Feyenoord langer door met 'Gio' Hassan laat zich 26 t Handbalsters zijn verzekerd Een zege in de EK-wedstrijd tegen Polen was cruciaal voor de Nederlandse handbalsters. En dat lukte, met duidelijke cijfers: 21-30. De oefenmeester had een aflo pend contract in de Kuip. Die ver lenging komt sneller dan ver wacht. De raad van commissaris sen wilde in eerste instantie im mers niet direct groen licht geven voor het voorstel dat technisch di recteur Martin van Geel de huidi ge trainer vorige maand deed. Gisteren werden de plooien ech ter toch glad gestreken, al liet Ge rard Hoetmer via een persbericht weten dat er nooit sprake was ge weest van verdeeldheid binnen zijn rvc. Daar waren aanvankelijk twee commissarissen tegen het zo snel verlengen van het contract, maar die bleken gisteren toch over stag te zijn gegaan. Feyenoord maakte gisteren dan ook flink werk van de verlenging, balend van het feit dat de club zo kort voor de belangrijke wedstrijd te gen het Turkse Fenerbahge enigs zins werd afgeleid. Hoe dan ook, Giovanni van Bronckhorst is blij met de duide lijkheid die er nu is. De oefen- meester wilde al die tijd al graag verder bij zijn club. „Het is duide lijk dat ik het erg naar mijn zin heb bij Feyenoord. Als staf en se lectie hebben we stappen gezet en ik zie bovendien nog volop moge lijkheden om ons door te ontwik kelen. Als dan blijkt dat alle par- De samenwerking van Giovanni met alles en iedereen is uitstekend tijen tevreden zijn, ligt het uiter aard voor de hand om ook na dit seizoen door te gaan", laat hij te vreden weten. Bekerwinst Martin van Geel, die het initiatief nam om 'Gio' langer vast te leg gen, is uiteraard ook in zijn nop jes. De oefenmeester, die vorig jaar na een inktzwarte periode het seizoen toch nog wist af te sluiten met bekerwinst, heeft Feyenoord nu naar de top van de eredivisie geloodst. „De samenwerking van Giovanni met alles en iedereen bij Feyenoord is uitstekend. Hij past in de visie van Feyenoord. Het is mooi dat we met hem het huidige sportieve beleid kunnen continue ren." Van Bronckhorst is bezig aan zijn tweede seizoen in de Kuip. Hij verdiende als beginnend trai ner een bescheiden salaris, maar kan nu een marktconform salaris tegemoet zien in Rotterdam. igenlijk is het sim pel: des te vaker voet baller Rafael van der Vaart tijdens een handbalkampioen schap in beeld wordt genomen, des te beter. Voor de partner van handbalster Estavana Polman is daar nou eenmaal geen ontko men aan, als hij plaatsneemt op een tribune. Zijn geklap kwam gisteravond drie keer in beeld. Nederland won met 21-30 van Polen. De tweede wedstrijd op het EK handbal was al cruciaal voor de Nederlandse vrouwen. Na het tegenvallende verlies tegen Duitsland, twee dagen geleden, wisten zij dat ze zich niet nog een verlies konden permitteren. Wellicht speelde Nederland daardoor in het begin van de wedstrijd tegen Polen onzeker en voorzichtig. Maar na de eerste helft leidde Oranje met 11-14, een voorsprong die kort na de pauze al verder werd uitgebreid. Er was meer rust in het spel van Nederland en de verdediging stond beter. Dat moest ook. Juist die defensie kreeg twee dagen ge leden veel kritiek. Misschien raakt Nederland meer op elkaar ingespeeld. Op merkelijk genoeg speelde de defi nitieve Nederlandse selectie in voorbereiding op het EK geen oe fenwedstrijden in de huidige sa menstelling. De nieuwe bonds coach Helle Thomsen koos voor een voorbereiding in de trai ningshal op Papendal, in plaats van confrontaties met buiten landse teams op te zoeken. Rei zen kan vermoeiend zijn. Nycke Groot, een van de beste handbalsters ter wereld, meldde het eerder al: topfit zijn de speel sters niet. Dat is niet vreemd. De belangrijkste handbalsters van Nederland speelden een jaar gele den het WK, keerden vervolgens direct terug bij hun club voor de landelijke competitie en de Champions League. Daarna volg de het olympisch kwalificatie toernooi en - een paar maanden later - de Spelen zelf. Pieken Yvette Broch, ploeggenote van Groot bij het Hongaarse Gyor, verzuchtte twee weken geleden: „Eigenlijk moeten we altijd pie ken. Na de Spelen kwam de Champions League direct weer, we moeten altijd maar door. Nooit even dat je denkt: oké, rust." De nederlaag van zondag kwam hard aan bij de vrouwen. Bondscoach Thomsen besloot een aantal trainingen te schrap pen. Volgens de oorspronkelijke planning zou twee keer per dag getraind worden. Maar na de ver loren wedstrijd kwam de kracht training van maandagochtend te vervallen, een dag later gebeurde hetzelfde met de baltraining. Die aanpak heeft gewerkt, zo bleek tegen Polen. Nederland speelt morgen de afsluitende groepswedstrijd tegen Frankrijk, maar is al verzekerd van een plek in de volgende ronde. Toch is ook tegen Frankrijk winst van groot belang. De punten uit de eerste groepsfase gaan namelijk mee naar deel twee van het toer nooi (met twee poules van zes). Als Nederland verliest, is een plaats bij de laatste vier van het EK al bijna onmogelijk te halen. Alberto Salazar is een zeer grote naam in de loopwereld. In de jaren 80 won hij drie keer de marathon van New York en inmid dels is hij al jaren de gelou terde en zeer succesvolle coach van het Nike Oregon Project, waar dankzij de steun van het sportmerk alles state of the art is, De professionaliteit op alle denk bare gebieden imponeerde Sifan Hassan, toen de 23-jarige loop ster er onlangs anderhalve maand meetrainde. Toch is de overstap van de wereld kampioene indoor op de 1.500 meter niet zonder risico: er loopt een dopingon derzoek naar Sala zar. Kara Goucher en Steve Madness, die in het verleden deel uit maakten van de groep van Salazar, beschuldigden de in Cu ba geboren trainer van het experi menteren met testosteronge- bruik, een verboden en presta- Oranje onwilliger van r Gun een vrij |ta||ë of bij Nederland 26 maart w MELD JOUW VRIJWILLIGER VOOR 31 JANUARI AAN OP KNVB.NL/JOUWVRIJWILLIGERINORANJE woensdag 7 december 2016 Giovanni van Bronckhorst ver lengt zijn contact bij Feyenoord met twee seizoenen. Mikos Gouka Rotterdam -Martin van Geel Rust doet Lisette van der Geest Kristianstad Atlete Sifan Hassan (23), we reldkampioene indoor op de 1.500 meter, gaat in de Verenig de Staten bij de omstreden Alberto Salazar trainen. Pim Bijl Arnhem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26