44 Basgitarist Greg Lake (69) overleden Kerst-cd bedankje van Bassie Onze energieveiling was een succes! €355 De laagste jaarkosten voor uw energie! CULTUUR 25 O O O Terwijl The Battles van The Voice nog in volle gang zijn, krijgt het team van Guus Meeuwis een spoedcursus 'popster zijn'. De nieuwbakken coach kan zich uitstekend vinden in zijn nieuwe rol. „Ik hoop dat ze van mijn ervaring kunnen leren." Daar stonden ze dan, afgelopen weekend, op het podium van de Ziggo Dome tijdens de wintereditie van Meeuwis succesformule Groots met een zachte G. Twaalf kersverse talenten uit zijn team van The Voice. Nog maar net door de auditieronde heen en nu al op de bühne met een van Nederlands grootste artiesten. „Ik heb ze dit niet vooraf beloofd, ze moesten mij niet als coach kiezen omdat dit in het vooruitzicht lag. Deze plek hebben ze zelf verdiend en ik hoop dat ze kunnen leren van mijn ervaring", zegt Guus, die een vol gende wintereditie wel ziet zitten. Ook dat is dan weer een buiten kans voor de nieuwe lichting Voice- kandidaten. Voor de talenten die dit jaar op het podium van de Ziggo Dome stonden, was de opdracht van de meester helder. „Ik heb hun ge zegd: Dit is geen wedstrijd, hier valt niemand af. Geniet ervan. En dat hebben ze gedaan." Maar voor The Voice moeten ze nu weer over tot de orde van de dag. Het afValelement speelt daarin nu een maal een belangrijke rol. „Ik vind The Battles superlastig", zegt Guus. „Heb Ik vind The Battles superlastig. Heb ik net een leuk team bij elkaar, moet ik ze weer tegen elkaar uitspelen ik net een leuk team bij elkaar, moet je ze weer tegen elkaar uitspelen. Ze hebben voor mij gekozen en nu moet ik ze voor het blok zetten." Hij vindt het bovendien lastig om mensen te beoordelen. „Ik wil me er senang bij voelen. Mensen de grond in stampen, dat zit er bij mij niet in." Hij haalt zijn schouders op over de kritiek dat hij niet altijd even streng is, zoals collega-coach Sanne Hans zegt. „Dat mag zij vinden. Ik ben ze ker streng en duidelijk, maar de men sen die meedoen, hoeven er toch geen slecht gevoel aan over te hou den? Kijk, ik hoef de talenten niet te leren om te zingen, dat kunnen ze al lemaal. Ik moet er vooral voor zorgen dat ze ontdekken welke richting ze op willen en dat ze ontspannen op het podium staan." Afwachtend Inmiddels heeft hij het wedstrijdele ment van The Voice onder de knie. Bij de eerste audities was hij te afwach tend, geeft hij toe. „Ik wilde eerst even aftasten hoe het werkt. Je moet in korte tijd beslissen, alleen op basis van wat je hoort. Past die artiest bij me? Kan ik er wat mee? Sanne en Ali vlogen er meteen op als iemand goed was, ik had pas later door dat ik me zelf als coach ook echt moest verko pen. Ja, daardoor heb ik wel wat ta lent misgelopen. Dwight koos voor Ali, daar baalde ik flink van. You win some, you lose some. Ik ben uiteinde lijk tevreden met mijn team." De interactie tussen de coaches bevalt hem goed. „Ik hou wel van dat verbale vuurwerk. Al zit ik er niet om te scoren. Als ik de behoefte heb om bijdehand te doen, dan komt die grap vanzelf. Komt-ie niet, dan is het ook goed." „Ik ben puur mezelf in die stoel, ik ga me niet anders voordoen dan ik ben. Ik heb dus tijdens de opnames ook niets nieuws aan mezelf ont dekt." Hij grinnikt: „Coachen doe ik thuis ook al, dat moet wel met vier kinderen." De Britse basgitarist Greg Lake is woensdag op 69-jarige leeftijd overleden aan kanker. Zijn naam is voor altijd verbonden aan Emer son, Lake and Palmer. Van die be roemde band overleed begin dit jaar ook al toetsenist Keith Emer son. Greg Lake was in 1968 een van de oprichters van King Crimson. In 1970 begon een periode die een nog groter succes zou brengen. Lake ontmoette Emerson, met wie hij vervolgens drummer Carl Pal mer vond. Vanaf hun eerste grote optreden op het festival op het ei land Wight in 1970 was de band bekend en be roemd. Het trio was gedurende acht l jaar bijzonder actief. De eerste single die het uitbracht, Lucky Man, was meteen een hit. Acht jaar lang volgden de hits el kaar op. In 1978 was het creatief op en viel de band uiteen. Tien jaar lang produceerde Greg Lake solo-albums, waarop be roemdheden als Bob Dylan, Gary Moore en de band Toto meespeel den. Bas van Toor, beter bekend als clown Bassie, heeft een speci ale kerst-cd gemaakt voor ie dereen die hem de voorbije maanden heeft geholpen in zijn ziekteproces. Op de cd staan instrumentale nummers van de 81-jarige clown, die on der meer de mondharmonica bespeelt. Van Toor, die vol gende week het revalidatiecen trum mag verlaten, werd afge lopen zomer getroffen door een ziekte waarbij spieren uit vallen. „Mensen hebben dag en nacht klaar gestaan en altijd met een glimlach", zegt de ar tiest, die maanden verlamd was en veel pijn had. „Alsof mijn voeten in een frituurpan zaten. Op een gegeven mo ment zag ik het niet meer zit ten, maar mijn vrouw Coby en gezin hebben me er doorheen gesleept. Echt, ik weet nu hoe de hel er van binnen uitziet." Hoe werkt het? Ga naarspaargids.nl/pzc en schrijf u geheel gratis en vrijblijvend in! vrijdag 9 december 2016 'Ik ben puur mezelf in die stoel' Marlies van Leeuwen —Guus Meeuwis HoJ!2 Guus Meeuwis zit dit jaar voor het eerst in de jury van The Voice. The Voice of Holland, RTL 4, vanavond, 20.30 uur Dennis Jansen Ga naarspaargids.nl/pzc. Schrijf u geheel gratis en vrijblijvend in. U ontvangt gelijk een e-mail met de uitkomst en uw persoonlijke aanbod. Ge"iiddeld v°ordeel per yaar energ/e. op Jh T Het aanbod is geldig tot en met 14 december. Profiteer nu! spaargids.nl/pzc laat ook aanbieders van private lease auto's tegen elkaar bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25