ZIGGO SPORT KANAAL 14 30 r* DE HIGHLIGHTS VAN DEZE WEEK Het kan haast niet anders of Lois Abbingh ging gisteravond in ge dachten even terug naar 18 augus tus dit jaar. Naar dat vlammende schot in de laatste drie tellen van de halve finale op de Olympische Spelen tegen Frankrijk. Geen fijne herinneringen. We weten immers waar dat schot van Abbingh ein digde: op de paal. Zo bleef het die zinderende avond in de Arena do Futuro 23-24. De Nederlandse handbal- Nederland begint volgende ronde op EK morgen tegen Zweden vrouwen huilden. Ze liepen de ge droomde olympische finale mis, en twee dagen later ook het brons. Gisteravond was er het weerzien met de Francaises. Er kon revan che worden genomen voor het ver lies dat voor zoveel tranen had ge zorgd. Dat lukte, na een giganti sche inhaalrace: 18-17. En de ontla ding was enorm. Met die winst houdt Oranje de hoop op een topresultaat dit EK le vend. Het team wist zich al voor het bijzondere affiche zeker van plaatsing voor de hoofdronde. Maar een goed resultaat was cru ciaal door de opzet van dit toer nooi, waarbij de punten uit de on derlinge duels van de eerste drie landen in de poulefase mee wor den genomen naar de hoofdronde. Na de overwinning op Frankrijk neemt Nederland twee punten mee naar de hoofdronde, die mor gen van start gaat in Göteborg. Lang leek het erop dat Oranje puntloos zou doorgaan. Dat zou een flinke dreun zijn geweest, na het zilver op het WK en de vierde plaats op de Olympische Spelen. Voor de speelsters, en ook voor Helle Thomsen, die ijsberend langs de zijlijn stond. Zij volgde Henk Groener op als bondscoach en tekende een contract tot en met dit EK, met een optie tot ver lenging. Met name in het verloren openingsduel tegen Duitsland was haar ploeg nog zoekende. Te gen Polen herstelde het team zich met een overwinning (30-21) en daarna volgde de spetterende re vanche op Frankrijk. Pijn Oranje kwam lang nauwelijks door het uitstekende defensieve blok van Frankrijk heen. Van mi nuut 10 tot minuut 25 mocht het zelfs geen enkele keer juichen. Een kwartier zonder doelpunt, dat doet pijn. Zichtbaar groeide de frustratie bij de speelsters dan ook. In de rust stond het 7-12. Wat niemand toen zag aankomen, ge beurde toch: Nederland herpakte zich en knokte zich terug in de wedstrijd. Dankzij fraaie doelpun ten van onder anderen Maura Vis ser, Nycke Groot en Estavana Pol man pakte het op 16-15 voor het eerst de voorsprong. De zorgelijke blikken bij de Franse staf waren veelzeggend. Oranje was bezig aan een weder opstanding van jewelste. In de laat ste minuut lieten de handbalsters Frankrijk vervolgens niet meer te rug komen. Nu waren zij het die elkaar na afloop van de wedstrijd in de armen konden vallen. POWERED BY ZIGGO SPORT GRATIS VOOR ALLE ZIGGO KLANTEN Zieke Ter Mors mist races in Heerenveen De Jong volgt Vreman op Boomstra pakt tweede zege haard«ov> vrijdag 9 december 2016 Het lukt handbalsters nu wél tegen Frankrijk Wat niemand nog voor mogelijk hield, gebeurde toch. Een veer krachtig Oranje versloeg plaag geest Frankrijk met 18-17. Pim Bijl Kristianstad ledereen kijkt er al enorm lang naar uit en zaterdag is het zover! Het nu al epische gevecht tussen Rico Verhoeven en Badr Hari in überhausen zie je uiteraard nergens anders dan op Ziggo Sport. Wie wint de strijd op het spectaculaire Glory Collision-evenement? Maakt Rico zijn belofte waar of is het de door de wol geverfde Badr die zegeviert? José Mourinho is er in geslaagd het bijna onmogelijke te bereiken. Na de desastreuze start van zijn Manchester United verlangen de supporters bijna terug naar Louis van Gaal. Misschien krijgt The Special One zijn miljoenenploeg met Zlatan en Pogba wél aan de praat tegen titelkandidaat Tottenham Hotspur. Rondo is hét nieuwe voetbalpraatprogram ma op de zondagavond. Met uiteraard Jack van Gelder als presentator en vaste gasten Wim Kieft en Jan van Halst, wordt het weekend tot in de puntjes geanalyseerd. Ruud Gullit schuift ook regelmatig aan en het vijftal wordt iedere week met nog een gast gecompleteerd. Ook dit seizoen kijk je iedere maandag avond om 19.Q0 uur naar Peptalk, de talkshow van Jack van Gelder en sidekick Frank Evenblij. Samen blikken ze terug op de afgelopen week en de beste sporters en andere prominenten uit het wereldje schuiven aan. Een programma waar ongezouten meningen en humor de boventoon voeren! SCHAATSEN Jorien ter Mors heeft zich moeten afmelden voor de 500 meter (vandaag) en 1.500 meter (morgen) die bij de wereldbekerwedstrij den schaatsen in Heeren veen worden verreden. De Enschedese is ziek terug gekomen van de wereldbe kerwedstrijd in Astana. Mocht Ter Mors zich op tijd beter voelen, dan rijdt ze zondag wel de 1.000 meter. De schaatsster van Team Afterpay liet na af loop van de 1.500 meter in Kazachstan al weten dat ze zich eigenlijk te ziek voelde om te rijden. Deson danks won ze wel brons. VOETBAL Henk de Jong (foto) is de nieuwe trainer van De Graafschap. De 52-jarige Fries tekent in Doetinchem een contract tot juni 2018. De oud-trainer van SC Cambuur is de opvolger van de ontslagen Jan Vre man. De Jong, nu nog werk zaam op de commerciële afdeling bij FC Groningen, begint op 2 januari bij de eerstedivisionist. „Ik moet eerst nog zaken afhande len bij FC Groningen. Dat is zo afgesproken", zegt De Jong. „Ik heb er ontzettend veel zin in om te werken bij zo'n mooie volksclub." Tot de winterstop houdt Jan Oosterhuis de leiding. DAMMEN Roel Boomstra heeft de vijf de partij in de tweekamp om de wereldtitel dammen gewonnen. De 23-jarige Groninger had maar liefst 72 zetten nodig om de par tij tegen Jan Groenendijk (18) te beslissen. Het is zijn tweede zege en daarmee gaat de grootmeester met 7-3 aan de leiding. De twee dammers spelen in drie ver schillende steden om de wereldtitel. De tweekamp begon in Groningen, de thuishaven van Boomstra, en doet nu Wageningen aan, waar Groenendijk woont. De strijd eindigt vol gende week in Den Haag. Maura Visser was een van de uitblinkers bij de comeback van Oranje, fotoanp Zondag 11 dec. 21.30u ENGELSE KRAKER Zondag 11 dec. 15.15u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30