O 12 ZEELANE Vestingcross langs noordkant Hulst Bannani en PSV overwinteren GPC verder zonder Karl Vergouwen ZAALVOETBAL ZEEUWSE INTERNATIONAL Zaalvoetballer uit Vlissingen aast op succes met zijn club FT Antwerpen en het Nederlands team. „Als je vertrouwen voelt, durf je ook fouten te maken." Het parkoers van de eerste Vestingcross in Hulst, een internationale veldrit die op 12 fe bruari 2017 wordt gehouden, ligt aan de noordkant van het centrum. De start en de finish liggen op de Tivoliweg. Verder voert de route langs de Glacis weg/Ravelijn, Dub bele Poort, het Molenbolwerk en de Kelder manspoort. De omgeving van het terrein wordt die dag compleet afgezet en aange merkt als evenemententerrein. Er wordt veel publiek verwacht. De Vestingcross maakt deel uit van een cy clus van zes grote veldritten. De komst van wereldtoppers als Mathieu van der Poel en Lars van der Haar is al verzekerd. Voor de Kapelse Lindy van Anrooij is het dé gelegen heid om zich weer eens in eigen provincie te laten zien. Karim Bannani komt met PSV Onder-19 ook in 2017 nog uit in de UEFA Youth Lea gue. Met de Eindhovenaren boekte de Ter- neuzenaar in eigen huis een klinkende 6-o-overwinning op de leeftijdsgenoten van FK Rostov. Door die zege schaarden de Brabanders zich bij de laatste zestien van 'de Champions League voor jeugdteams'. Leandro Fernandes, Sam Lammers, Lennerd Daneels (2) en Cody Mathès Gakpo (2) ver zorgden de doelpunten voor de jongelingen van PSV. Bannani kwam ook nog in actie. Hij was na rust de vervanger van Jurich Ca rolina. GPC Vlissingen gaat op zoek naar een nieu we trainer voor het komende seizoen. De za terdag-derdeklasser neemt afscheid van Karl Vergouwen, momenteel bezig aan zijn derde seizoen. Het bestuur van de vereni ging besloot het aflopende contract van de trainer niet te verlengen. „Hij heeft onder moeilijke omstandigheden goed werk gele verd, maar als club denken we dat het na drie jaar tijd is voor een nieuw gezicht voor de eerste selectie", licht voorzitter Hans Hendrikse het besluit toe in een statement. In de derde klasse staat GPC na twaalf wed strijden met zestien punten op de zesde plaats. Saïd Bouzambou houdt een tegenstander van Kroatië van zich af. foto martin hulsman/orange pictures Hendriksen 'Beul' Boere Na een riante overwinning en de verplich te cooling down stapt Saïd Bouzam bou deze vrij dagavond de tribune van sporthal 't Rooi op. Hij kust zijn vader op het voorhoofd, begroet zijn twee aanwezige broers en schudt de handen van andere toeschouwers. Daarna gaat het al snel over de verbeten duels die hij heeft uitge vochten met verdedigers van Real Noorderwijk, dat met 7-1 is afge droogd. „Dat hoort erbij", zegt Bouzambou. „In het veld heb ik bij de tegenstander geen vrien den, dan wil ik winnen. Daarna ben ik het weer snel vergeten." In de derby tegen het worstelen de Real Noorderwijk laat Bouzam bou zien waarom hij naar Antwer pen is gehaald. De Vlissinger fun geert als aanspeelpunt en afma ker. Voor rust scoort hij twee keer, in de tweede helft had hij er graag nog een paar bij willen schieten. „In de eerste helft speel den we goed, na rust was het een stuk minder", zegt Bouzambou, die met FT Antwerpen op zoek was naar revanche. Een week eerder heeft de ploeg een pijnlijke nederlaag (7-2) gele den tegen concurrent Gelko Has selt, de club waar Bouzambou eer der anderhalfjaar speelde. Het re