O CD Janisse leidt solo 12 ZEELANE RUGBY EREKLASSE A Jong Ambon neemt afscheid van trainers Saïd Bouzambou onderuit met Oranje Siereveld in 2016 niet meer in actie k De rugbyclub uit Middelburg presteert goed in ereklasse. Het doel is om bij de eerste zes te eindigen, zodat het team zich plaatst voor de kampioenspoule. „Over drie jaar landskampioen worden is niet onmogelijk." IJzendijke Jong Ambon gaat op zoek naar een nieuwe trainer, die de opdracht heeft om het eerste elftal dit seizoen in de derde klasse te hou den. De Middelburgse club heeft vorige week afscheid genomen van Marlon Mual (foto), die een duo vormde met Willem de Keuning. Mual, die sinds 2011 trainer was van Jong Ambon, had eerder al kenbaar ge maakt dat hij de club na dit seizoen zou ver laten. De Keuning is ook gestopt. Jong Am- bon beleeft een moeilijk seizoen in de der de klasse. De club pakte in de laatste zes duels slechts één punt en staat laatste. ZAALVOETBAL Saïd Bouzambou moest gisteravond met het Nederlands zaalvoetbalteam een neder laag slikken. In Rotterdam verloor Oranje de oefeninterland tegen Kroatië met r-4. Vlissinger Bouzambou startte in het eerste blok van bondscoach Max Tjaden. Halverwe ge het duel stond het 0-2 voor de Kroaten. Nadat Mo Darri, ploeggenoot van Bouzam bou bij FT Antwerpen, de kans op 1-2 onbe nut had gelaten, scoorde Kroatië opnieuw twee keer (0-4). Karim Mossaoui bepaalde de eindstand op 1-4. Vandaag speelt Oranje opnieuw tegen Kroatië. Giovanni Siereveld komt dit kalenderjaar niet meer in actie. De verdediger van hoofd klasser Hoek liep afgelopen week tijdens de training een blessure op aan zijn voet. „Ik maakte een sliding en Bjarne de Vreeze pro beerde die te ontwijken", vertelde Siere veld. „Hij landde op mijn voet en toen ik naar mijn schoen keek zag ik dat er een gat in zat. Daarna zag ik er bloed uitkomen. Ik moest naar de huisartsenpost en daar heb ben ze het gehecht." Siereveld mist het thuisduel van zaterdag met Jodan Boys. Een week later, als Hoek voor de beker tegen Oranje Wit speelt, zou de verdediger al af wezig zijn vanwege een reis naar Suriname. Visser Gecanceld oen Oemoeme noe in 2013 pro moveerde naar het hoogste ni veau van Neder land hadden veel clubs in de ere klasse zoiets van: laat ze maar weer zo snel mogelijk degraderen. Helemaal naar het verre zuidwes ten afreizen zagen veel teams, het merendeel uit de Randstad afkom stig, niet zitten. Die reisafstand is voor veel clubs nog steeds een ergernis. Het hogere niveau van Oemoemenoe ten opzichte van een aantal jaren terug maakt de reis naar Middel burg vermoedelijk nog vervelen der. De Walchenaren kunnen in hun vierde seizoen in de ereklasse echter op steeds meer waardering van andere verenigingen rekenen. Aanvoerder Joey Luitwieler merk te dat goed na de wedstrijd tegen regerend landskampioen Hilver sum. Oemoemenoe, de huidige num mer vijf, ging in september met dikke cijfers (54-14) onderuit te gen Hilversum. „Maar we speel den een heel goede wedstrijd", vindt Luitwieler. Dat vonden ook VLISSINGEN Marlo Janisse is solo koploper geworden in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van RCS scoorde als eni ge van de drie koplopers twee keer. Dat deed hij in het met 6-0 gewonnen duel bij Jong Ambon. Hij kwam daarmee op 15 goals, goed voor 22,5 punten. Arjen de Koeijer (Yerseke) en Daniel Wissel (Zeelandia Middel burg) deelden tot afgelopen week einde de leiding met Janisse, maar moesten hem nu laten gaan. De Koeijer scoorde één keer en Wis sel kwam niet tot scoren. Robin Provoost (ZSC'62) bereikte als eer ste Zeeuwse voetballer de grens van twintig doelpunten. de spelers van de club uit Noord- Holland. „Nadien werden we ge complimenteerd voor ons goede