u 14 ZE Buurten Hun buurtapp mag dan wel 'Zonnedael' heten, er wonen geen 'Flodders' in de Wittebrug in Hulst. 'Het is hier juist hartstikke netjes. Alleen had dat appartemen tencomplex wel wat kleiner gemogen'. Heerlijk buiten wonen in een parkachtige villawijk, maar altijd met de charme en de levendigheid van vestingstad Hulst om de hoek." Projectontwikkelaar Sprangers ge bruikt veelbelovende woorden om 'Wittebrug' in Hulst te promoten. Voldoet de wijk daar ook echt aan? Volgens Elfi Vanden Berghe (33) wel. Ze woont samen met haar man Bert in het eerste huis in de straat 'Droge Kreek'. „We hebben het huis volledig naar onze smaak kunnen bouwen en de ligging is ideaal. Het is hier rustig en de na tuur is zalig, maar we staan ook zo in de binnenstad." Vijf minuten lo pen en je bent er, volgens Gudo Gelderland (52). Hij was, samen met zijn vriendin Rosita de Smit, één van de eerste bewoners in de wijk. „De huizen, de look, de inde ling. We waren meteen verliefd op de wijk." Colinda de Zutter (25) woont in appartementencomplex 'De Sluys Kreek', waarin Woonstichting Hulst samen met Tragel vijfen twintig appartementen voor men sen met een verstandelijke beper king heeft gerealiseerd. „Ik ben erg blij dat ik sinds vorig jaar juni met mijn vriend kan samenwonen, maar die witte huizen zijn niet mijn ding. Maar voorlopig wil ik hier niet weg. Ik woon overal dicht bij en heb een mooi uitzicht." Volgens de bewoners is 'Witte brug' een jonge, levendige wijk. Gelderland: „Wij waren een tijdje de oudsten, inmiddels wonen er twee zestigers tegenover ons. Het contact met de buren is perfect. We doen vanaf het begin allerlei activi teiten. Zo is er ieder jaar een buurt barbecue en tijdens 'Burendag' worden hier spontaan tafels op straat gezet. We hebben ook een buurtapp waar veel mensen bij aangesloten zijn. Vorig jaar startte mijn auto niet en vroeg ik om start- Toen ik om startkabels vroeg, stond er binnen de kortste keren iemand voor m'n deur kabels. Binnen de kortste keren stond er iemand aan mijn deur." Vanden Berghe: „We zijn hier alle maal tegelijk ingetrokken, dat schept een band. De kindjes van de overburen kwamen gisteren om oude kranten vragen om mee te knutselen. Ik vind dat dorpse ge voel erg leuk." Colinda de Zutter heeft niet veel contact met de buren, maar vindt dat geen probleem. „Ik heb veel so ciale contacten en hier in het com plex zien we elkaar wel veel. Af en toe komen we buren tegen op straat en zeggen we gedag. Dat is genoeg voor mij." De wijk is nog niet af. In totaal komen er 79 koop woningen en twee appartemen tencomplexen, waarvan 'De Sluys Kreek' er één is. Momenteel wordt er volop gebouwd aan het andere complex dat achter het huis van Vanden Berghe ligt. „Dat monster achtige gebouw? Ik vind het raar dat ze de wijk niet gewoon vol hui zen zetten. We wisten het echter, dus het is stom om achteraf te kla gen. Toen wij hier net woonden, was er hierachter nog niets aange legd. Je kon zo ver kijken... Ach, zo lang dat kon, heb ik ervan geno ten." Ook Gelderland had zich mis- keken op het complex. „In de bro chure staat een schets van hoe de wijk eruit zou moeten zien. Dat complex is daar ook groot, maar je ziet het pas in het echt, als je er voor staat. Gelukkig zitten wij er ver vandaan." De bewoners hopen dat de wijk snel klaar zal zijn. Gelderland: „Het mag vol. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd." woensdag 7 december 2016 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: De wijk wittebrug in Hulst Gertie de Boeij „We trokken er tegelijk in, dat schept een band" -Gudo Gelderland A Gudo Gelderland was één van de eerste bewoners van de nieuwe appartementencomplex van A Wittebrug is nog niet klaar. Uiteindelijk komen er bijna tachtig hui- wijk. „We waren meteen verliefd." Tragel. zen en twee appartementengebouwen. A Elfi Vanden Berghe woont met haar man Bert in de 'Droge Kreek'. „We hebben het huis volledig naar onze smaak kunnen bouwen en de ligging is ideaal.", foto's camileschelstraete A Colinda de Zutter woont in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76