sultaat is deze vrijdagavond bevre digend, de opzwepende muziek tijdens de aanvallen van Antwer pen zorgt voor een fraaie sfeer. Bouzambou heeft alles gegeven en dat levert schouderklopjes op. De international van Oranje heeft zijn draai gevonden in Ant werpen, al was de start deze zo mer wel pittig. „Het leek wel of ik bij de marine zat. Het was zó zwaar. Ik was echt onder de in druk van de trainingen, maar ik moet zeggen dat ik me nog nooit zo fit heb gevoeld als nu. We wer ken bij FT Antwerpen met een physical coach die ook professione le kickboksers traint. Maandag neemt hij ons een uur onder han den, op dinsdag moet je thuis zelf nog oefeningen doen." McDonald's Op woensdag traint Saïd Bouzam bou weer in Antwerpen, op vrij dag volgt de wedstrijd. Tussen door traint en speelt hij ook nog bij hoofdklasser VC Vlissingen en assisteert hij Ruud Pennings bij de Onder 13 van JVOZ. „Ik ben ie dere dag met voetbal bezig. De za terdag is mijn vrije dag, maar dan ga ik vaak naar vrienden kijken die moeten voetballen. Ik heb al zoveel verhalen gehoord over de combinatie veld- en zaalvoetbal. Maar het is echt wel te doen, als je goed voor je lichaam zorgt. Ik drink niet, ik rook niet en ik zit niet iedere week bij McDonald's. Ik ken mijn lichaam goed en com municeer altijd alles met mijn trai ners. Als ik op zondag een zware wedstrijd heb gehad, mag ik het op maandag wat rustiger aan doen. Als ik het een keer nodig heb, krijg ik even rust." Hij speelt nu bij één van de topclubs in België, die al eerder Nederlandse internationals in de gelederen hebben gehad. Edwin Grünholz, de goochelaar uit Den Haag, heeft in de Belgische ha venstad gespeeld, net als Mo At- taibi en nu Mo Darri uit Alkmaar. „Saïd is één van de weinige spe lers in de Benelux die diep in de spits kan spelen", vertelt Karim Bachar. „Ik kende hem van zijn tijd bij Gelko Hasselt en de afgelo pen jaren kwam zijn naam steeds naar boven. We zijn blij dat we Saïd nu vast hebben kunnen leg gen. Hij werkt hard en heeft al leen even moeten wennen aan de woensdag 7 december 2016 VELDRIJDEN VOETBAL VOETBAL In de vierde divisie driebanden nam Ja cobs Mannenmode 2 op bezoek bij BV De Zwaan - verrassend - beide punten mee naar Zeeland: 2-6. Voor de bezoekers was alleen Johan de Punder niet opgewassen tegen Toon Nouws (30-21), maar verder deelden zij de lakens uit. Ellen Riemens won met 15-25 van llhan Tufekci, Jurgen Bruggeman in 19-25 van Henk Leijten en Kees Vermeulen van Cees Lips. Daarmee is Jacobs minstens voor een dag rode lan taarndrager af. Bouzambou voelt n In de spits van het Jupiler Lea gue-Team van de Week staat Terneuzenaar Tom Boere, die in het shirt van FC Oss in zeven tien speelronden ai negentien keer doel trof. Tegen De Graaf schap (3-5-ze- ge) was hij afge lopen vrijdag drie keer trefze ker. Daarmee was Boere de 'beul' van De Graafschap-trai ner Jan Vreman, die na de zoveel ste nederlaag de laan uit werd ge stuurd. Helmond Sport koerst met de Middelburgse trainer Roy Hen driksen af op de tweede periode- titel en dat de ploeg momen teel uitstekend in vorm is, is te rug te zien aan de afvaardiging in het Jupiler League-Team van de Week. Het team levert met Stephen Warmolts, Mai- kel Verkoelen en Mare Höcher drie spelers af voor het 'beste elftal van de zeventiende speelronde'. Barry van der Hooft a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40