vva schade goedkoopst hersteld? 6 Werkvoorziening heeft meer opdrachten Jysk trekt in pand Aldi Hulst www.checkjeschade.nl zv Van den Berghen baseert zijn opti misme op de omzetgroei bij Det hon. De sociale werkvoorziening slaagt erin meer opdrachten uit de markt te halen. De algemeen direc teur noemt onder meer het verpak ken van chocoladeproducten voor een grote fabrikant. „We hebben de startersfabriek van Philips Lighting Terneuzen die naar Polen is verhuisd, als klant ver loren. Tientallen jaren hebben we daarvoor gewerkt, maar", tekent Van den Berghen aan, „de chocola defabrikant die we nu als klant heb ben, maakt dat verlies meer dan goed. Die opdracht is groter en zorgt ook voor een vastere werk- stroom." Dethon verwacht in 201712,7 mil joen euro aan opbrengsten te boe ken met de verschillende bedrijfs activiteiten en ook met projecten voor de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten. Dat is bijna 600.000 euro meer dan dit jaar was begroot. De rijks subsidie voor mensen met een ar- beidsbeperking die bij Dethon werken, daalt echter vrij hard, waardoor al met al een tekort ont staat van één miljoen euro. Het laatste heeft alles te maken met de Participatiewet die begin Onze subsidie daalt, met alle financiële gevolgen vandien 2015 is ingegaan. Uitgangspunt van die wet is dat mensen met een ar- beidsbeperking zoveel mogelijk in 'gewone' banen aan de slag moeten. Bij sociale werkvoorzieningen ko men geen nieuwe medewerkers. Het aantal werknemers bij sociale werkvoorzieningen zal daardoor dalen, onder meer door pensione ring. De uitstroom verloopt echter landelijk en bij Dethon minder snel dan verwacht. Dethon dat jaarlijks zo'n vijftig werknemers zou moeten zien ver trekken, zit op slechts 35. „Maar onze subsidie daalt op basis van die vijftig", geeft Van den Berghen aan, „met alle financiële gevolgen van dien." Landelijk speelt hierover een discussie. Van den Berghen ver wacht een tegemoetkoming, maar trekt ondertussen met de Zeeuws- Vlaamse gemeenten ook zijn eigen plan. Zo zijn via Dethon 32 bij standsgerechtigden aan de slag ge gaan in de onkruidbestrijding. „Dat levert die mensen veel en ons ook wat op. De gemeenten hoeven ten slotte geen uitkering meer te beta len." Het begrote verlies van één mil joen euro kan Dethon dekken uit de reserves. Voor 2018, 2019 en 2020 zien de cijfers er beter uit. Het was al met potlood opge schreven en de kogel is nu offici eel door de kerk. Woonwinkel Jysk trekt in het voormalige pand van Aldi aan het Stations plein in Hulst. Dat gebeurt waar schijnlijk in de loop van 2018. Het is de eerste vestiging van de Deense woonwinkel in Zeeuws-Vlaanderen. Die ver koopt producten als matrassen, meubels en interieurartikelen. Het huidige pand wordt com pleet heringericht, maar niet verbouwd. Het pand van Aldi komt vrij omdat de supermarkt verhuist naar een nu nog braak liggend terrein aan het Stations plein, tussen Albert Heijn en ga ragebedrijf Van der Poel. Het wordt het grootste formaat dat het Duitse supermarktconcern in Nederland bouwt, met 1.700 vierkante meter vloeropper vlakte. In het huidige pand, tus sen de Jumbo en Karwei, heeft Aldi 400 vierkante meter min der. Ook komt er een grote par keerplaats, die aansluit op die van buurman Albert Heijn. Aldi en Jysk hopen in de loop van 2018 hun nieuwe stek te betrek ken. Jysk wil ook een winkel openen in het nog te bouwen winkelcentrum aan de Kenne- dylaan-West in Terneuzen. Mid delburg en Goes hebben al een Jysk. Het Scandinavische bedrijf gaf eerder aan personeel in Hulst en omgeving te willen