WIM HOFMAN Speer Ki k dit mn WEEKEND^* GRATIS NAAR FOX SPORTS! 9 ■^^leinzoon Frank zit al een WfL paar jaar op City Beach I ^^Primary School. Daar leert hij allerlei dingen. Buiten de school om leert hij weer andere dingen en dat is wel een goede combinatie. Zo heeft hij op school allerlei dingen over de grasboom geleerd en nu gaat hij een Australische speer maken. Hij zoekt daarom eerst een gras boom. Een grasboom ziet er meestal uit als een donkere, niet al te rechte stam met bovenaan een bos met lange sprieten gras dat op ons helmgras lijkt. Het gaat Frank niet om die gras- pluim. Hij zoekt een grasboom die er ongelukkig uitziet en een wond heeft waaruit hars gelopen is. Het gaat hem om die brokken amberkleurige hars. Als hij ge noeg hars heeft, gaat hij die ver gruizelen op een steen of een houtblok. Al eerder heeft hij een geschikte staak of stok gevonden. De punt van de stok houdt hij in het vuur en dan rolt hij de hete spits door het harspoeder dat aan de stok kleeft. Door de stok steeds weer in het vuur te steken en vervolgens in het poeder, vormt zich aan de stok een klont. Hij zorgt ervoor dat de klont een soort punt wordt. Soms steekt hij in de nog zachte hars een scherpe steen of een puntig stukje bot. Het hars werkt als een goede lijm en wordt hard. Grasbomen vallen erg op in het Australische landschap. Ze groeien niet erg vlug, misschien een centimeter per jaar en ze worden een paar meter hoog. Als de tijd rijp is, groeit er een lange staak uit de plant, waaraan in de zomer witte bloemen komen. Vroeger werd zo'n boom wel 'black boy' genoemd, omdat hij leek op een oorspronkelijke be woner van Australië die dikwijls een speer droeg. De naam mag echter niet meer gebruikt wor den, omdat het als denigrerend ervaren wordt. De wetenschap pelijke naam is Xanthorrhoea. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Veiligheid Burgemeester Gelok van Bor- sele heeft geluk dat we in Zee land in een verdovende suffig heid zijn weggezakt. Daardoor kan hij samen met de Zeeuwse burgemeesters en provincie baas Polman blijven zitten en blijven doen alsof de functie van 'opletter op de veiligheid van de kerncentrales' er werke lijk toe doet. Ondanks het feit dat recent door schokkend nieuws uit Doel, (23 novem ber), weer is gebleken dat de minister en de Belgische- en Nederlandse toezichthouders geen enkele boodschap hebben aan de Veiligheidsregio. Na een kernramp zal, net als na de wa tersnoodramp, blijken dat er in Zeeland sprake was op heel wat plaatsen van 'falend bestuur'. Van ons, de lezers, hoeft nader hand niemand meer te zeggen dat we dit tevoren niet reeds wisten. Dus laat ons gewoon verder suffen. En vooral de an dere kant opkijken en zwijgen over dit wat niet klopt. W. Waumans Simone Veilhof20, Goes Gokhal Hoe naïef kun je zijn als volks vertegenwoordiger in Ter- neuzen om te denken dat de Kop van de Noordstraat ge schikt is voor een gokhal (23 november). Bouw er dan ge lijk een politiebureau bij en een opvangcentrum voor ver slaafden. Ik begin zo langza merhand te denken dat eigen belang een rol speelt. Gelooft men nu echt dat de detail handel of horecazaak hier op zit te wachten. Geen enkele zaak zal hier een cent aan ver dienen. Wie wil nu een zaak in dit gebied, waar de overlast straks een rol gaat spelen. Be ste volksvertegenwoordigers, probeer eens andersom te denken en in te zien wat een gevaar dit teweeg kan bren gen bij onze jongeren. Het is toch niet moeilijk om even aan je medemens te denken? Geef dit geen kans, zodat deze gokhal niet alleen op de Kop van de Noordstraat, maar ook in de gehele gemeente Terneuzen niet gerealiseerd wordt. Niemand zit te hierop te wachten. Teuni ten Hoor-Hasman Westkade 82 Sas van Gent Regeren Provincie Zeeland, Gedepu teerde en Provinciale Staten, bezuinig alsublieft niet op de verkeerskruising Sloeweg- Tunnelweg, maar accepteer de toegezegde bijdrage van vijf miljoen euro van de Wes- terscheldetunnel. Anders hebt u binnen vijfjaar zeker spijt en dan bent u veel en veel duurder uit. Rijksoverheid, maak in de Grevelingen wel een door gang (met eventueel stroom opwekking) voor schoner water. Ook hier geldt dat een later besluit veel duurder uit valt. Regeren is toch zeker vooruitzien? A. Schrier J.D.P. de Smitstraat 39, Oost-Souburg Plan Plevier De aanhef kan misschien be ter zijn, plezierplan voor de ZMF en de gemeente Borsele die allemaal zo enthousiast zijn. Bij vele Baarlanders kwam dat anders over, want we zitten niet te wachten op vernietigingsplannen van dat groene stelletje. Normale mensen krijgen zoiets niet in hun hoofd. Met andere woorden: 'Ze zijn ziek'. Het medicijn daarvoor wordt pas uitgevonden als het te laat is. Dat is nog erger! C.J. de Broekert, Burgemeester Vogelaarstraat 7, Baarland Borssele Ons wordt wijsgemaakt dat de kerncentrale (19 novem ber) verlies maakt. Er wordt nooit gezegd wat hij op brengt. Eenvoudig uit te reke nen: 500.000 kW a 10 cent is per dag 1 miljoen euro en per jaar meer dan 365 miljoen! Hij kost dus niets! Wij betalen 22 cent per kilowattuur, Delta en het Rijk winnen minstens 12 cent per kilowattuur! On geveer 400 miljoen per jaar. Waar blijft dat geld? Bij Kamp en zijn kornuiten in Den Haag en Brussel en windmo lens met miljardenverlies. Dat wordt verrekend met de winst van de kerncentrale. Die levert continu 500 mW schone elektriciteit aan het Nederlandse elektriciteitsnet. Dat transporteren de hoog spanningsmasten die ook richting Den Haag lopen! Als de kerncentrale wordt uitge zet moet nog meer gas of steenkool verstookt worden, wat leidt tot meer aardbevin gen en C02-uitstoot. Het is hoog tijd dat er een nieuwe regering komt met mensen die wel verstand hebben van deze zaken! J.Ottens Notendijk 49, Terhole G-ftASBOütn KIJK VOOR DE KANALEN OP DELTA.NL/FOXSPORTS vrijdag 9 december 2016 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Kerncentrale Borssele verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41