NYNKEDE JONG Huwelijk demente vrouw ongeldig All Inclusive Cruise Caribbean of bel ons 088 - 70 70 600 (stip 6 9 dagen per MS Zenith Column Het lijkt wel de heilige graal voor alle nieuwe politieke partijen op rechts: inspraak. Bij GeenPeil mogen de reaguur- ders straks zelfs direct beslissen wat lijsttrekker Dijkgraaf moet stemmen. Straks hoefje als boze burger niet meer als anoniem twitter-ei op de gevestigde orde te schelden. Nee, je krijgt zeifin- breng! De handen van Jan Dijk graaf gaan pas omhoog als jij dat wil! lekker te verdiepen in een wets voorstel over duurzaam geprodu ceerd hout of eentje over de aan sprakelijkheid in de binnenvaart. Inspraak klinkt verrekte sexy, maar in de praktijk gaat het om wetsvoorstellen over de samen voeging van de gemeenten Rijn waarden en Zevenaar. Wat heel belangrijk is, als je in de gemeente Rijnwaarden of Zevenaar woont, maar ik vraag me af of een Geen- Peil lid uit Rucphen of Dokkum hier interesse in heeft. Politiek is prachtig, maar ook een kwestie van je inlezen in dossiers over onderwerpen die nooit de voorpagina's gaan halen. En je kunt als burger wel meer inspraak willen, maar de kans is groot dat je alleen maar teleurgesteld raakt, omdat er niet genoeg met jouw mening wordt gedaan. Ik heb een auto. Een betrouw baar ding, maar soms heeft ie onderhoud nodig. Dan breng ik 'm naar de garage en zegt Richard, de automonteur, dat bijvoorbeeld de expansieklep van de airco vervangen moet worden. Ik heb geen idee, want ik weet wel hoe ik in een auto moet rijden, maar niet hoe ik 'm moet onder houden. Daar is Richard voor, want die heeft daarvoor geleerd. En ik vertrouw Richard. Waarom? Omdat hij me nog nooit heeft laten zitten. Ik zou ook zelf onder de auto kunnen gaan liggen om te kijken wat er aan schort, maar ik laat dat aan Richard over, omdat ik toch geen idee heb waar ik naar moet kijken. Ieder zijn taak. En niemand teleurgesteld. En waarom gaat dit goed? Omdat ik Richard ver trouw, en hij dat vertrouwen niet beschaamt. Vertrouwen: daar zouden ze in de politiek iets aan moeten doen. En niet dat vertrou wen kopen door inspraak zonder echte invloed. Vertrouwen: daar zouden ze in de politiek iets aan moeten doen Voor het eerst is in Nederland een huwelijk op verzoek van kinderen nietig verklaard vanwege demen tie. De dochters van Christina Soeters (75) in Roosendaal geloof den niet in de oprechtheid van de 59-jarige man met wie zij onver wacht trouwde. De rechtbank in Breda gaf hen daarin gisteren ge lijk. Onderzoek van een onafhanke lijke deskundige toont aan dat Christina Soeters door haar ziekte tijdens de voltrekking van het hu welijk niet in staat was de gevol gen en betekenis ervan te over zien. Goeder trouw Ook was het zeer twijfelachtig of zij op dat moment in staat was haar wil te bepalen. Omdat vol gens de rechtbank bovendien is gebleken dat de bruidegom tij dens de trouwerij niet te goeder trouw was, is het huwelijk met te rugwerkende kracht nietig ver klaard. Soeters en André S. leerden el kaar in 2011 kennen en gingen kort daarna samenwonen. Enkele jaren later, in 2015, werd door een geria ter vastgesteld dat bij de vrouw sprake was van 'langer bestaande cognitieve functiestoornissen in het kader van dementie'. In de maanden daarna werd het contact met haar dochters volledig verbroken. Bovendien werden beide kinderen onterfd. Ook ble ken Soeters en S. in november 2015 plotseling getrouwd te zijn. Pas na voltrekking van dit huwelijk heeft S. zich actief ingezet voor hulpver lening aan zijn vrouw, aldus de rechter. Trieste zaak Dochter Margita Soeters noemt het vonnis 'een stap in de goede richting'. „Het is een goede uit komst, maar het blijft een trieste zaak. Mijn moeder zit in een ver pleeghuis. Ze heeft heel veel afge zien met deze meneer. Die man woont nog steeds in haar huis in Roosendaal. Daar moet hij in elk geval zo snel mogelijk uit," vertelt Soeters De bruidegom heeft al aange kondigd in hoger beroep te zullen gaan tegen het vonnis van de rechtbank. maar ik vraag me af hoeveel mensen er 's ochtends juichend uit bed uilen stap pen om zich daarna eens Normaal 1798 nu v.a. (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen enl woensdag 7 december 2016 @nynke nsoraak Een 75-jarige Roosendaalse die in 2015 plotseling trouwde, leed volgens de rechtbank toen al zodanig aan dementie, dat ze niet wist wat ze deed. Het huwe lijk is nu nietig verklaard, tot op luchting van haar dochters. Ine Cup Roosendaal Het klinkt prachtig, wereld over! Ind. vliegreis per KLM en transfers 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive Toeslag buitenhut €125 p.p. Slechts 30 plaatsen beschikbaar per datum O.a. Sint Maarten, Antigua en Barbados zie stipreizen.nl/crpcbb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voor behouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Exclusief bij Stip: een prachtige volledig verzorgde 9-daagse reis naar de parels van de Caribbean! Normaal gesproken vanaf €1798, nu bij Stip vanaf slechts €1149, inclusief vliegreis, transfers en 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive dus incl. alle maaltijden en drankjes aan boord. Voor slechts €125 p.p. verblijft u zelfs in een comfortabele buitenhut. Het intieme 3,5-sterren MS Zenith vaart een unieke route naar zonovergoten eilanden met idyllische baaitjes, ongerepte zandstranden, prachtig natuurschoon en historische bezienswaardig heden Boek snel deze prachtige cruise, want er zijn slechts 30 plaatsen per vertrekdatum beschikbaar Vol vol... jLa Romana, Dom. Republiek^ Philipsburg, St. Maarten Santa Domingo, Dom. Republiek Saint John's, Antigua Binnenhut v.a. 1149 v.a. 1298 v.a. 1298 v.a. 1198 v.a. 1198 Buitenhut v.a. 1274 v.a. 1423 v.a. 1423 v.a. 1323 v.a. 1323 11 februari 18 februari 25 februari 4 maart 11 maart Castries, St. Lucia Bridgetown, Barbados

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6