Man van zijn woord 0) 16 ECONOMIE Wessanen Société Générale O Bosk lis ARCHITECTUUR DINKA DUBBELMAN De Nederlandse architecte Winka Dubbeldam is wereldberoemd, maar in eigen land niet erg bekend. Ze ontwierp de BD Bacata, de een-na-hoogste wolkenkrabber van Latijns-Amerika, gefinancierd door crowdfunding. In de schijnwerpers De moraal van Barack Obama ter discus sie stellen: je moet het maar durven. Chief Arvol Looking Horse deed het, ruim een maand geleden in een open brief. „In onze traditie bezitten we maar een ding écht als we deze Unc'i Maka - Grootmoeder Aarde - verlaten, en dat is ons woord." En zijn woord, dat had Obama volgens de geestelijk vader van de Lakota-indianen gegeven, toen hij jaren ge leden op verkiezingscampagne was in Sioux Falls, South Dakota. „U zei dat u advocaat was en dat u verdragen begrijpt. En dat u zich reali seerde dat die werden geschonden." De Dakota Access Pipeline loopt van de olie velden in Noord-Dakota naar een olietankbe- drijf in Illinois en wordt bijna 1900 kilometer lang. Maar de voltooiing, gepland voor begin volgend jaar, laat op zich wachten. De vrees bestaat dat het drinkwater van de inheemse bevol king wordt aange tast, en de bouwers krijgen daarom geen toestemming om Lake Oahe te doorkruisen. Het leidde tot vreugde taferelen onder de Lakota, en veel ca mera's zoomden automatisch in op het gegroefde ge laat van Looking Horse. Sinds zijn twaalfde reli gieus leider bij de Lakota- indianen. Hoeder van de Hei lige Kalfpijp van de Witte Buffels. Sindsdien tilden de groten der aarden - Bill Clinton, de Dalai Lama, Desmond Tutu - hem op het schild, zo dat hij zijn boodschap van vrede en respect voor de natuur met de hele wereld kon delen. Om de kracht van de natuur te ervaren, trekt hij iedere winter twee weken per paard door de bittere kou, samen met de Bigfoot Riders, van wie hij de spirituele leider is. Looking Horse beseft dat hij een slag heeft gewonnen, maar nog niet de oorlog. „We moeten leren de types te begrijpen die de geest van de wereldgemeenschap blijven ver nietigen. Als we dat niet doen, zullen de krachten van vernietiging ons verpletteren." Flitsen President Obama verbood de ontwikkelaars van de Dakota Access Pipeline deze week om verder te gaan. Het veto komt deels op het conto van Chief Arvol Looking Horse. I0 woensdag 7 december 2016 Analisten zijn positief over een aangekon digde overname in Spanje. GO Geboren in 1954 in het Cheyenne River india nenreservaat, Zuid-Dakota. Heeft colle ges gegeven op Harvard, Stanford en Yale. Hij is een be roemdheid in Amerika. Op zijn Heeft colle- twaalfde werd hij O ges gegeven als jongste ooit uit- nn Harvard geroepen tot de —Sander van Mersbergen Bankaandelen waren in trek, in aanloop naar de rentevergadering van de ECB van morgen. De baggeraar verkleint zijn aanzienlijke belang in bodem onderzoeker Fugro. Gisteren was de biotechnoloog de grootste verliezer van de 25 AEX- bedrijven. De warenhuizen van Hudson's Bay hebben een teleurstellend derde kwartaal achter de rug. Het Canadese bedrijf, dat volgend jaar fi lialen opent in Nederland, leed stevig verlies. PostNL kan de deur niet langer dichthou den voor Bpost. De Vereniging van Effecten bezitters eist dat het bedrijf op zijn minst in gesprek gaat met de Belgen. De consumententak van Delta wordt voor 488 miljoen euro verkocht aan de nieuwe Zweedse eigenaar EQT Infrastructure. E o c O O lU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16