si 9 neemt het koningspaar samen met prinses Beatrix en een kleine groep adviseurs elke maandagoch tend de afgelopen en komende plichtplegingen door in het zoge heten secretarie-overleg. Nu schuiven medewerkers van Scou ting Nederland aan de vergaderta fel aan, geeft Maxima een schaal met roomboterkoekjes door en maakt ze haar gesprekspartners enorme complimenten. Want hoewel het aantal kinderen in Ne derland gestaag terugloopt, neemt het aantal scouts de laatste jaren alleen maar toe. Meer dan 100.000 zijn het er nu. Een heel verschil met 2003, toen Maxima bescherm vrouwe werd en scouting vooral als iets ouderwets werd gezien. Het was zelfs de vraag of er aan de uniformen getornd moest worden, brengt ze in herinnering. Dat het nu zo goed gaat vindt ze 'heel cool'. Dan gaat ze naar de vestibule, spreekt ze met leden van een Scheveningse vereniging die veel leden met een beperking heeft, met talentvolle vrijwilligers en tot slot met het vrolijke kwartet Ros- hendley, Jayla, Matteo en Kevin. Hun scoutingclub heet de Majoor Bosshardt Scouting Groep en werkt nauw samen met het Leger des Heils. Bos Nadat ze wat koninklijke vragen beantwoord hebben, wisselen de kinderen de rolverdeling. Ze wil len van Maxima weten wat ze het mooiste vindt: heuvels, het bos of het strand. Je mag het in Neder land eigenlijk niet zeggen, ant woordt de koningin, maar ze komt graag in de heuvels. Maar ze vindt het ook heel fijn om in een bos te lopen of te zwemmen in de zee. Eigenlijk vindt ze het allemaal prachtig. Net als de scouts. Met hun banketstaaf in het paleis. woensdag 7 december 2016 GO stuk spannender dan Sint' De scouts kijken hun ogen uit bij hun bezoek aan koningin Maxima. Voor de lakeien is het even wennen: geen champagne schenken, maar Appelsientje. FOTO'S ANP/BART MAAT N»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9