PvdA Kapelle heeft weer raadsleden w Maurice Hartman uit Kattendijke schept magische wereld 5 Er staat in Kattendijke geen traditionele kerststal. In plaats van Bijbelse figuren zijn kerstmannen en Pardoes-figuurtjes te zien. Het warme gevoel is gebleven. Wie over de Zuidweg in Katten dijke rijdt, krijgt direct een warm kerstgevoel. De kerststal van Mau rice Hartman is een echte blikvan ger. Het is geen traditionele kerststal. In plaats van Bijbelse figuren zijn kerstmannen te zien en ook Efte- ling-figuurtje Pardoes maakt zijn opwachting. Dat is bewust, zegt Hartman. Hij richt zich met de stal dan ook vooral op kinderen. „Voor hen is dit leuker, ik wilde iets ma gisch maken waar zij zich in kun nen verliezen. Ze zijn nog niet ge kleurd door de maatschappij, ze oordelen minder snel." Een week is Hartman aan het knutselen geweest. „Ik heb overal wat vandaan gescharreld." Normaal verkoopt Hartman fruit vanuit het stalletje, maar in de winter gebeurt dat niet. „Dan staat-ie stil, dus zo kwam ik op het idee om er iets an ders mee te doen." De Pardoes-poppen kocht hij via internet, voor de kerstmannen karde hij naar Dongen. Hij tim merde zelf een interieurtje in el kaar, compleet met open haardje en bedstee's voor de 'bewoners' van de kerststal. Het geheel is afge maakt met verlichting. Hartman Ze zijn nog niet gekleurd door de maatschappij heeft ook zelf een kerstverhaal ge schreven, wat hij heeft opgenomen. Het is een fantasieverhaal over een kabouter en de kerstman. De kerst man vraagt de kabouter of hij zijn werk wil overnemen, omdat hij zichzelf te oud vindt. Hartman wil het verhaal via een luidspreker af spelen. Volgens de Kattendijkenaar is Kerst 'het geijkte moment waarop iedereen ineens een stuk verdraag zamer wordt'. Hij hoopt dan ook dat zijn creatie niet ten prooi valt aan vandalen. Camera's houden een oogje in het zeil. De blikvanger blijft in elk geval tot na kerst staan. „Maar voor de jaarwisseling haal ik hem weg, de verleiding wordt an ders misschien wel groot om er een klapper in te gooien. Ik moet er straks weer fruit mee verkopen", zegt Hartman. Hij heeft al veel enthousiaste re acties gehad van mensen. Aanko mende zondag zal Hartman zich zelf als kerstman uitdossen ('in vol ornaat') en bij de creatie staan. Ie dereen die dat wil, kan dan met hem op de foto. Met name de komst van Evertz, die fractievoorzitter wordt, is opmer kelijk. Ze zei in oktober nog het 'niet te gaan doen'. „Ik heb er echt enorm mee geworsteld", zegt Evertz, die tot oktober 2011 ook al geruime tijd in de Kapelse raad zat. Ze stopte destijds om zich te kun nen richten op haar fractievoorzit terschap voor de PvdA in Provinci ale Staten. Ook daar is ze sinds vorig jaar geen lid meer van. „Mijn poli tieke leven was voorbij, maar er is geen opvolging. Iedereen had va lide redenen, moet ik het dan zo maar laten vallen? Zo zit ik niet in elkaar." Maar degene die Evertz écht over de streep heeft getrokken, was Jan Terlouw met zijn betoog in De Wereld Draait Door. „Ik voel het als mijn morele verantwoorde lijkheid om het te doen. Ja, wat dat betreft ik ben van de oude stem pel." Zij blijft in elk geval tot de ver kiezingen van maart 2018. „Daarna hoop ik dat er opvolging is." Het andere nieuwe gezicht van de fractie, Jan de Bert, kent Kapelle ook op zijn duimpje: hij werkte er als ambtenaar. De twee worden op 20 december benoemd. De vacatures ontstonden na een verschil van inzicht binnen de PvdA over het aanblijven van het Zeeuwse Statenlid Erbisim, die in een uitzending van Nieuwsuur de arrestatiegolf en mensenrechten schendingen na een mislukte coup in Turkije vergoelijkte. Provincie is niet aan zet over Zeeuwse Lagune MIDDELBURG Het dagelijks provinciebestuur velt nog geen oordeel over de plannen voor een schiereiland bij de Veerse Dam. Dat kan pas als er een bestemmingsplan is. Daarvoor moet de gemeente raad van Noord-Beveland eerst een besluit nemen. Dat gebeurt donderdag. Dit ant woorden Gedeputeerde Sta ten aan GroenLinks, dat wil dat de provincie een stokje steekt voor het plan. De petitie tegen De Zeeuwse Lagune heeft 6.700 handteke ningen opgeleverd. WAT EEN woensdag 7 december 2016 Kerststal is blikvanger Kerstverhalen luisteren bij Maurice Hartman aan zijn stalletje in Kattendijke. foto mechteldjansen Luc Oggel Kattendijke - Maurice Hartman De Kapelse gemeenteraad heeft weer een PvdA-fractie. Anne- beth Evertz en Jan de Bert vol gen Joyce Bommer en Cees van Ruiten op, die dit jaar opstapten. Luc Oggel Kapelle KIJK VOOR DE KANALEN OP DELTA.NL/FOXSPORTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33