakt. Dat ze mij de opstelling niet gaan vertellen, omdat ik die dan doorspeel aan mijn broer...." Gérard: „Het was deze week iets anders dan normaal. En het wordt vanavond natuurlijk een aparte er varing. Maar als we eenmaal bezig zijn, denk ik er niet meer over na. Voor de buitenwacht is het span nender dan voor onszelf, heb ik het idee." Dennis: „Het zal best vreemd zijn om tegen hem te spe len. Maar als de wedstrijd begint gaat het niet meer over Dennis of Gérard de Nooijer. Ik ben in dienst van Telstar en wil winnen. Maar het blijft toch je broer, van wie je altijd hoopt dat hij het goed doet." Alleen vanavond dan een keer tje niet. DORDRECHT In zijn eerste sei zoen als hoofdtrainer heeft Gé rard de Nooijer het niet makke lijk. Met FC Dordrecht staat hij na zeventien duels voorlaatste. Alleen Achilles'29 staat er slech ter voor. „Toch voel ik geen druk, het is ook rustig binnen de club", zegt de trainer. „Voor mijn ontwikkeling is dit goed, ik moet nu heel creatief zijn. Ik slaap ook nog steeds goed. Als ik er wakker van ga liggen, moet ik ermee stoppen." Hij heeft geen brede selectie die overloopt van kwaliteit tot zijn beschikking. „Dat maakt het ook heel leerzaam. Ik pro beer er alles aan te doen en voel nog steeds vertrouwen. Met Marco Boogers (technisch direc teur, red.) heb ik dagelijks over leg. We zitten op dezelfde lijn. Spelers die niet mee willen, heb ben pech. Zij gaan mijn carrière niet verzieken." Guus Hiddink uitgenodigd voor een stage bij het Nederlands elftal. In een oefenduel met de amateurs van DHC scoorde hij aan de zijde van Dennis Bergkamp vier keer, maar een officiële interland speel de hij nooit. In 1998 werden de broers verkocht aan SC Heeren veen. In Friesland werd Dennis de Nooijer, net als bij Sparta, geremd door blessureleed. Het zorgde er voor dat de broers in 2001 voor het eerst uit elkaar werden gehaald en een keer eikaars tegenstanders werden. Begin 2001 liet Dennis de Nooijer zich verhuren aan Sparta, dat on der leiding van Willem van Hane- gem tegen degradatie vocht. Op 28 april van dat jaar stond hij voor de allereerste keer in een officiële wedstrijd tegenover zijn tweeling broer. Gérard stapte als winnaar van het veld, Sparta-Heerenveen eindigde in 1-3. Een jaar later liet Dennis zich opnieuw verhuren door Heerenveen, dit keer aan NEC. Thuis won hij met 1-0 van Ze kwamen der tien minuten na elkaar op de we reld, waren als voetballers jaren lang onafscheide lijk en staan van avond voor het eerst in het betaal de voetbal als trainers tegenover elkaar. Telstar tegen FC Dordrecht is assistent-trainer Dennis de Nooijer tegen hoofdtrainer en tweelingbroer Gérard de Nooijer. „Het zorgt voor een dubbel ge voel, want ik hoop altijd dat hij het goed doet met zijn ploeg", zegt Dennis. Gérard vult aan: „Voor de buitenwacht is het span nender dan voor onszelf, heb ik het idee." Apart is en blijft het wel. De broers bellen elkaar soms vijf, zes keer per dag, waarbij voetbal vaak het belangrijkste gespreksonder werp is. Dat was vijftien jaar gele den al zo, toen hun wegen als voet ballers voor het eerst scheidden. En dat is tegenwoordig nog steeds zo, nu ze niet meer samen op het veld staan bij Philippine en in het betaalde voetbal verschillende werkgevers hebben. Dennis en Gérard de Nooijer (4 april 2969) werden altijd in één adem genoemd. Ze gingen als jeugdspelers samen van RCS naar Sparta, maakten kort na elkaar hun debuut in het eerste en groei den uit tot vaste waarden. Dennis de Nooijer werd in 1996 door vrijdag 9 december 2016 'Het blijft je broer, van wie je hoopt dat hij het goed doet' DILEMMA TRAINER EN SPELER Op zaterdag 28 april 2001 stonden Dennis (links) en Gérard de Nooijer tijdens Sparta-Heerenveen voor het eerst tegenover elkaar als spelers. Het duel eindigde in 1-3. fotohans willink/pro shots BROEDERSTRIJD (2) Dennis (rechts) en Gérard de Nooijer maken in 1986 hun huiswerk in de trein, op weg naar de training in Rotterdam, foto ruben oreel Dennis de Nooijer over zijn broer BROEDERSTRIJD Barry van der Hooft Vlissingen ONAFSCHEIDELIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89