7A 12 'Doodsbedreiging nooit normaal' ZAAD GEZOCHT Het is bijna net zo'n belangrijk exportproduct als bier en Lego: Vikingzaad'. Vrouwen in tachtig landen, waaronder Nederland, maken gebruik van de twee grootste spermabanken in Denemarken. De kosten zijn volledig uit de hand gelopen, naar 4 miljard dollar. Schrap die order! Klachten over politie direct via deapp Iedereen die vindt dat hij ten onrechte is aangehouden door de politie of een andere klacht heeft, kan hiervan vanaf vandaag direct melding maken via de mobiele tele foon. De politie breidt haar app uit met een klachten- knop. „Tot nu toe is het in dienen van een klacht over politieoptreden uitsluitend schriftelijk mogelijk of via in ternet. Het kan nu ook een voudig via de politie app", zegt Peter Slort, de nieuwe portefeuillehouder Diversi teit bij de Nationale Politie. Nominatie voor orkest Bedrijven op boycotlijst Voorzitter wil niet weg „Hoe oneens je het ook met een politicus bent. Of met je buurman. Of je collega. Doodsbedreigingen zijn niet normaal." Dat zei D66-leider Pechtold gisteren voor het ge rechtshof in Leeuwarden bij het hoger beroep tegen een man die hem in 2015 online met de dood bedreigde. Het Openbaar Ministerie eist een voorwaardelijke celstraf en 1.500 euro boete. De man werd door de politie rechter vrijgesproken, maar het OM ging in beroep. et ene moment stond Louise Len nips (36) uit Mid- wolda als de 'nutty professor' te stuntelen met een stikstoftank en een rietje Deens donorzaad, om enkele seconden later als 'gynae coloog' zichzelf te insemineren. De handleiding lag naast haar op bed. „Ik was enorm zenuwachtig. Toen ik het rietje openknipte, zat het spul bijna tegen het plafond." Romantisch? Totaal niet. Ook al had ze het grote licht in de slaapka mer uitgedaan voor een intieme sfeer. „Op dat moment dacht ik: kom op, doe het gewoon, dit móét gebeu ren", vertelt de nuchtere blogster (puurhappy.blogspot.com). „Ik ben daarna een half uur blijven liggen met een kussen onder mijn kont." Eén rietje, één kans. Kosten: 574 euro, exclusief btw. Verpakt in een stikstoftank (-196 graden), die in een box uit Denemarken aan haar deur werd bezorgd. Inclusief inseminatie- kit. Ze trok met haar BMX-fietshand- schoenen het buisje uit de stikstof, wekte 'de jongens' tot leven door ze bij kamertemperatuur op een hand doekje te ontdooien, maakte met een alcoholdoekje het rietje schoon en trok het leeg in de spuit. „Het is een klinisch proces, maar ik had er een goed gevoel bij. Ik vond het fijn dat ik alles zeifin de hand had." Eigen regie Lennips (lesbisch en alleenstaand) twijfelde geen moment over de Deense route. Een traject in een Ne derlandse kliniek zag ze niet zitten. „Dan zoeken artsen op basis van een cgsr woensdag 7 december 2016 GO Donald Trump vindt de kosten voor de ver nieuwing van het presidentiële toestel Air Force One veel te hoog oplopen. Boeing werkt aan een nieuw toestel. DEN HAAG AMSTERDAM Het Koninklijk Con certgebouworkest heeft een Grammy- nominatie in de wacht gesleept. Het orkest maakt kans op de prijs met de uitvoering van Pro- kofievs Symphony No. 5 onder leiding van dirigent Mariss Jansons. Het KCO werd met vier anderen geno mineerd in de cate gorie beste orke strale uitvoering. De prijsuitreiking is in Los Angeles op 12 februari. Een beeld van de Israëlische president Netanyahu wordt in Tel Aviv omlaag gehaald, nadat het door kunstenaar Itay Za- lait als politiek protest werd neergezet. Kunstenaars liggen overhoop met de regering, omdat artiesten die niet loyaal aan Israël zijn, geen subsidie zouden krijgen, foto reuters ALBANY De Amerikaanse staat New York heeft vier Neder landse bedrijven op een zwarte lijst gezet omdat zij Is raël gericht zouden boycotten. De be drijven krijgen nu drie maanden om het tegendeel te bewijzen een boy cot af te wenden. Het gaat om ingeni eursbureau Royal HaskoningDHV, ASN Bank, Triodos Bank en waterbe drijf Vitens. Zij be ëindigden projecten in bezette gebie den. De lijst met totaal 13 bedrijven is een initiatief van de gouverneur van New York, Andrew Cuomo. BRASILIA De Braziliaanse Se naatsvoorzitter Renan Calheiros weigert af te tre den. Hij negeert een bevel om op te stappen. Het hoog gerechtshof be sloot maandag Cal heiros uit zijn func tie te zetten, omdat hij wordt vervolgd voor verduistering. De regering van de Braziliaanse presi dent Michel Temer is al danig verzwakt door diverse cor ruptieschandalen de afgelopen tijd. LEEUWARDEN EEN KINDERWENS Maar geen man. Wat nu? 26 NOV IN DE WACHT Tekort aan donoren in klinieken 28 NOV Vikingzaad in huis met een muisklik Francine Wildenborg Tonny van der Mee Louise Lennips bestelde Deens zaad en kreeg het pak ket netjes aan huis bezorgd. Een kinderfoto van de donor hangt nog op haar koelkast, privéfotos W< PROTEST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12