Veere rekent af met paardenpoep OPENINGSAANBIEDING* BEKKER ©PTIEK 7 Boekje met verhalen doet hotel Britannia in Vlissingen herleven Herinneringen aan 'Brit' zijn gebundeld. Ze geven de sfeer in het voormalige hotel goed weer. Scherp in prijs, service, en kwaliteit OPENING! Qrand tfSH Vlissingen We kletsten over uitgaan, mannen en de liefde „Haar man had gelachen als een boer met kiespijn, maar was na af loop woest." In het boekje is maar een klein aantal van de verhalen opgeno men die zijn verteld. Volgens Mei link heeft ze ruim zestig verhalen in portefeuille die het waard zijn verspreid te worden. „Onder stroom moet daar een besluit over nemen." Ze is ook nog steeds op zoek naar nieuwe verhalen. Zowel van mensen die daar werkten als van gasten van het hotel. Of men- verhalen verza meld tijdens eerdere bezoeken aan Vlissingen. Tijdens Onderstroom kwamen volop mensen naar haar toe. Onder andere een vrouw die met 'schitteroogjes' zachtjes een schuine mop vertelde. Toen ze 'piepjong en net getrouwd was' mocht ze namelijk met haar man mee naar een zakendiner in Brit. De wijn smaakte lekker en ze had niet in de gaten dat een dergelijke mop niet paste in dat gezelschap. sen die op de een of andere manier iets met Brit hebben. Zoals de moeder die haar zoontje ophaalde in het ho tel omdat het samen met de zoon van de eigenaar in de kleuterklas zat. Hij speelde graag in Brit en sprong dan op de bedden, verstopte zich tussen de lege dozen in de kelder en kreeg in de keuken lekker dingen toe gestopt. Maar zijn moeder voelde zich nooit op haar gemak als ze hem op haalde, ook al deed ze haar nette rok aan. En op de te rugweg vertelde hij hon derduit en vroeg of wij ook niet in een hotel kon den gaan wonen. Dat vond hij veel leuker dan een gewoon rijtjeshuis. De verhalenbundel Ho tel van Herinnering is in beperkte oplage versche nen. De meeste 'verha lenvertellers' hebben in middels een exemplaar. Aan het eind van deze week is de bundel gratis te downloaden van de website van Festival Onderstroom: festivalon- derstroom.nl In de bundel staat slechts een klein deel van de verhalen die Riet Meilink verzamelde Een Vlissings meisje (16) wilde vele jaren geleden, net als haar moeder, gaan dansen in hotel Bri tannia. Haar ouders von den haar echter te jong. Daarna kwam het er door omstandigheden niet meer van. Later, toen haar eigen dochter wilde dansen in Brit, moedigde ze het meisje aan. „Ga, wees voor zichtig en maak plezier." Weer jaren later wilde haar kleindochter ook dansen in het beroemdste hotel van Vlissingen. Haar moeder vond dat ze te jong was. De oma nodigde daarop haar kleindochter uit voor een lo geerpartijtje en laat haar wél naar Brit gaan. „Moegedanst en vol van de avond plofte ze 's nachts op de logeermatras naast mijn bed. Ik was wakker en we kletsten tot de dage raad. Over uitgaan, over man nen, over liefde. Ja, als je opgroeit in Vlissingen dan hoort dansen in Brit erbij." Bovenstaand verhaal is een sa menvatting van een van de vijftien korte verhalen die in de bundel Hotel van Herinnering staan. Tijdens het festival Onder stroom vorig jaar konden bezoe kers hun herinneringen over Brit kwijt bij kunstenares Riet Meilink. De kunstenares had al een aantal Veere wil volgend jaar na Pasen een proef beginnen met die afvalzuiger. Medewer kers van Orionis, die nu al deels het groen onderhoud voor hun rekening nemen, gaan dan aan de slag op duinovergangen en fiets(voet)paden. Daar is de meeste overlast van paardenmest. „Dat betekent trouwens niet dat ruiters nu kunnen denken 'laat maar vallen die poep'. Wij gaan natuurlijk niet ieders stront opruimen", zegt wethouder Jaap Melse. „Dat is en blijft de verplichting van ruiters zelf. Als die netjes op de ruiter paden blijven, is er niets aan de hand. Op de overgangen en de fiets-voetpaden is het wel een groot probleem. Daar mogen ze ook niet komen. We willen daar strenger op controleren. We hoeven gelukkig niet in de struiken te gaan liggen wachten tot een paard daadwerkelijk poept. Nee, die mag daar niet eens zijn." Veere, met de grootste paardendichtheid van Zeeland, is al jaren bezig met die mest- overlast. Zo was er in 2008 zelfs een heuse poepruimer aan de slag. Een gemeentelijke poepcommissie boog zich in 2014 over het probleem. Afgelopen jaar ging de ge meente in gesprek met dorps- en stadsra- Wij gaan natuurlijk niet ieders stront opruimen den en de Veerse maneges, naar aanleiding van de resultaten van de enquête 'Kleine ergernissen' van de gemeente. Paarden poep kwam als dé grote overlastgever uit de bus. Melse: „Die gesprekken hebben wel wat opgeleverd. De kernboa's houden nog meer de vinger aan de pols. Maar de ruiter moet z'n gedrag veranderen. Dus gaan we sterker handhaven. We weten nog niet wat de proef ons gaat kosten. Dat wordt nu verder uitgewerkt." 10 DECEMBER FEESTELIJKE woensdag 7 december 2016 'Dansen in Brit hoort bij het leven' - - i- - l_lohMruK a.br. v.n'*tr»Kt.n, MUW.lburg Een prentbriefkaart van Grand Hotel Britannia rond 1890. ILLUSTRATIE GEBR. VAN STRAATEN -Een vrouw uit een verhaal Emile Calon Vlissingen Paardenpoep op fietspaden en duin overgangen is dé grote ergernis van Veerenaren. Al jaren. De gemeente gooit nu een nieuw wapen in de strijd. Een zuiger die korte metten maakt met poep en ander zwerfafval. Annemarie Zevenbergen Domburg Jaap Melse, wethouder Vanaf 1 december bent u van harte welkom in onze nieuwe winkel, gevestigd in de Sint Janstraat 3 C te Middelburg. Wij bieden u complete oogzorg op maat. U kunt bij ons terecht voor persoonlijk advies op het gebied van brillen, contactlenzen en zonnebrillen. 1. Bij aankoop van een complete bril ontvangt u een reserve bril, een beeldschermbril, een leesbril of een zonnebril op sterkte CADEAU! 2. 50% KORTING op een contactlens pakket BEKKER OPTIEK Sint Janstraat 3 C 4331 KA Middelburg T. 0118-855224 info@bekkeroptiek.nl *vraag naar de voorwaarden I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35