Inwoner Serooskerke 'Problemen door slecht internet zijn enorm' blijft in voorarrest II Volop kerstvertier net over de grens 10 ZE KERSTMARKTEN EVENEMENTEN IN DE REGIO STUDIEKEUZE ORIËNTATIE Geen Kerst zonder kerstmarkt. Je kunt er helemaal voor naar Duitsland reizen, maar ook in Zeeland is er volop aanbod. En anders wel net over de Vlaamse grens. JB van de kerst- markt. Een 27-jarige inwoner van Seroos kerke (W) blijft in voorarrest. Zijn raadsman Jos Wouters vroeg giste ren tevergeefs aan de leden van de rechtbank om de man onder voor waarden naar huis terug te laten keren. De rechtbank wees dat ver zoek af. De man wordt verdacht van mensenhandel. Hij zou een zwak begaafde vrouw gedwongen heb ben om te werken als prostituee. Ook zou hij haar mishandeld heb ben en haar gefilmd hebben terwijl ze ontkleed was. Volgens de verdachte was er geen sprake van dwang en wilde de vrouw zelf als prostituee werken. Hij erkende dat hij een film van haar had gemaakt en dat hij daar spijt van had. Wouters vroeg ook om schorsing omdat bij een daadwerkelijke ver oordeling de straf wel eens lager uit kan pakken dan het voorarrest. De man zit nu al zeven maanden in Torentijd en de raadsman verwacht dat bij een daadwerkelijke veroor deling er een veel lichtere straf uit rolt. Officier van justitie Hannah Hui- zenga verzette zich tegen schor sing. Volgens haar is niet duidelijk wat de man dreef om zo te hande len. Ze vindt dat eerst goed moet worden gekeken door gedragswe tenschappers of de inwoner van Se rooskerke in herhaling kan vallen. „Want nu weten we niets over hem." De rechters vinden ook dat een psychologisch en psychiatrisch on derzoek noodzakelijk is. GOES In de Zeelandhallen kwamen gisteren leerlingen van het voortgezet onderwijs en mbo-schoolverlaters naar de Studie Expe rience. Daar konden zij zich oriënteren op studie- en beroepskeuzes. De leerlingen konden er ervaren wat die keuzes in de praktijk bete kenen. Zo organiseerde de opleiding mbo dans van Scalda danswork- shops en de sector welzijn een quiz. Ook werden de provinciale kam pioenschappen van Skills Talents gehouden. De besten mogen in het provinciale team door naar de nationale finale, fotomarcelledavidse Tom de Koning van Stichting Goes Marketing zegt het niet zonder trots. „We hebben in Goes inmiddels de grootste kerstmarkt van Zeeland, met de meeste kra men - meer dan honderd - en de meeste straten." Vanavond begint de editie 2016 en ook morgen staat de Goese binnenstad helemaal in het teken Die groeit als kool, zegt De Koning. „De belangstelling is overweldigend. Vier jaar geleden hadden we nog twintig kramen. Dat zijn er elk jaar meer gewor den. Nu staan er zelfs mensen op de wachtlijst. En wat ons nog het meest heeft verbaasd, is dat ook de winkeliers heel positief reage ren. Die hebben extra omzet, om dat ze dankzij de kerstmarkt meer klanten blijken te trekken." De markt moet nog veel groter worden, als het aan De Koning ligt. Hij droomt van een kersteve nement van welhaast Duitse of Vlaamse proporties. „Het doel is te blijven groeien. Ik verwacht dat we volgend jaar weer gaan uitbreiden. Dat is nog afhan kelijk van het aan tal bezoekers dit jaar, maar het ziet er goed uit." Goes pro beert zich te onderscheiden met extra activi teiten. „Dit jaar hebben we er bij voorbeeld een foodtruckfestival bij. En er is een pop-upbioscoop met kerstfilms", zegt De Koning. Het belangrijkste blijft echter de sfeer. „Het mooie van kerst markten is dat ze zo gemoedelijk zijn. Je ziet er jong en oud, echt alle leeftijden. En je kunt er makkelijk 'even een kijkje nemen'. Het is heel laagdrempelig." Het doel is te blijven groeien. Ik verwacht dat we volgend jaar weer gaan uitbreiden Kerstmarkten zijn er in alle soor ten en maten, ook in Zeeland. Op Noord-Beveland is Geersdijk een vaste waarde. Morgen is het daar markt. „Of we op het eiland de grootste zijn, weet ik niet. In elk De P10 reageert daarmee op het plan 'Frequentiebeleid 2016', dat het ministerie van Economische Zaken eerder deze week presen teerde. Daar staat onder meer in dat 'draadloze communicatie' een ba sisbehoefte is geworden. Het kabi net wil de beschikbare frequenties voor dat soort communicatie dan ook efficiënter gaan inzetten. Dat lijkt goed nieuws, maar dat is het niet, vindt de P10. Dat is het sa menwerkingsverband van - inmid dels - vijftien grote plattelandsge meenten in Nederland. Daartoe be horen ook de gemeenten Sluis, Hulst en Schouwen-Duiveland. Volgens de P10 kiest minister Kamp de verkeerde weg en moet het Rijk erkennen dat het aanleg gen van breedbandinternet (bij voorbeeld via glasvezelkabels) de enige stabiele en betrouwbare op lossing is. Het verbeteren van fre quenties maakt internet wel snel ler, maar het bereik niet groter, waarschuwt de P10. Marktpartijen willen de hand schoen niet (voldoende) oppakken, aldus de gemeenten. En dus moet het Rijk de portemonnee trekken. De P10 noemt gebrek aan goed in ternet 'een begin van een negatieve spiraal van ontgroening'. „Internet zou de wereld kleiner moeten ma ken, maar door deze problemen groeit de verwijdering tussen stad en platteland juist." KERSTMARKTEN BELGIE re erm rrrarm nl [fill 81 IS 0000001 vrijdag 9 december 2016 PC Emile Calon Middelburg Kerstmarkt is voon Rolf Bosboom Goes -Tom de Koning, kerstmarkt Goes Het Rijk moet zorgen voor beter internet in het buitengebied. Het gebrek daaraan is inmiddels één van de belangrijkste redenen van ontgroening op het platte land. Dat vindt de P10 - het sa menwerkingsverband van plat telandsgemeenten. Martijn de Koning Oostburg Voor Zeeuwen zijn de grootschalige kerst markten binnen handbereik: net over de Vlaamse grens. Vandaag beginnen de Gentse Winterfeesten, inmiddels een volwaardige tegenhanger van de Gentse zomerfeesten. Tot en met 8 januari is de binnenstad 'een magische wereld voor jong en oud'. De vermaarde kerstmarkt van Antwerpen be gint morgen met een 'daverend openings feest'. Het festijn duurt tot en met 8 januari. De kerstmarkt in Brussel is al gaande en loopt tot 1 januari. Zeker ook de moeite waard zijn de kerst markten in Hasselt (t/m 8 januari), Leuven (t/m 21 december) en Brugge (t/m 2 januari). r-"?xx-T£T?T- D*r-< Kerstmarkt Antwerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42