Het horloge maakt de man Fjord heeft het beste knackebröd ■giSL. IR 2 ROLAND DUONG Retour Sinterklaas heeft zijn cadeaus achtergelaten. Maar wat als je niet blij bent met de online aankopen? Retourneren lukt vaak niet zonder slag of stoot, als je al je geld terugkrijgt. Webwinkels hebben 12 miljoen zelf gehouden. Column og leuke cadeaus aangetroffen in de schoen? Of waren het toch dat boek en paar sokken? Niet klagen hoor! Sinterklaas is niet het moment om uit te pakken met dure pakjes. Als je in grotere familiekring iedereen een kostbaar cadeau wilt geven ben je failliet voordat de dure maand voorbij is. Speciale presentjes be waren we voor een intiemer moment. In het cadeau-universum is de vrouw het stra lende middelpunt. Ring, oorbel, ketting, handtas, sjaaltje. De vrouw heeft het recht van de acces soire. Mannen, maak daar gebruik van! Schud de schroom van je af en stap die winkel binnen. Laat je helpen en kom terug met iets moois. Maar, wat geef je de man? Natuurlijk wordt hij blij van een ronkende bosmaaier, maar hoe romantisch is dat? Het enige mannenaccessoire waarmee hij zich nog mag onderscheiden. Net als bij boeken en mensen begint een horloge bij de inhoud: het uurwerk. Een horloge dat zichzelf opwindt door beweging van de pols, het automatische uurwerk, is een must. Het doet recht aan een ambachtelijke tradi tie. Als je te veel geld hebt, schaf je een belachelijk dure Zwitser aan. De kwaliteit is goed en je koopt prestige. Een budget Zwitsers uurwerk begint vanaf 400 euro. Dan heb je een Steinhart van uit stekende kwaliteit. Koop een horloge niet te klein en ook niet te protserig je toch uit bij de Japan ners en de Duitsers. Ze maken niet alleen de be ste auto's, hun horloges zijn net zo goed als die van de Zwitsers. Alleen veel goedkoper. In de traditionele horlogewereld verandert de mode niet snel, kloek is nog steeds in. Dus: koop niet te klein en ook niet te protserig. Voor de bescheiden mannenpols zou ik niet groter gaan dan een kastdiameter van maximaal 42 milli meter. De meeste stoere duikhorloges met draai- ring (lunette) zijn te groot voor de smallere man nenpols. Christopher Ward biedt duikhorloges in twee ma ten, handig maar erg prijzig, want er zit een Zwit sers automatisch uurwerk in. Seiko en Citizen bie den schitterende duikklassiekers van hoge kwali teit voor de kleinere pols die een fractie kosten van de Zwitserse geweldenaars. Overweeg een kunst stof polsband, want sommige gebruikers klagen over de stalen band van de Seiko. Kleinere merken als Obris Morgan of Orient worden door iedere horlogeliefhebber geroemd. Ze leveren ongeloof lijk veel waar voor hun geld. Ook het Duitse Jun kers koppelt stoere elegantie en een mooi mecha niek aan betaalbaarheid. Het meest robuuste horloge dat ik ken, is er eentje op zonne-energie. De Casio-G Shock Tough Solar. De grote rubberen kast is misschien niet naar ieders smaak, maar wat een beest! Strandvakanties of gestoei met je kroost: hij over leeft het met glans. Ik adviseer die met zogeheten multiband-technologie, dan weet je zeker dat je al tijd tot op de milliseconde de juiste tijd draagt. Daar kan geen Rolex tegenop. PRIJSPEIL TEST 1,2,3 at lollig bedoelde, maar toch niet zo leuke mini- biljartspel, een paar sokken in een maatje te klein of dat kook boek dat je net zelf al had aange schaft. Dikke kans dat bij de stapel sinterklaascadeaus een pakketje zat dat weer retour afzender mag. Vroeger viste je het bonnetje van de winkel uit je portemonnee en bracht je het terug, maar met een on line aankoop ligt dat ingewikkelder. Het product moet terug in de verpak king, in een