1! m 4 l Franky van Toledo verbouwde in vier jaar tijd zijn meer dan honderd jaar oude klushuis in Brouwershaven. Nu geniet hij samen met zijn vriendin Yasmin Moerland van het resultaat. Huizenpaspoort ranky: „Ik kocht dit huis in 2011. Dat het een opknappertje was, wist ik. Maar ik ben gelukkig handig. Toen ik het samen met mijn moeder ging bezichtigen, voelde ik direct de sfeer in het pand. „De vorige eigenaren gebruikten het als vakantiewoning. Er moest het no dige aan worden gedaan. Mijn ouders hielden vroeger ook van huizen kopen en opknappen. Daardoor heb ik bijna overal op Schouwen-Duiveland ge woond: Scharendijke, Noordgouwe, Zonnemaire, Zierikzee... „Brouwershaven is een gezellig stadje waar ik al eerder woonde. De Die open haard moest en zou er komen, hij is echt mijn trots meeste van mijn vrienden wonen hier en mijn boot ligt in het seizoen in de haven. Voor mij is Brouwersha ven echt mijn thuis. Ik voel me hier goed." Watersnoodramp „De verbouwing was een soort reis door de tijd. Het pand is ergens rond 1900 gebouwd; het exacte jaar is niet bekend. Uit verhalen van de buur man heb ik begrepen dat de voorge vel er tijdens de watersnoodramp uit lag en het water zo door het huis stroomde. „Door de jaren heen is de hele in deling veranderd. Toen ik het kocht, was het een beetje hokkerig. We heb ben alles gestript en stuitten op isola tie van jute en kranten. Er zat zelfs een krant bij uit 1900. „Inmiddels hebben we de woonka mer, keuken en badkamer af. Ook onze slaapkamer en de slaapkamer van mijn zoontjes zijn klaar. Op zol der moet er nog wat gebeuren en één van de slaapkamers op de eerste ver dieping heeft nog geen bestemming. We hebben ruimte over; dat voelt heel luxe." Pietje-precies Yasmin: „Ongeveer een jaar geleden kregen Franky en ik een relatie. Toen BROUWERSHAVEN - - vrijdag 9 december 2016 ,R2 lal 1 Verbouwen als een reis Mariska den Hartog 44 Franky van Toledo Het bouwjaar van Markt 6 ligt ergens rond 1900. Ook al lijkt Brouwershaven een dorp, het is sinds 1403 één van de Zeeuwse 'smalsteden' zo genoemd omdat ze de status hebben van stad, maar gelijkge steld zijn aan het plat teland. Het huis ligt vlak naast het voor malige stadhuis van Brouwershaven en telt twee verdiepingen met drie slaapkamers en een zolder. Aan de voorzijde van de wo ning ligt het gezellige marktplein van het stadje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54