Nijsen: 'Knietje voor knietje' Goes hofleverancier van Jong Zeeland ZEELAND 13 Het leek deze zomer wel of ik bij de marine zat. Het was zó zwaar Ik drink niet, ik rook niet en ik zit niet iedere week bij McDonald's Ik dacht direct dat het handbal klaar zou zijn, sowieso voor dit seizoen trainingsintensiteit hier. Het gaat er fel aan toe, week na week. Maar tot nu toe levert hij wat we van hem verwachten." De coach van FT Antwerpen speelde zelf jarenlang in het eer ste team. De aanvoerder was toen al het boegbeeld van de club. „Ik zat vaak op de tribune, samen met mijn broers", vertelt Saïd Bou zambou. „Toen ze kampioen wer den was Bachar de man. Volgens mij maakte hij toen zelfs de win nende tien-metertrap. Ik vind het wel mooi dat ik nu onder hem kan trainen en spelen. Hij leert me zaken, omdat hij vaak op de zelfde positie speelde. In tactisch opzicht ben ik de afgelopen maan den echt vooruit gegaan." Saïd Bouzambou lijkt in een nieuwe fase te zitten. Hij heeft de middenmoot van de Nederlandse eredivisie verruild voor de top van België en ook bij het Neder lands team lijkt hij wat opgescho ven in de hiërarchie. Max Tjaden heeft als bonds coach Marcel Loosveld afgelost. „Voor mij is er wel veel veranderd ja", erkent Bouzambou. „Onder Marcel Loosveld heb ik mijn de buut gemaakt en veel geleerd, maar niet veel gespeeld. Ik ging vaak mee naar interlands in het buitenland, maar speelde dan geen minuut. Dat gaat toch in je hoofd zitten. Als je dan wel een keer mag spelen, heb je minder vertrouwen en wil je wat sneller forceren." Tjaden heeft meteen laten mer ken veel vertrouwen in Bouzam bou te hebben. „Hij heeft ook nieuwe ideeën en geeft nieuwe jongens een kans. Ik heb het ge voel dat hij heel positief is over mij. Ik kan vrijer spelen en eind oktober maakte ik in Servië mijn eerste interlandgoal. Dat was wel een speciaal moment. Je hebt het gevoel dat je belangrijk kunt zijn en als je vertrouwen voelt, durf je ook fouten te maken." Wit-Rusland Zondagochtend meldde Bouzam bou zich in Rotterdam, maandaga vond startte hij in het eerste blok van Tjaden. Het sterke Kroatië leidde in de tweede helft met 0-4, waarna Karim Mossaoui voor 1-4 zorgde. Bouzambou was daarna dicht bij zijn tweede inter landgoal, maar raakte de onder kant van de lat. Oranje is in voor bereiding op het EK-kwalificatie- toernooi, begin april in Wit-Rus land. „Daarom oefenen we tegen ster ke landen", zegt Bouzambou. „De bondscoach weet precies welke kant hij op wil en wat hij van jon gens wil zien. We maken afspra ken en op de bank is hij heel rus tig. 'Jij bent de voetballer', zegt hij, 'jij bent aan de bal en jij maakt keuzes'. Dat vind ik wel prettig." Zowel bij Oranje als FT Ant werpen voelt Saïd Bouzambou veel steun. Dat wil hij graag te rugbetalen. De Belgische club werd in 2012 voor het laatst landskampioen en staat mo menteel derde, achter Halle- Gooik en Gelko Hasselt. „Ant werpen heeft de afgelopen ja ren wel andere prijzen gepakt", weet Bouzambou. „Soms had- den ze ook wel wat pech, door dat ze ongelukkig de finale van de play-offs misliepen. We gaan dit seizoen weer proberen de titel te pakken, maar kun nen binnenkort al de eerste prijs winnen. Op 23 december spelen we thuis de finale van de Benelux Cup tegen Halle- Gooik en op 6 januari weer tegen die ploeg om de Super cup. Het wordt zwaar, maar het zijn wel de wedstrijden waar voor ik naar België ben geko men." Nijsen (26) woonde en werkte met veel plezier in Brugge, maar verhuisde eind vorig seizoen weer naar Vlissingen. Toch twijfelde ze lang of ze terug zou keren op haar oude handbalnest. „Het heeft wat traantjes gekost om alles in België los te laten. Het verschil qua ni veau is groot en ik had het gevoel dat ik nog niet klaar was bij DHT, maar vanuit Walcheren is die af stand niet