Ift Pakketje? Kom maar halen! Voorlopig behoud banen Het Zweedse investeringsfonds EQT Infrastructure koopt de consumenten- tak van energiebedrijf Delta. De nieuwe eigenaar betaalt 488 miljoen euro. Walcheren In Geld&Goed Krijg je sintcadeau maar eens online geruild De transactie behelst Delta Com fort, inclusief Zeelandnet en Delta Kabelcomfort Netten. Deze drie vormen samen de consumententak Delta Retail. Die levert nu elektrici teit, gas, water, internet en digitale telefonie aan 85 procent van de huishoudens in Zeeland. De nieuwe eigenaar houdt de merknamen en Zeeuwse kantoren in Middelburg en Vlissingen in stand. Voor consu menten verandert er voorlopig wei nig. Dat maakten beide partijen gis teren bekend. We zijn onder de indruk van Delta Retail Het Zweedse investeringsfonds EQT Infrastructure zet juist in op groei van het Delta-bedrijf en zal daarvoor investeren, onder meer in het kabelnetwerk. Het is kapitaal krachtig genoeg. Matthias Fackler, partner van EQT Infrastructure, on derstreept de groeikansen: „We zijn onder de indruk van de netwerk-in frastructuur van Delta Retail, zijn unieke multi-utility productaanbod en zijn leidende positie in Zeeland." Algemeen directeur Gerard Uytde- willigen van Delta is dan ook blij met de Zweedse koper, temeer om dat de overname door de Zweden op korte termijn niet leidt tot ba nenverlies. EQT Infrastructure geeft dan wel geen schriftelijke garantie dat de 367 arbeidsplaatsen bij Delta Retail voor een bepaalde periode behouden blijven, Uytdewilligen denkt dat de banen redelijk veilig zijn. De aandeelhouders - provincie en gemeenten - moeten de overname nog goedkeuren. Dat gebeurt in fe bruari. Ook zijn positieve adviezen nodig van de Centrale Onderne mingsraad en kartelwaakhond ACM. Op grond van de Wet Onaf hankelijk Netbeheer moet Delta 1 juli 2017 zijn commerciële en net werkactiviteiten hebben gesplitst. Delta wordt dan te klein om bij de huidige lage energieprijzen als hol ding door te gaan. Daarom worden winstgevende onderdelen ver kocht. In november deed Delta al zijn wind- en zonneactiviteiten over aan Eneco. Moeilijk te slijten is het energie productiebedrijf, met onder meer de verlieslatende Sloecentrale (gas gestookt) en kerncentrale. De ver plichte verkoop van netwerkbedrijf Enduris moet Delta een buffer van een paar honderd miljoen opleve ren. Doel is Enduris aan de aandeel houders te verkopen, zodat banen voor Zeeland behouden blijven. Om dat te financieren praten ze mo menteel met het Rijk. ZEELAND 2 Pakketten kunnen behalve thuis, ook bij een afhaalpunt bezorgd worden. Cees Steenpoorte van Hendrik's Plaza in Goes is met plezier afhaalpunt voor DHL-pakketten. Het levert aanloop in de winkel op en daarmee ook extra omzet. Nieuwsmedia Zweden kopen deel Delta Frank Balkenende Middelburg -Matthias Fackler, partner EQT Infrastructure ZEELAND2 Zachte lucht wint terrein woensdag 7 december 2016 9°C pzc.nl Ook voor het laatste rfTl regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1