5 Kleingeld merk vormen van de Hollandse huis- tuin-en-keukenpannenkoek, zijn de kant-en-klaar fabrieksvarianten er opvallend genoeg mee bezaaid. „Wat een gatenkaas", merkt keukenmana ger Bram op zodra de stroopvergieten op tafel komen. De gaatjes ontstaan in de fabriek door opgeslagen luchtbelletjes in een dun laagje beslag, maar John ver moedt het opzettelijk verkopen van gebakken lucht. „Al die gaatjes bij el kaar scheelt toch behoorlijk in de kosten." Als het panel de gaatjes letterlijk tegen het licht heeft gehouden, is het tijd om de testwaar van de zes (huis)merken - allen ongezoet en met acht pannenkoeken per doosje - ook te proeven. De maatstaf? „De ideale pannenkoek is niet te melig en heel neutraal van smaak", legt John uit. „Het beleg maakt uiteindelijk de pannenkoek." Grootmoeder Van elk merk proeft het panel één pannenkoek uit de koekenpan en één opgepiept in de magnetron. Qua neutrale smaak zitten de meeste fa brikanten wel gebakken. Goed, de pannenkoeken van Hoogvliet (Daily De ideale pannenkoek is niet te melig en heel neutraal van smaak Chef) en Lidl (Chef Select) stellen te leur met respectievelijk een ietwat zoetig bijsmaakje en een zware, bijna oliebolachtige deegsmaak. Maar ver der zijn de smaakverschillen opval lend klein en valt er weinig te klagen. Hoe anders is het gesteld met het uiterlijk. „Je ziet dat de fabrikanten hun best hebben gedaan om de pan nenkoeken zo ambachtelijk mogelijk te laten lijken", zegt manager Yvette. „De onderkant, met de donkere bak- vlekken, wordt bijvoorbeeld boven gelegd om het beeld te krijgen alsof DE UITSLAG Al die gaatjes bij elkaar scheelt toch behoorlijk in de kosten ze uit een pan zijn gekomen." Tevergeefs. De vrijwel identieke vlekpatronen en kaarsrechte randen zijn duidelijk lopendebandwerk. Al leen de pannenkoeken van winnaar Jan springen daar hoog bovenuit. Ze zijn mooi onregelmatig gevlekt, heb ben de minste gaatjes en zijn voor zien van ambachtelijke bakrandjes die her en der zelfs een tikkie lijken aangekoekt. „Mooi hoor", vindt John. „Je zou bijna geloven dat grootmoe der ze heeft gebakken." Winkelen Truc maakt shopper sloom APP Op tijd voor goede deal Beste koop Philips borstelt het schoonst 1 woensdag 7 december 2016 —John Sprenkels Ambachtelijke koeken of lopendebandwerk? 1. Jan €1,95 voor acht stuks. Overduidelijk de beste. Zowel qua smaak als het ambachtelijke uiter lijk vol onregelmatige, grote bakvlekken en - randjes. Bram Jespers 2. Albert Heijn €2,00 voor acht stuks. Een goede tweede plaats. Mooi gevlekt, niet te veel gaatjes en een frisse, neutrale smaak. 3. Jumbo €1,85 voor acht stuks. Een neutrale, weinig opvallende smaak. Wel wat te veel gaatjes. 8HoUawdse f rV-Vll QBffl j 4. Plus €2,00 voor acht stuks. Vrij inwisselbaar met de Jumbokoek. Niets mis met de smaak, maar een echte fabriekspan- nenkoek. 5. Daily Chef, Hoog vliet €1,79 voor acht stuks. Nog zo'n ietwat indu striële 13-in-een-dozijn- koek. Extra aftrek voor het zoetige bijsmaakje. »6. Lidl €1,69 voor acht stuks. Ligt zwaar op de maag dankzij een bijna olie- bolachtige deegsmaak. Te veel gaten ook. Door slimme patronen te gebruiken op de vloer kunnen winkeliers ervoor zorgen dat het publiek langzamer loopt. Hoe dichter de lijnen bij elkaar staan, hoe lang zamer de klanten gaan lopen. De gedachte is dat ze dan meer kopen. Bron: Journal of Consu mer Research. i ihi -Wdjji, van de 400 nep Apple-opladers die het Britse CTSI onder zocht waren onveilig. Met de feestda gen voor de deur is het een goed idee om de Yellow- bag-app te upda ten. Die signaleert als een favoriet product in prijs daalt en presen teert nu ook een overzicht van alle producten die bij Nederlandse web shops (van Bol tot Zalando) in de uit verkoop gaan. De Philips Sonicare FlexCare Platinum HX9111/21 is de beste elektrische tandenbor stel. Hij pakt plaque uit stekend aan en hij gaat maar liefst een a maand mee als hij opgeladen is. Dat is het oor deel van de Britse consu mentenbond Which? die ook tandenborstels van Oral-B, Asda, Oral Fresh en Colgate testte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48