werven. IN DE REGIO Koren zonder Kaf-festival Walk of Hope VOGELWAARDE Kerstmarkt MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 9 december 2016 Dethon slaagt erin omzet te verhogen Sociale werkvoorziening Dethon verwacht volgend jaar één mil joen euro verlies te lijden. Alge meen directeur Edwin van den Berghen is desondanks optimis tisch. Harmen van der Werf Terneuzen - Edwin van den Berghen, directeur Dethon ontdek dat de béste schadebedrijven ook het goedkoopst autoschade reparareren Bob Maes Hulst AXEL Het korenfestival Koren zonder Kaf viert zaterdag en zondag het eerste lustrum in De Halle in Axel. Vocaal en semble EnCORe, mannenkoor Cor- rente en shantykoor Zuid West 10 geven zaterdag de aftrap vanaf 20.00 uur. Het festival begint zondag om 14.30 uur. EnCORe, The Dow Singers en Cum Splendore tre den dan op. Toe gang 12,50 euro, kinderen tot en met twaalf jaar gratis. Kaarten zijn te re serveren via de website www.vo- caalensembleen- core.com. HULST Wandelen voor hoop, het kan van avond in Hulst vanaf de Kelder manspoort. De deelnemers krijgen bij vertrek om 19.00 uur een lantaarntje als teken van hoop. Zij vormen aan het einde van de wan deling een verlicht hart, waarbinnen popkoor Akkoord zingt. Stichting Mascura die zieken verrast met allerlei acties, tekent voor de organisatie. Volksdansvereni ging Hava Naguila uit Vogelwaarde houdt zondag een kerstmarkt in het clubgebouw Den Dansaert aan de Populierenstraat 46. De kerstmarkt vindt plaats van 11.00 tot 17.00 uur en is gratis toegan kelijk. DE GRIETE Hoe breng je een café in winterse sferen? Jessica Bareman en Wouter Ebbing van café De Griete be dachten iets origineels: een mini-golfbaan. Wouter legde gisteren met buurtgenoot Lou van Fraeijenhove de laatste hand aan het project, tussen tien kuub houtsnippers en bla deren. 'De Griete-burgemeester' Joost van den Berge sloeg als eerste een balletje. Vandaag is heel De Griete welkom en vanaf morgen tot eind januari iedereen a 3,50 euro. Op de foto vlnr: Jessica, Joost, Lou en Wouter, foto ronald den dekker AXEL Gregorius- centrum, 19.00 uur: Jeugdsoos Downtown;; CLINGE Zaal Mal- pertuus, 13.30 uur: Prijskaarten; HOEK Langestraat 6,14.00 uur: Fees telijk opening nieuw kerkgebouw Pro testantse ge meente; HULST De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Kerstmarkt; Keldermanspoort, 19.00 uur: Mascura Walk of Hope-wan- deling; Centrum, 18.00- 22.00 uur: X-mas night shopping, af terparty op Grote Markt met cover band Spank; Bibliotheek, Schrij ven voor Amnesty (tijdens openings uren); KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; OOSTBURG Biblio theek, Schrijven voor Amnesty (tij dens openings uren); SAS VAN GENT St. Albert, 13.00 uur: KBO competitie bil jarten; De Statie, 20.00 uur: Internationaal filmfestival Tegen stroom; SLUIS Grote Markt, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL Meulen- gat, 9.30 uur: Taiji /Qigong; 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN Zuid- polder-winkelcen- trum, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, Schrij ven voor Amnesty (tijdens openings uren); De Veste, 13.00 UUr: SOOS; De Kameleon, 19.00 uur: Jeugd disco; Porgy Bess, 20.00 uur: Toneel groep Terneuzen speelt Gif; Toonbeeld, Bella- mystraat, 19.30 uur: Winterconcert leer lingen en docenten afdeling muziek; Scheldetheater, 20.00 uur: Peter Heerschop met 'Van horen zeggen'; WESTDORPE Am- stelveenstraat, 18.00-23.00 uur: Lichtjestocht in kader van Kerst. WINTERS in 3 muisklikken een offerte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84