Uit de as herrezen Gewonnen! Zeeuwse Statenfractie is blij met stap van Wilders Verdient Zeeland een snellere treinverbinding? ZEELAND8 Ereklasse Party hoopt bij de verkiezingen in 2018 in heel Zeeland mee te doen. De werving van kandidaten is al begonnen. Rick Verboom uit Hoek is de beste CAD-tekenaar van Europa. ZEELAND 5 Oemoemenoe wil bij eerste zes eindigen ZEELAND12 Als er voldoende kandidaten be schikbaar zijn, wil de PW in maart 2018 in heel Zeeland aan de ge meenteraadsverkiezingen mee doen. „Dat is in elk geval onze am bitie", zegt Peter van Dijk, voorzit ter van de Zeeuwse Statenfractie. Partijleider Geert Wilders acht de tijd rijp om als partij ook een be langrijke rol te krijgen in de ge meentepolitiek. Tot nu toe is de PVV alleen in de gemeenteraden van Den Haag en Almere vertegen woordigd. „De beslissing kwam voor ons nogal abrupt", zegt Van Dijk. „Twee maanden geleden werd nog gezegd dat we niet zouden meedoen. Nu ligt er ineens een andere beslissing. Daar zijn we erg blij mee." De Statenfracties nemen in elke provincie het voortouw. Een op roep van Wilders heeft landelijk al direct honderd sollicitaties opgele verd. De Zeeuwse PVV doet zelf ook aan werving. „We hebben al een aantal kandidaten en we hopen ook op een behoorlijk aantal men sen via sociale media en ons-kent- ons." Dat de partij aanvankelijk aar zelde, heeft volgens Van Dijk een duidelijke reden. „Dat is vooral in gegeven door het feit dat je het ri sico loopt dat je mensen binnen krijgt die uiteindelijk niet functio neren of die heel andere ideeën blijken te hebben. Als iemand niet in het plaatje past, zullen we die gene ook vragen te vertrekken. Daar willen we rigoureus in optreden." Klasje Van Dijk is daarom blij dat de cam pagne nu al is ingezet. „Als je tijdig mensen werft, heb je ook de moge lijkheid om ze beter te leren ken nen. Met de kandidaten die we al hadden, hebben we een soort klasje gevormd. Op die manier krijg je goed in de gaten of ze geschikt zijn." De ambitie is om in alle dertien Het voordeel is dat mensen nu een stuk makkelijker durven te zeggen dat zePVV'erzijn nu een stuk Zeeuwse gemeenten mee te doen. Of dat lukt, wordt be paald door het aantal en de kwali teit van de potentiële raadsleden. „Het hangt allemaal af van het vinden van geschikte kandidaten. Ik heb daar wel vertrouwen in. Het voordeel is dat mensen nu een stuk makkelijker durven te zeggen dat ze PVV'er zijn dan vijf jaar gele den." PW Zeeland verwacht in elk ge val in Zeeuws-Vlaanderen mee te doen. „Daar zit een groot deel van onze achterban. Ook in Vlissingen heb ben we behoorlijk wat support. Tholen is eveneens interessant." Inhoudelijk wil de PW op lokaal niveau haar kernpunten uitdragen. „Als er plannen zijn voor een azc, dan vinden we daar wat van", zegt Van Dijk. „Verder moet financieel verant woord en transparant bestuur ook voor gemeenten gelden." ZEELAND 2 It dinsdag 6 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Discussie Met z'n allen zetten ze er de schouders onder in Hoek. De Protestantse kerk leek na de fatale brand op nieuwjaarsdag 2015 opeens wel van iedereen. En de kerk is terug, uit de as herrezen. Eind deze week is het FOTO PETER NICOLAI PVV wil raden veroveren Rolf Bosboom Middelburg - Peter van Dijk, PVV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79