NYNKE DE JONG 'Vluchtelingen weer terugsturen naar Griekenland' ADVENTURE. IT'S IN OUR DNA. 6 Column kon uitknippen en in mijn Spice Girls-schrift kon plakken. Alles wat ze op de markt brachten, wilde ik hebben. Waren ze met speciale Spice Girls-kinder-xtc op de proppen gekomen, dan had ik ook daar mijn geld voor opzij wil len leggen. Totaal normaal gedrag voor een li-jarige, want op die leeftijd kun je nog zo fan zijn van iemand dat je diegene zijn urine nog zou drin ken, zou het in een kek Spice Girls-flesje zitten. En daarom is het zo goed dat de voedingsmiddelenindustrie geen kinderhelden meer op etensver- pakkingen zetten. Kinderen heb ben behoefte aan helden, en alles wat die helden aanprijzen, moet wel de moeite waard zijn. Ook al zit het zo vol suiker dat je - als je maar genoeg Frozen-koekjes eet - je die Frozen-prinsessenjurk nooit meer dicht krijgt. Maar de echte slag is te winnen bij de kinderen tussen de 7 en de 13. Kleine kinderen kun je nog wel bij die koeken weghouden met een 'omdat ik je moeder ben en ik het niet wil hebben', maar oudere kin deren hebben zakgeld en kunnen zelf naar de supermarkt fietsen voor ongezonde troep met hun helden erop. Ik zie mezelf nog met twee bolle kauwgomwangen voor de snoepwinkel in Sneek zitten, terwijl ik de plaktatoeages die ik daarbij had gekregen op mijn on derarmen plakte. Mel C op mijn armen. Zó cool. Godzijdank is het straks verle den tijd. Geen Dora-koeken meer, geen Frozen-snoepjes. Het is al lastig zat om kinderobesitas te be strijden. Een probleem dat groter en groter wordt. Daarbij kun je Dora en de Spice Girls missen als kiespijn. Geen Dora-koeken meer, geen Frozen-snoepjes „Asielzoekers op de eilanden lij den nu al onder overbevolking, kou, watergebrek en geweld. De druk op het land moet omlaag, niet omhoog", aldus Amnesty In ternational. „Verbijsterend", vindt ook asielwoordvoerster van de Groenen Judith Sargentini. „Am nesty en Artsen zonder Grenzen klagen al maanden over onmen selijke leefomstandigheden." De normale terugstuurregels waren sinds 2011 opgeschort om dat Griekenland en ook Italië de migratiedruk niet aankonden en verschillende Europese rechters de opvang ondermaats vonden. In Griekenland werd dat nog erger nadat door het sluiten van de West-Balkanroute niemand meer kon doorreizen. Maar nu wordt het tijd om de klok terug te draaien, vindt Brussel. Niet alleen de normale asielprocedures wor den daarmee hersteld, Europa zou dan geleidelijk aan ook zijn bin nengrenscontroles weer moeten kunnen afschaffen. De terugkeermaatregel geldt al leen voor wie na midden maart volgend jaar binnenkomt. Volgens Brussel gaat het beter met de herplaatsing van asielzoe kers in andere Europese landen. „Meer dan 1.400 in de afgelopen maand, het hoogste aantal tot nu toe", aldus Migrantencommissaris Avramopoulos. Maar nog steeds is dat veel te weinig, erkent hij. Want van de afgesproken 160.000 asielzoekers zijn er nog maar iets meer dan 8.000 her plaatst. Vooral Oost-Europese lan den weigeren opname. Om het tempo op te voeren wil Avramo poulos dat de rest van Europa vanaf nu elke maand minstens 2.000 mensen uit Griekenland en 1.000 uit Italië herplaatst, en vanaf april volgend jaar 3.000 en 1.500. Eén lichtpuntje: het aantal vluchtelingen over de Egeïsche Zee blijft stabiel. En ook is er geen stijging op andere routes. De asiel deal met Turkije, zo bevestigt Brussel, blijft goed werken. DISCOVERY SPORT LAND* ROVER Toen ik 11 jaar oud was, was ik een ongelooflijke fan van de Spice Girls. Ik vond ze stoer, onafhankelijk, ik vond hun muziek te gek. Mijn vriendinnen waren net zo, en dus playbackten we op dorpsfeesten altijd de Spice Girls - ik was Victoria -, gingen we naar Spice World, the Movie, bekeken we gretig de speciale Spice Girls-schoenen met plateau zolen en kauwden we ons kots misselijk aan Spice Girls-kauwgom. tijdschriften waar ze in stonden, zodat ik de plaatjes TCB73I DISCOVERY SPORT SE URBAN SERIES VANAF 49.900* vrijdag 9 december 2016 @nynke Soice Girls Europese landen die via Grie kenland vluchtelingen binnen krijgen, mogen die vanaf ko mend voorjaar geleidelijk aan weer terugsturen. Hulporgani saties reageren geschokt. Frans Boogaard Brussel ABOVE BEYOND Al mijn zakgeld ging op aan kauwgom en aan Naast de toch al rijke uitrusting van de Land Rover Discovery Sport is de SE Urban Series voorzien van een aantal populaire opties tegen een scherpe meerprijs. Dit betekent een interessante besparing, waarbij uw tijdelijke voordeel ten opzichte van de normale consumentenprijs kan oplopen tot wel 5.150. landrover.nl Standaard o.a. - InControl Touch SD navigatiesysteem - Xenon koplampen met LED signature - Glazen panoramadak - Stoelbekleding in generfd leder - Elektrisch verstel- en verwarmbare voorstoelen -18" lichtmetalen velgen Min./max. gecombineerd verbruik: 4,7-8,3 1/100 km, resp. 21,3-12,1 km/l, C02-uitstoot resp. 123-197 g/km. Consumentenprijs incl. BTW, BPM, registratiekosten, recyclingbijdrage en kosten rijklaar maken. Leaseprijs vanaf 725 p.m. excl. BTW (bron: Land Rover Fleet Business Leasing, full operational lease, 60 mnd., 20.000 km/jr.). Wijzigingen voorbehouden. *Alleen geldig voor 16.5MY auto's op voorraad en zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6