Kabeltoveren 6 Groot gezelschap aan tafel en geen zin om uren in de keuken te staan? Met een pannetje, zes prikkers en kaas heb je snel een feestelijke maaltijd. Wie z'n stokbrood verliest, krijgt - geheel in de geest van Asterix en Obelix - vijf stokslagen Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: kabels 1. Kaas 2. Licht koper 3. Zwart design 4. Donker koper DE KLUSVROUW Zijn ze wel nodig? Pas op voor kortsluiting vrijdag 9 december 2016 GO Prik een vorige mee 114,95, Nouvel 83,95, Kitchencraft 59,00, Tefal 39,95, Emerio SNOESTW De belangrijkste tip is: kijk of al die snoeren eigenlijk nog wel nodig zijn. Vaak is de helft van de snoeren een over blijfsel van het stenen- niet-draadloze-tijdperk. Een printersnoer is bij voorbeeld echt niet meer nodig. Losse snoeren en kabels sor teer ik ook in een bak, zodat je niet misgrijpt als je jouw oplader zoekt. Kabelbinders of tyraps gebruiken kan, maar let er wel op dat je het los jes doet en niet te klein, want dan kan er kort sluiting ontstaan. Je kunt snoeren ook via holle plinten wegwer ken. Zorg ervoor dat de constructie demontabel is voor als je er bij moet. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Kabels zijn vaak te lang, hebben een lelijke kleur (zwart) en zijn niet in te korten. Kabels op plafonds kun je wegwerken met kabelgo- ten. Maar wat doe je met zo'n knot snoeren achter het tv-meubel? Tijdens één van mijn eerste klus sen moest ik méters kabel wegwerken. Vanaf de plint langs de deur omhoog, via de hou ten balken een heel stuk opzij, om vervolgens via een houten paal weer onderin bij de plint uit te komen. Ik heb in die ene klus meerdere typen op lossingen gebruikt, omdat elke situatie iets anders vroeg. Een goede kennismaking dus met kabelmanage- ment. Deze klus vond ik leuk: het stond opgeruimd en geordend, het gaf rust en voldoening en tot slot blijdschap bij mij en bij de klant. Natuurlijk kun je op inter net nog veel meer gekke en originele ideeën vinden voor het wegwerken van die spuuglelijke kabels. Bijvoorbeeld om een snoer om te toveren tot boomtak. Persoonlijk vind ik het het mooist als je er gewoon niets meer van ziet en ze van de grond zijn, zodat je overal gewoon kunt stof zuigen zonder obstakels. Want al die snoeren zijn een nestje voor stof!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56