Kerstmarkten in alle soorten en maten 11 PZC ONLINE Het elkaar ontmoeten is voor ons minstens zo belangrijk als het aanbod rentie. Zolang we het maar niet al lemaal op dezelfde dag houden, kan het heel goed naast elkaar be staan." In Breskens vloeit de glühwein zondag 18 december, tijdens de zevende editie van de kerstmarkt. Zo'n dertig ondernemers doen mee, zegt Jacqueline Schoonaard. „Op zich is het gewoon een markt, maar wel met wat extra's. Je kleedt het echt aan en probeert sfeer te creëren. Voor de tweede keer is de markt op het midden deel van het Spuiplein. Dat wordt helemaal gevuld. Er is live-mu- ziek, er staat een heel grote kerst boom en bijna alle horecaonder nemers houden een soepactie." Om je te onderscheiden als kerstmarktorganisator, moetje net wat anders doen dan de rest. Zoals in Veere, volgend week. „Wij hebben echt een Dickens- markt", zegt Chris Koole. „We verkopen ook niet dezelfde spul len als elders, maar doen het alle maal in die stijl. Alles is ook op die manier aangekleed. Zelf loop ik, als marktmeester, in pak met streepjesbroek en hoge hoed rond." Het evenement biedt verder di verse optredens en een creamarkt in De Korenmaat. Koole heeft be wust voor twee dagen gekozen, zodat iedereen zelfs een moment kan kiezen om te komen. „Men sen willen toch graag een uitje hebben." Via het telefoonnummer 06-20418849 stuurt u de PZC eenvoudig foto's of vi deo's. Bent u bij een brand, ongeluk of andere nieuws waardige gebeurtenis? Dan kunt u via Whatsapp beeldmateriaal aan ons doorsturen. Vergeet niet uw naam te vermelden in het bericht. Die plaatsen wij desgewenst bij de foto's en video's. Er wordt geen fi nanciële vergoeding gege ven voor plaatsing van uw foto's of video's. Beste gastheer van Nederland. De maestro vertrekt. Salut @Culi Joop. Joop Braakhekke op 75-jarige leeftijd overleden. geval hebben we wel de gezelligste kerstmarkt", lacht Els Goudappel. Vanzelfsprekend bieden lokale ondernemers er hun waar aan. „Verder hebben we overal verlich ting hangen en staan er vuurkor- ven. Dat maakt het heel sfeervol", zegt Goudappel. „Het elkaar ont moeten is voor ons minstens zo belangrijk als het aanbod. Je ziet mensen uit alle dorpen van Noord-Beveland hierheen ko men." Er zijn dit weekend ook kerst markten in bijvoorbeeld Kamper land en Kats, signaleert Goudap pel. „Ik ben niet bang voor concur- KERSTMARKTEN ZEELAND vrijdag 9 december 2016 PC De kerstmarkt in Goes, vorig jaar. FOTO'S STICHTING GOES MARKETING - Els Goudappel, kerstmarkt Geersdijk d sfeervol en gemoedelijk WHATSAPP TWITTER Hans Steenbergen @Hanssteenbergen Tv-kok Joop Braakhekke is donderdag op 75-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van alvleesklier kanker. Braakhekke stierf thuis in Amsterdam een na tuurlijke dood, in het bijzijn van zijn vriend Wim Nij- kamp. Sinds 1993 presen teerde Braakhekke vijf jaar lang het populaire tv-kook- programma Kookgek en schreef de kookboeken reeks met de naam Kook- schrift van een Kookgek. In 2014 was hij 25 jaar eige naar van zijn restaurant Le Garage en zat hij 50 jaar in het vak. ONLINE TOP 5 1. Middelburger (19) die seks met meisje (14) had: Mijn diploma kan ik wel weggooien De komende twee weken zijn er tientallen kerstmark ten, op bijna elk dorp wel een. De meeste zijn klein schalig, maar er zijn ook wat grotere. Een greep uit het aanbod: Oostkapelle Wanneer? Vrijdag 9 de cember. 15.00-20.00 uur Waar? Dorpsstraat Wat? Markt ter ondersteu ning van Serious Request Koudekerke, met ruim der tig deelnemers, met o.a. kramen, proeverijen en rondrit met treintje Goes Wanneer? Vrijdag 9 de cember (17.00-23.00 uur) en zaterdag 10 december (11.00-17.00 uur, food- trucks tot 23.00 uur). Waar? Binnenstad Wat? Meer dan honderd kramen, foodtrucks, mu ziek- en andere optredens, openluchtbioscoop Zie: goesisgoes.nl Geersdijk Wanneer? Zaterdag 10 december, 15.00-21.00 uur Waar? Rondom Drenthe- huis Wat? Kraampjes, glühwein, vuurkorven Zierikzee Wanneer? Donderdag 15 en vrijdag 16 december, 14.00-21.00 uur Waar? Bolle Dier Tuin, Grevelingenstraat Wat? Kerstfair, met live muziek, zon- en sterrenkij- ken en loterij Zie: kerstfairzierikzee.nl Koewacht Wanneer? Vrijdag 16 de cember, vanaf 16.00 uur Waar? Nieuwstraat Wat? Internationale kerst markt, met muziek en di verse activiteiten Middelburg Wanneer? Vrijdag 16, za terdag 17 en zondag 18 december, 11.00-17.00 uur Waar? Markt Wat? Kerstkramen bij de ijsbaan, onderdeel van Middelburg Winterstad Zie: middelburgwinter stad.nl Vlissingen Wanneer? Zaterdag 17 en zondag 18 december, 11.00-18.00 uur Waar? Oude Markt Wat? Kramen, eten en drinken, muziek en kinder activiteiten Veere Wanneer? Zaterdag 17 de cember (10.00-17.00 uur) en zondag 18 december (11.00-17.00 uur) Waar? Marktplein Wat? Kramen, muziekop- tredens, creamarkt, alles in Dickens-stijl Zie: kerstmarktveere.nl Breskens Wanneer? Zondag 18 de cember, 10.00-17.00 uur Waar? Spuiplein Wat? 'Breskens by light' Meer kerstmarkten op pzc.nl/agenda 2. Militaire oefening bij Vlis singen leidt tot verontruste reacties 3. Krabbendijkenaren: Pak ons vreugdevuur niet af 4. Inwoonster Krabbendijke wacht al negen maanden op nieuwe rolstoel 5. Achterblijvend onderdeel Delta moet op zoek naar nieuwe naam Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43