Bru gidst sint met oldtimer naar zee 35 u 6 Gemeente wacht op uitwerking project IN DE REGIO Kerstmarkt in Punt-3 in Nieuwerkerk Cantatedienst inde Gasthuiskerk Kerstconcert Bij Neeltje Jans linksaf en dan door varen langs België. De laatste aan wijzingen klonken voor de stuur man aan boord van de Bruse kotter, die sinterklaas en een handjevol Pieten gisteravond richting Spanje bracht. Het was afscheid nemen om vol gend jaar weer terug te komen, be loofde sint de talrijke kinderen op het havenplateau plechtig. Waar sinterklaas jaarlijks ons land als eerste binnenkomt, is al tijd even afwachten. Maar volgens een inmiddels stevig gewortelde traditie kiest de goedheiligman met zijn gevolg altijd weer bij Bruinisse het ruime sop naar huis in Spanje. Het biedt kinderen de gelegen heid hem te bedanken voor het vele lekkers en de mooie cadeaus. En ouders hoeven zich niet in dui zend bochten te wringen om hun kroost duidelijk te maken dat het na 5 december toch echt weer uit is met de pret. Met fakkels en lampionnen werd de sint in een oldtimer van uit het dorpshart stijlvol uitge leide gedaan naar de boot. Onder grote vreugde voor de meesten en dikke tranen bij een enkeling. KYUXriC Wie zet in MIJN DORP, MIJN STAD sie uit de weg. De Grevelingen is een druk recreatiegebied. Dus is het een kwestie van goed kiezen waar je ruimte geeft aan die recreatie en waar je de natuur weer meer voorop stelt. Zowel ons uitgangs punt als dat van het Grevelingen- schap is dat we aan de beide dam men meer met recreatie kunnen doen. Daar tussenin moet je het dan wat rustiger houden. Dat is ook een natuurlijke ontwikkeling. Mensen surfen en recreëren nu eenmaal graag aan de dammen. Dan moet je als overheid zorgen dat je dat zo goed en verantwoord mo gelijk faciliteert en de juiste voor waarden schept." Het Grevelingenschap biedt in de beleidsnota Zicht op de Grevelin gen (ZOG-2) mogelijkheden voor de bouw van maximaal dertig eco lodges. Wethouder Van den Bos be nadrukt dat die aanwijzing niet ook automatisch betekent dat het pad voor de lodges daarmee al is geëf fend. De uiteindelijke besluitvor ming is handen van de gemeente raad. Een eerder initiatief dat enkele jaren geleden door een projectont wikkelaar werd ingediend, - j j - in de planfase. De gemeente is in spannende af wachting van verdere berichten van de ondernemer, zegt wethou der Wout van den Berg. Ruim een jaar geleden heeft de paviljoenhou der zijn plan ingediend en om me dewerking gevraagd. Afgelopen mei besloot het college dat het concept past binnen de ge stelde kaders. „Maar sindsdien heb ben we niks meer van de man ge hoord, dus we zijn reuze benieuwd naar de nadere uitwerking van de plannen. Wat ik er van heb begre pen, wil hij een soort tentachtige hokjes langs het water zetten. Daar schijnt een markt voor te zijn." Landschappelijke inpassing en een openbare toegankelijkheid van de omgeving zijn twee aspecten waar zwaar aan wordt gehecht, schrijven de wethouders Van den Berg en Cees van den Bos in een brief aan de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland. Ook niet onbelangrijk is dat De Jonge voor zijn plan een overeen komst moet sluiten met grondeige naar Staatsbosbeheer. En de ecolo gische huisjes naast de surfplas moeten de natuur ter plekke geen Om te beginnen ga ik geen enkele discussie uit de weg geweld aan doen, benadrukt Van den Berg nog maar eens. Hij is niet bang dat de bouw van dertig recreatiewoningen tot de zelfde discussies gaat leiden als met Brouwerseiland is gebeurd, in het licht van kustbebouwing. „Om te beginnen ga ik geen enkele discus- woensdag 7 december 2016 Voorwaarden aan plan ecolodges NIEUWERKERK Bij Punt-3 in Nieu werkerk wordt op vrijdag 16 decem ber een kerstmarkt gehouden. Op deze markt zijn zelfgemaakte kerst artikelen te koop, evenals Wereldwin kelproducten, boe ken, kaarten, een kopje koffie met wat lekkers en erwten soep. Regelmatig zijn er muziekuitvoeringen in de kerk. Tussen 13.00 en 17.00 uur sig neert Andre Flik- weert zijn boek Goed gerefor meerd. Ook zijn di verse exposities te bewonderen. Uiter aard zijn er die dag ook oliebollen te koop. De markt wordt gehouden tussen 13.00 en 19.00 uur. ZIERIKZEE Vocaal ensemble Luscinia brengt zondag een Bach- cantate in de Gast huiskerk in Zierik- zee. De cantate dienst begint om 16.30 uur en is gra tis toegankelijk. WOLPHAARTSDIJK Seniorenorkest Zeeland geeft dins dag een kerstcon cert in Wolphaarts- dijk. Er wordt tradi tionele en heden daagse kerstmu- ziek gepresenteerd en ook is er samen zang. Het kerstcon cert begint om 14.00 uur en vindt plaats in dorpshuis De Griffioen. De toegang is gratis. Marcel Modde Bruinisse KERSTWENSBOOM .1""' MIDDELBURG ledereen die met kerst iemand mist, kan een kaartje hangen in de kerstboom bij Groenrijk in Middel burg. Sinds gisteren staat daar voor de vierde keer een kerstwensboom, op initiatief van Zeeuws Verlies. Het ken niscentrum over verlies en rouw staat in de weekenden met vrijwilligers bij de boom. Voor kinderen zijn er speciale kaar ten, die ter plekke ingekleurd kunnen worden. Ook is er dit jaar een wedstrijd aan de boom verbonden: raad het aantal kaarten dat na kerst in de boom hangt, foto lex de meester BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30- 17.45 uur: Yogales Marianne van den Haak; BURGH-HAAM- STEDE De Schutse, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.00-17.00 uur: Volwassen Ontmoetingplaats, 19.30-21.30 uur: Gevoelsschilderen en fotoschilderen; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; NIEUWERKERK Punt 3,13.30-15.00 uur: Kinderclub KNOTS knutselmid- dag, lampion knut selen; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND De Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal, RENESSE De Blikvanger, 14.00-17.00 uur: Verkoopexpositie bijzondere pop-up boeken aangevuld met kerstboom vol miniatuurschoen tjes van Harrods; Dorpshuis, 09.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; Fizi, 14.30 uur: Storks, 20.00 uur: Lo and Behold; Yvonne's Arthouse, 13.00-15.30 uur: Les in vrij tekenen of schilderen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop- middag Breek de Week. Bruinisse doet de sint uitgeleide naar de boot. foto dirk--jan gjeltema Paviljoenhouder Peter de Jonge van Meerzicht moet zich niet op voorhand rijk rekenen met zijn bouwplan voor dertig ecolodges aan de Grevelingendam. Burge meester en wethouders staan weliswaar positief tegenover het initiatief, maar eerst moet wel aan een reeks randvoorwaarden worden voldaan. Marcel Modde Zierikzee - Wethouder Van den Berg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57