spel. Ze zeiden: 'Ga zo door. Jullie horen in de top zes thuis.'" Een plek bij de eerste zes geeft recht op deelname aan de kam pioenspoule, het uitgesproken doel voor dit seizoen op Sportpark de Sprong. Die doelstelling is een logisch gevolg van de stijgende lijn die een aantal jaar geleden is ingezet, vertelt voorzitter Hans van Dijk. „Na de promotie naar de ereklasse moesten we ons zien te handhaven. Dat is twee jaar op rij gelukt." Met het winnen van de Plate-finale (verliezerspoule) werd vorig seizoen een volgend doel bereikt, het grootste succes in de clubgeschiedenis. Eigen kweek Die prestaties zijn mogelijk ge maakt door de talentvolle spelers die zijn doorgestroomd vanuit de jeugd naar het eerste team. Als het even kan, debuteren ook de ko mende jaren veel talenten uit ei gen kweek. Om die reden werd de Ier Simon Fitzgerald na vorig sei zoen aangesteld als coach. „We zochten iemand die het rugbyspel binnen de hele club in een bepaal de lijn kon brengen", legt Van Dijk uit. „Van de jongste jeugd tot en met het eerste team moeten de zelfde spelpatronen zichtbaar zijn." Fitzgerald, tevens werkzaam als forwardcoach van het Nederlands team Onder 20, sprak eerder al de ambitie uit om over drie jaar landskampioen te worden met 'Oemi'. „Niet onmogelijk", denkt Van Dijk. „Maar we zitten hier toch in Zeeland, waar rugbyers Topscorer 11* 1 1 "I 15 dinsdag 6 december 2016 VOETBAL Morgen in deze krant: Interview met Saïd Bouzambou over FT Antwerpen en Oranje. VOETBAL De twee rolstoelhockeyteams (elek trisch) van Sportclub Gehandicapten Beve land verkeren in degradatiegevaar. Beide ploegen staan op de vierde plaats in hun poule. Zaterdag was in Waalwijk de twee de competitiedag. Zowel SGB E1 als SGB E2 verloor er alle wedstrijden. Cees Stoutjesdijk vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Vosmeer. De trainer is momenteel aan zijn derde seizoen bezig bij de zaterdag-vierdeklasser. Beide par tijen zijn van mening dat het tijd is voor iets nieuws. Stoutjesdijk hoopt een nieuwe uitdaging in het zaterdagvoetbal te vin den, zo laat zijn huidige club weten. De voetbalsters van IJzendijke hebben zater dag weer een lange rit voor de boeg. De hoofd klasser speelt de uitwedstrijd tegen Viod, in het Friese Drie- sum. De afstand vanuit IJzendijke bedraagt liefst 369 kilometer. l Jarmo Visser uit Heinkenszand heeft zondag in Breda een wed strijd binnen de West Brabantse Veldrit Competi tie gewonnen. Hij deed dat in de categorie 15-16 jaar. Mike Deutekom uit Goes zegevier de bij de 13- en 14-jarigen. I De oefenwed strijd Zeelandia Middelburg-Ter- neuzen gaat niet door. Het duel tussen de zon dag-tweedeklas ser en derdeklas ser zou morgen avond om 20.00 uur worden ge speeld maar is gecanceld. ■c o a (0 Oemoemenoe denkt nu nog niet aan de titel Arwin Willemsen Middelburg In de eerste 9 duels boekte Oe moemenoe 5 overwinningen, ver loor het Middelburgse team 3 keer en speelde het één keer ge lijk. Oemoemenoe heeft, met nog twee duels in de eerste fase van het seizoen voor de boeg, een doelsaldo van -22 Marlo Janisse RCS 3A zat 15 1,5 22,5 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 14 1,5 21 Robin Provoost ZSC'62 4Bzat 20 1 20 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2Ezat 13 1,5 19,5 Daniel Wissel Zeelandia Middelburg 2E zon 13 1,5 19,5 RutgervanRossum Luctor'88 4Azon, 17 1 17 Thomas Leegwater Clinge 4A zon 17 1 17 Maarten van Vooren Dauwendaele 2E zat 11 1,5 16,5 Can Kiran Terneuzen ■■«■■■«■■■«■■■■■■■Mi IIWMWt WmBM Yordi N ij land RCS 3A zon 1.5 16,5 3A zat 10 1,5 15 JanvandenBroecke Breskens 4Azon 15 TomWuyts Kloetinge 1Czat 7 2 14 Tom Rijk Hontenisse 4Azon "14 1 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72