pakketje op de post ge daan worden en dan maar hopen dat je geld binnen de wettelijk verplichte 14 dagen weer op je rekening staat. Dat is allerminst een zekerheid; re cent onderzoek van de Consumen tenbond wijst uit dat 50 procent van de webwinkels niet, of niet op tijd het volledige bedrag terugbetaalt. Voorraad Hoe krijg je het pakketje netjes terug naar de webwinkel? Het handigst is om de originele verpakking te ge bruiken, al mag het product daar best uit zijn geweest. De consument mag het product 'gebruiken' zover dat no dig is om te bepalen of het voldoet. Jessica Passies van webwinkel voor hebbedingtjes Live Life Happy: „We beoordelen altijd of we het product terug in de voorraad kunnen nemen. Ik heb nog nooit meegemaakt dat dat niet zo was." De kosten van retourneren zijn vaak voor de klant. Dat mag ook; dat is het risico voor de consument bij een online aankoop. Voor een pakket betaal je bij PostNL minimaal 6,95 euro. Grote webwinkels als bol.com, Coolblue of Fonq vergoeden wél de retourkosten, mits je het via hun be zorger PostNL terugstuurt. Soms kun je zelf het pakketje naar het distributiecentrum brengen of, gemakkelijker nog, het pakketje thuis - laten ophalen. Wehkamp biedt die service, die Willemijn Staal (28wel eens wilde uitproberen. Oké, ze had haar aankopen niet van Sinterklaas gekregen - het jurkje en badpak had ze voor haar vakantie naar Curasao aangeschaft - maar terug moest het wel. Al bleek dat niet zonder proble men te verlopen. „Op de avond dat ik had aangege ven tussen zes en negen thuis te zijn kwam er niemand. De volgende dag kreeg ik de melding dat ik niet thuis was geweest. Nou, ik was er gewoon! En ik had voor de bezorging óók al twee keer een avond tevergeefs zitten wachten. Dus voortaan breng ik het zelf naar een postkantoorpunt." Het pakketje laten ophalen, zelf brengen of opsturen: in alle gevallen woensdag 7 december 2016 GO Roland Duong, de nieuwsgierigste man van Nederland, proeft en test producten. Welk cadeau biedt een mooie kans manlief en de relatie op te pimpen? Het horloge natuurlijk! Maar we gaan voor de beste kwaliteit voor de laagste prijs. Dan kom Reageren? roland.duong@persgroep.nl De kou is weer even uit de lucht. Maar vol gende keer zijn we er klaar voor. Valma de luxe ANWB €2,09 (actieprijs leden) Winparts.nl €2,49 Poetstotaal.nl €3,99 Heltiq handen- warmers Koopjesdrogiste- rij.nl €1,87 Drogisterij.net €2,28 Bol.com €2,79 Barts oorwar- mers fur Snowinn.com €19,95 Daka €19,99 Nummer- zestien.eu €29,99 (prijzen excl. eventuele bezorgkosten) "U O O Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek van knackebröd. Jette Pellemans Ai, niet alle volkoren knackebröd is ook echt volkoren knackebröd, zo blijkt uit een test van de Consumentenbond. Be halve volkorenmeel zit er ook vaak bloem in. Bloem is meel waar de kiemen en zemelen uit zijn gehaald. Het is min der gezond dan volko renmeel, want er zitten veel minder vezels, vita minen en mineralen in. Grote winnaar Fjord is het goedkoopst en laat alle dure A-merken ach ter zich. Fjord komt uit Engeland en is in Ne derland onder andere te koop bij Jumbo, Plus, Dirk, Coop en de Vomar. Er zit alleen volkoren- roggemeel, zout (niet te veel) en water in Fjord knackebröd. Bolletje voegt bijvoor beeld behoorlijk wat plantaardige olie toe. Dit zorgt volgens de ma kers voor een 'brosse inbeet', maar ook voor meer verzadigd vet. Andere merken knacke- Natasja vertelde recent hoe moei lijk het was om het online gekochte kleed op te halen. Retour neren is evenmin gemakke lijk. FOTOSHODY CAREMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45