r j k Bestuur zet Yildizturan uit selectie Vlissingen Hoek-speler Doka gaat in beroep tegen straf i ESSgfi ZEELAND 15 het voordeel van de Souburgers. Voorafgaand de derby kruisen de spitsen Mario Janisse (RCS) en Jarco Boogaard (Arnemuiden) alvast de degens. f t ïjÉaHHv m. r K v- BHü «Hi :- c Arnemuiden speelde tot nu toe twee keer gelijk, de rest van de wedstrijden in de competitie werd gewonnen. „We hebben vooral sterke duels gespeeld. Alleen tijdens die gelijke spelen kwamen we twee keer vroeg op achterstand. Het ontbrak ons toen aan scherp te", zegt Jarco Boogaard. Zelf is de spits, met acht goals, ook aar dig op dreef. „Maar ik ben geen speler die de hele wedstrijd in de zestien staat. Ik kom ook graag in de bal, om andere spelers te la ten scoren." De Walcherse ploeg staat bekend om zijn vechtlust, maar heeft wel meer in huis. „Allereerst denk ik dat we een heel hechte groep hebben. We kunnen allemaal met elkaar opschieten en zijn allemaal wel maten van elkaar", aldus Bogaard. „Maar voetballend zijn we ook een goed team zijn. We hebben veel technische spelers en kunnen goed combineren. Ook krijgen we dit seizoen weinig tegen- goals." Als je ongeslagen op de tweede plaats staat, is er van zwaktes weinig sprake. Toch heeft ook We hebben veel technische spelers en kunnen goed combineren Arnemuiden verbeterpunten. „Dat gebrek aan scherpte tegen lager geklasseerde ploegen, is misschien toch wel een valkuil voor ons", vertelt de spits. „Ook tegen die ploegen moeten we vol le bak starten en niet wachten tot we in de wedstrijd komen. Want anders kun je erop wach ten dat er tegendoelpunten val len." RCS pakte tot nu toe twee punt jes meer dan Arnemuiden en speelt over het algemeen erg ver zorgd voetbal. Dat weten ze ook in het vissersdorp. „Het is wel be kend dat RCS een goed voetbal lende ploeg is. Ze hebben een aantal heel goede voetballers", geeft Bogaard aan. „Ze scoren ook heel erg makkelijk. Volgens mij maken ze gemiddeld vier goals per wedstrijd. Maar ik denk dat wij op vechtlust van RCS kun nen winnen." „Voor het seizoen hebben we ge zegd dat we minimaal willen pro moveren, maar ook graag kam pioen willen worden", zegt Boog aard. „En tot nu toe hebben we daar nog alle kansen op." Een eindstand noemen, vindt Boogaard te gevaarlijk. Maar hij ziet de topper wel met een posi tief gevoel tegemoet. „Wij gaan winnen. Ja, wij gaan winnen en dat is ook cruciaal. Als we dat niet doen, wordt het gat heel groot." „Eren heeft tot een bepaald mo ment met ons meegetraind, tot we te horen kregen dat hij zich had aangemeld bij Goes", vertelt trainer Ruud Pennings. „Dat was voor mij reden om dat te bespre ken met wat bestuursleden en zij hebben namens de club besloten dat hij niet meer in actie mag ko men in de eerste selectie." De oud-speler van JVOZ speel de een tijdje in Turkije, bij Eskise- hirspor, en keerde afgelopen zo mer terug in Nederland. Bij de Vlissingse hoofdklasser veroverde de talentvolle aanvaller geen vaste basisplaats. Yildizturan, die het best tot zijn recht komt als spits, moest spelers als Raymond Wolff, Geraldi Geerman, Abdoe Abdenbi en Yves Nyemb voor zich dulden in de pikorde. Pennings: „Ik heb met hem over zijn keuze gesproken en hij zei dat hij dit uit emotie gedaan heeft. Hij is nog jong en heeft nog veel Ik wil werken met jongens die voor honderd procent gemotiveerd zijn te leren. Ik denk ook dat hij hier van leert. Maar toen ik dit hoorde, dacht ik wel: in hoeverre is hij nog gemotiveerd?" De verbanning naar het tweede team of (mogelijk) zaterdag-selec tie was een besluit van het be stuur, maar Pennings kan zich daar in vinden. „Ik wil werken met jongens die too procent gemo tiveerd zijn." - 1 Ad ijl* - De advocaat van Armand Doka is gisteren direct in beroep gegaan tegen de straf die door de recht bank in Halle-Vilvoorde tegen de middenvelder van Hoek werd uit gesproken. De speler van de zater dag-hoofdklasser hoorde negen maanden cel en een boete van 1200 euro tegen zich eisen, we gens een vermeende mishande ling van zijn vriendin. Voor een celstraf lijkt Doka niet te hoeven vrezen. In België hoeven veroordeelden bij een straf onder de drie jaar in veel ge vallen vaak niet effectief de ge vangenis in. De voetballer van Hoek was gisteren niet aanwezig bij de uitspraak, zijn advocaat was dat wel. Doka ontbrak gisteravond op de training in Hoek, nadat hij maandagavond een hamstring blessure opliep. Zaterdag speelde hij met veel andere spelers van de eerste selectie nog met het tweede elftal de derby tegen Kloe- tinge 2 (3-3). Twee dagen later liep Doka de blessure op, waar door hij morgen ontbreekt in het thuisduel met Jodan Boys. Hij heeft wel laten weten gewoon als toeschouwer aanwezig te zullen zijn bij de wedstrijd. Bij Hoek gaan ze er vanuit dat ze volgende week in het beker duel met Oranje Wit of anders na de winterstop gewoon weer een beroep op Doka kunnen doen. vrijdag 9 december 2016 s f ,:.v L~:J$ WK 1 Arnemuiden-spits Jarco Boogaard is vol vertrouwen. „Wij gaan winnen en dat is ook cruciaal. Als we dat niet doen, wordt het gat wel heel groot." foto ruben oreel leiding als inzet Daniel Vervelde Arnemuiden VORM STERKE PUNTEN ZWAKKE PUNTEN —Jarco Boogaard, Arnemuiden DE TEGENSTANDER KAMPIOENSCHAP VOORSPELLING Eren Yildizturan maakt niet lan ger deel uit van de eerste selec tie van zondag-hoofdklasser Vlis singen. De aanvaller dacht aan een overstap naar Goes, maar daar stak het bestuur van de Walcherse club een stokje voor. Mitchell Minnaard Vlissingen Ruud Pennings, trainer Vlissingen j mL- Eren Yildizturan (rechts) in duel met Goes-verdediger Sherief Tawf ik. foto johan van der heijden Barry van der Hooft Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 88