O. Lens bloeit ook in Turkije op De Europese campagne van PSV is in een totale afgang geëindigd. Slechts twee schamele puntjes in zes wedstrijden. Zelfs het povere FK Rostov hield simpel stand op de avond van de laatste kans. 24 VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE A Kort Belangrijke goal Misidjan Virgil Misidjan (foto) heeft zijn eerste doel punt in de Champions League gemaakt. De 23-jarige Tilburger zette Loedogorets op voorsprong bij Paris Saint-Germain. De Franse landskampioen wendde in de extra tijd een nederlaag af: 2-2. Door het gelijk spel plaatsen de Hongaren zich voor de knock-outfase van de Europa League. Invaller Mertens blinkt uit Met een doelpunt en een assist was invaller Dries Mertens van grote waarde voor Napo- li, dat Benfica op een nederlaag trakteerde: 1-2. Beide ploegen plaatsen zich voor de vol gende ronde van de Champions League. Besiktas hielp in Oekraïne zijn eigen kan sen om zeep. De Turken gingen tegen het al uitgeschakelde Dinamo Kiev met liefst 6-0 onderuit en eindigden met negen man. Ajax laat Bazoer thuis Riechedly Bazoer (foto) ontbreekt in de se lectie van Ajax voor de Europa League-wed strijd tegen Standard Luik van morgen. Een nieuw signaal dat er een einde komt aan het huwelijk tussen Ajax en de 20-jarige mid denvelder, die sowieso al in de winterstop wilde vertrekken. Trainer Peter Bosz selec teert liever spelers voor wie wel toekomst is bij de club. Lasse Schone en Davinson San chez worden gespaard. Ajax is al geplaatst. Quote van de dag 'In het verleden is hij na een blessure soms te snel terug gekeerd. Daar heeft hij van geleerd' Cillessen Strootman Oltmans et seizoen van PSV dreigt al voor de winter stop op een complete mis lukking uit te draaien. De be ker kunnen ze in Eindhoven al niet meer winnen, de titel wordt een moeilijk verhaal en nu is er ook een streep gezet door de doel stelling om Europees te overwinte ren. 'Alles of niets', brulde het pu bliek gisteravond nog wel in de slotfase van het treurspel tegen FK Rostov. En zowaar, invaller Siem de Jong kreeg nog een grote kans toen PSV eindelijk besloot om alles op de aanval te gooien en zijn beginopstelling met vijf verde digers te laten varen. Maar het bleef bij 0-0. En laten we het zeggen zoals het is: het was niet te harden wat PSV liet zien op de avond van de laatste kans. En dan verdien je niet beter. Alle geloof, alle kwaliteit, alle groepsdynamiek lijkt wegge vloeid. Het is crisis met een grote C in Eindhoven. PSV moest dus scoren in zijn zesde en laatste poulewestrijd. Maar op zo'n avond duurt het dan 27 minuten voordat het eerste se rieuze schot op doel er komt. 27 minuten, pfff... Waarom niet een keer écht gas geven in de opening fase, zoals op het eind. Beginnen met een paar hoge ballen voor de pot. De tegenstander omsingelen en de eerste pakweg vijf minuten gebruik maken van de energie van het publiek. Want de fans, die wil den maar al te graag, getergd door de magere prestaties, maar PSV liet het momentum voorbij gaan. Opwinding Het zit niet in de aard van de coach. Cocu is van het georgani seerd voetballen, van het gecontro leerd aanvallen, van de manier waarop hij zelf vroeger op het mid denveld het spel regisseerde. En die aanpak heeft absoluut ge werkt, bijvoorbeeld in de CL-cam- pagne van vorig jaar. Maar de kunst van coachen is ook dat je soms eens iets doet wat niet lo gisch lijkt, maar toch logisch uit pakt. Nu was Bart Ramselaar in die 27ste minuut pas de eerste die een golfje van opwinding door het stadion liet gaan. En dan ging zijn schot ook nog een meter over. Rostov vond het wel best zoals Zijn laatste optreden in de Kuip? Was dat niet de dag dat hij als spe ler van PSV woedend Joris Mathij- sen opwachtte in de spelerstun nel, om verhaal te halen bij de ver dediger van Feyenoord? Jeremain Lens schiet in de lach. „Ik weet het echt niet meer", zegt hij. „Mis schien heb ik daarna nog een keer met Oranje in de Kuip gespeeld?" De 32-voudig international vrees de lange tijd het cruciale Europa League-duel van morgen tegen Feyenoord te moeten missen. Vori ge maand greep de aanvaller in de oefenwedstrijd tegen België met een van pijn vertrokken gezicht naar zijn bovenbeen. Op hetzelfde moment klonk er in een apparte ment in Istanboel een hartgrondi ge vloek. Trainer Dick Advocaat zag een van zijn steunpilaren bij Fenerbahcje wegvallen. Maar Lens viel afgelopen zater dag weer in tegen Besiktas (0-0) en lijkt dus klaar voor de kraker in Rotterdam. In de heenwedstrijd (1-0 winst voor Fenerbahce) excel leerde hij tegen de club waar hij eerder dit jaar op het verlanglijstje Jeremain Lens in het shirt van Fenerbah9e. foto photo news woensdag 7 december 2016 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Tennisser Novak Djokovic neemt na drie jaar afscheid van coach Boris Becker. De be slissing van de 29-jarige Serviër komt na het kwijtraken van de koppositie van de wereld ranglijst aan de Schot Andy Murray. De voetballers van Brazilië spelen een benefietwedstrijd ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de vliegtuigramp in Medellin. Colombia heeft een uitnodiging ontvangen voor het duel op 22 of 25 januari. De Nederlandse waterpoloërs hebben hun tweede wedstrijd in de World League verloren. Griekenland was in Athene met 9-8 te sterk voor de ploeg van Robin van Galen. —De rentree van Ibrahim Afellay (foto) bij Stoke City is volgens trainer Mark Hughes aanstaande. I Jasper Cillessen heeft voor Barce lona ook zijn de buut in de Cham pions League ge maakt. Hij keep te de wedstrijd tegen Borussia Mönchenglad- bach (4-0), waar voor zijn ploeg niets meer op het spel stond. l Kevin Strootman ontbreekt bij de komende twee toppers van AS Roma tegen AC Milan en Juven- tus. De Neder landse midden velder is ge schorst wegens onsportief ge drag in de stads derby bij Lazio. I Roelant Oltmans heeft zijn con tract als bonds coach van de hockeyers van In dia met vier jaar verlengd. De 62-jarige Neder lander gaat met India toewerken naar de Olympi sche Spelen van 2020 in Tokio. ■c o Crisis met een grote C in Eindhoven Maarten Wijffels Eindhoven FK ROSTOV Q Zeven keer ondernam PSV in de eerste helft een poging Ros- tov-doelman Soslan Dzhanajev te passeren. Geen enkele daar van was zuiver genoeg om de Rus tot ingrijpen te dwingen. Waar Dick Advocaat de baas is, speelt Jeremain Lens. Na een samenwerking bij AZ, PSV en Sunderland volgde de 29-jarige aanvaller deze zomer zijn trainer naar Fenerbah?e. Mikos Gouka Istanboel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24