Twee zonnen bij Sluiskil II Relatietherapeuten schrijven over vreemdgaan Bouzambou is op zijn plek Overspel heeft in provincies op het platteland zoals Zeeland nog ingrijpender gevolgen dan daarbuiten. Roze Adventsdiensten verbinden christelijke homo's in Zeeland ZEELAND 8 Hohoho! ikVvi'y'1rl«füi; Oranje-international Saïd Bouzambou op dreef in België»zeeland 12 Overspel komt hard aan in Zeeland. Dat is de ervaring van de Zeeuwse relatietherapeu ten Angèle Nederlof en Sjaak Vane. Onlangs verscheen hun boek Overspel draait niet alleen om seks. Een op de vijf Zeeuwse vrouwen en ruim eenderde Wat weet de bakker ervan? En ga zo maar door van de Zeeuwse mannen gaat vreemd. Dat is in lijn met het landelijke beeld; Zeeuwen die de praktijk van de therapeuten bezoeken met overspel als aan leiding, bevestigen dit gege ven. Overspel is de belangrijkste reden om te scheiden, ook in Zeeland. „Er is echter een groot verschil met meer ver stedelijkte gebieden", zegt Ne derlof. „Overspel in een dorp hakt er doorgaans dieper in dan in de anonieme stad. Het komt voor dat het hele dorp het weet, en de bedrogene weet nog van niets. Als het dan aan het licht komt, schaamt deze persoon zich extra. Hoe heeft hij zo stom kunnen zijn en waarom heeft niemand hem ingelicht? Hoe gedraag ik me nu op het schoolplein? Wat weet de bakker ervan? En ga zo maar door." De relatietherapeute haalt een voorbeeld aan uit haar de partner werd met scheve ogen aangekeken." Ook jaarlijkse evenementen en dorpsfeesten zijn beladen; iedereen kent iedereen en alle betrokkenen lopen kans elkaar daar tegen het lijf te lopen. De bedrogene, de overspelige en de geheime liefde. Een ander typisch Zeeuws voorbeeld komt uit een christelijke ge meenschap waarbinnen het, aldus Nederlof, gebruikelijk is jong te trouwen en de partner binnen de eigen, kleine kring te zoeken. Nederlof: „Deze vrouw werd onder druk van de omgeving gekoppeld aan een geschikte partner. Maar dit was niet de man van haar hart. Ze zag geen andere manier om zich te ontworstelen aan dit ongewenste huwelijk dan zwanger te worden van ie mand buiten de provincie, ver klaarde ze. Een zwangerschap blijft natuurlijk niet onopge merkt. Een echt breekijzer." relatietherapie-weekend.nl Maurice Hartman uit Krabbendijke tovert zijn fruit- kraam om tot kerststal. •ZEELAND5 praktijk, De Meyboom in Vlis singen. „Ik moet denken aan het voorbeeld van een vrouw in een Zeeuws dorp die daar altijd de plaatselijke kroeg be zocht. De stamgasten waren op de hoogte, maar zij niet. En hoewel het altijd haar weke lijkse verzetje was om daar wat te gaan drinken, vermeed ze dit na het uitkomen van het overspel van haar partner. Ook It woensdag 7 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Reportage Het is een natuurverschijnsel dat vaker schijnt voor te komen, maar of Sluiskil het al eens heeft meegemaakt? Met de industrie op de achtergrond 'hingen' er gister ochtend twee zonnen in de lucht, de echte zon en een bijzon, veroorzaakt door plaat- vormige ijskristallen. Het is niet eens gezichtsbedrog, foto peter nicolai Overspel hakt er in Zeeland harder in Ondine van der Vleuten Vlissingen - Angèle Nederlof, therapeut Overspel draait niet alleen om seks, je relatie op de tocht ISBN 9789460151439 Sjaak Vane en Angèle Nederlof. fotopr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70