aan te rijden. Ik ga nog regelmatig kijken en heb een stem pelkaart van die meiden gekregen, zodat ik een aantal wedstrijden en teametentjes moet bijwonen." De druiven waren bijzonder zuur toen Nijsen na haar overstap in de voorbereiding al na vier mi nuten haar kruisband scheurde. „Ik had eindelijk de knop omgezet om voor EMM/Olympus te kiezen en dan gebeurt er zoiets. Ik dacht direct dat het handbal klaar zou zijn, sowieso voor dit seizoen." Het was voor Nijsen dan ook een meevaller dat ze afgelopen zondag alweer het veld betrad. Aan het eind van de eerste helft kwam ze binnen de lijnen om een penalty te benutten en in de slot minuten van de wedstrijd mocht ze ook nog even meedoen aan het veldspel. „Mijn fysiotherapeut zat op de tribune te seinen dat ik niet te gek moest doen. Ik ben namelijk nog lang niet terug op m'n oude ni veau en er zit nog altijd een grote scheur in mijn kruisband. We heb ben ervoor gekozen om niet te opereren, anders waren we mini maal een jaar verder geweest, nu drie maanden. Het betekent wel dat ik het heel rustig op moet bou wen. Ik train nu volledig mee met de groep, maar kom fysiek nog te kort. In 2017 wil ik belangrijk zijn voor het team en aan het eind van het seizoen hoop ik een volledige wedstrijd te kunnen spelen." Na haar blessure besloot Nijsen de A-juniores te gaan trainen. „Op die manier kon ik me toch nuttig maken voor de club. Het leuke is dat een aantal meiden ook bij ons meespeelt. Ik kijk ernaar uit om met hen samen te spelen en ook binnen de lijnen van toegevoegde te kunnen zijn. Voor mij ligt de fo cus nu op de tweede competitie helft en keihard trainen om terug op niveau te komen. Ik heb enorm veel zin om te knallen, maar het zal 'knietje voor knietje' moeten gaan. Met het team moeten we ons dit seizoen sowieso veilig spe len. Het kampioenschap komt nog te vroeg, maar het is wel mijn am bitie om op termijn met EMM/Olympus naar de hoofdklas se te promoveren." VLISSINGEN Jong Zeeland-trai ner Adriaan Nieuwenhuijse neemt liefst negen spelers van zondag-eersteklasser Goes op in zijn selectie. Het achttienkoppige keurkorps neemt het op zaterdag 17 december op het sportcomplex van Bruse Boys op tegen de regio selectie Schouwen-Duiveland. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van het arbitrale trio Gerrit de Pater, Ar jen van de Reijt en Gert-Jan Kap- tein. Eerder dit jaar nam Jong Zee land het op tegen Feyenoord Ai. In Zoutelande was de jeugdploeg van de Rotterdamse koploper van de eredivisie met 2-3 te sterk. Tim de Winter (Goes) en Daniël Wis sel (Zeelandia Middelburg) scoor den toen voor Jong Zeeland. De selectie van Jong Zeeland: Goes: Erwin Franse, Klaas van Hecke, Jop Dekker, Boy de Jonge, Steve Schalkwijk, Tim de Winter, Jelle Klap, Levi Mombarg, Francis Kabwe Manengela. Oostkapelle: Sander de Kam, Robbie de Nooijer, Sjoerd Verhulst. FC Axel: Mitchell Braafhart, Nick van de Velde. Krabbendijke: Lorenzo Hoekman. De Meeuwen: Yannick Melis. Nieuwdorp: Martijn de Gof- fau. Serooskerke: Sil Riemens. woensdag 7 december 2016 zich op zij n plek Voor volgepakte tribunes is Said Bouzambou op weg naar de 2-0 in het duel met Real Noorder- wijk. FT Antwerpen won uiteindelijk met 7-1, de Vlissinger scoorde twee keer. foto jan mees —Saïd Bouzambou over de trainin gen bij FT Antwerpen —Said Bouzambou, international Handbalster Xaira Nijsen keerde dit seizoen terug in Zeeland, na dat ze drie jaar lang furore maak te in de Belgische eredivisie bij DHT Middelkerke-lzegem. De van een kruisbandblessure her stellende hoekspeelster maakte afgelopen zondag in de slotfase haar rentree in het wedstrijd shirt van EMM/Olympus. Menno Kole Middelburg Xaira Nijsen tijdens haar periode in België, foto roeland valoke —Xaira Nijsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75