OZCAN AKYOL Extra geld voor bijles metselen op vmbo's Groot team op ontvoeringszaak 6 M arrea Boek ook snel voor de kerst- en voorjaarsvakantie! Najaarsstunt Holiday Inn Leiden Najaarsstunt Hotel Zuiderduin Boek nu op marrea.nl of bel 0571-277744 /Warrea Column Er bestaan geen algemene voorwaarden waaraan poli tici moeten voldoen. Het kenmerk van een gezonde demo cratie is dat zij voor iedereen toe gankelijk is, zelfs voor mensen die in het verleden een moord hebben gepleegd en daarvoor hun straf hebben uitgezeten. En ook al den ken aspirant-politici nagenoeg het zelfde over bepaalde onderwerpen, toch kunnen zij alsnog verschil lende partijen beginnen. name aan de rechterkant van het politieke spectrum. Veel mensen vinden het lach- i wekkend worden en roepen om een kies drempel, iets wat me zeer wenselijk lijkt, temeer omdat ie- dere notoire dorpsgek, carriè retijger en inter- nethooligan tegenwoordig ambi ties heeft om zitting te nemen in de Tweede Kamer. Het parlement moet geen geslo ten bastion worden, waar alleen plek is voor mensen uit een old boys network. Maar het andere ui terste is dat iedere rebel die ooit een rake tweet heeft geplaatst zich blijkbaar geschikt genoeg acht om een hele stroming burgers in de sa menleving te vertegenwoordigen. We beoordelen de nieuwkomers nu op hun oneliners en gedachte goed. Maar niemand kijkt op basis waarvan al die avonturiers een gooi doen naar een politieke loop baan. Wat is hun staat van dienst? Ze hebben hun bestuurlijke spo ren nergens verdiend en kunnen ook niet bogen op een geslaagde carrière in het zakenleven, maar denken wel even de democratie te kunnen beïnvloeden met scherpe opinies die in het verleden op soci- Van prudent beleid hebben die activisten totaal geen verstand ale media scoorden. Het is een totale minachting van het ambt van politicus. Er is ge noeg reden voor ontevredenheid over hoe bepaalde zaken in onze samenleving de afgelopen jaren zijn verlopen, niet zelden voelde de burger zich verraden en in de steek gelaten, en minstens zo vaak werd er een kloof gevoeld tussen de elite en gewone burgers. Maar juist die laatste groep ver liest nu volledig zijn vertrouwen in de politiek, die van lieverlee aan het veranderen is in een stuurloze freakshow. Leuk en aardig dat al die brutale activisten met iets in hun maag zitten, maar van pru dent en duurzaam beleid hebben ze totaal geen verstand. ervaren ondernemers, bestuurders en wetenschappers zich door het huidige circus aangesproken zullen voelen om zich te mengen in het politieke landschap. De helft van de docenten heeft al een bijspijkercursus achter de rug, maar de andere helft moet nog aan de bak. De vrees bestaat dat lera ren zich zonder het extra geld niet meer zullen bijscholen. Sinds dit schooljaar is het aantal profielen op het vmbo flink terug geschroefd, van dertig naar tien, warmee het onderwijs beter moet aansluiten op de vervolgopleiding en de arbeidsmarkt in hun regio. Daarmee zijn de lessen ook ingrij pend veranderd. Docenten die eerder wel bekwaam waren om een vak te geven, waren dat na de wijzigingen niet meer automa tisch. Dekker investeerde vorig jaar al 1,5 miljoen euro in 150 bijscho lingscursussen, van houtbewer- ken tot etaleren, maar ook in 3D- printen of het gebruik van tech niek in de zorg. In totaal hebben 2.500 leraren dit schooljaar samen bijna 5.300 cursussen gevolgd. Dat bleek niet genoeg, waardoor de bewinds man nogmaals de knip moet trek ken. Hij verwacht dat er in totaal zeker 10.000 bijscholingen gevolgd zul len gaan worden. Dat zou volgens een woordvoerder ruim vol doende moeten zijn om alle do centen weer bekwaam voor de klas te laten staan. Dekker: „Vmbo-leerlingen krijgen daar door beter en uitdagender onder wijs. Daar is het ons om te doen." NUNSPEET De politie Oost-Ne derland heeft een rechercheteam van 25 rechercheurs op de ontvoe ringszaak van Nunspeet gezet. Daar werd Doornspijker Ronald Maurits vrijdag ontvoerd. Ook de tv wordt als opsporingsmiddel in gezet. Simen Klok, woordvoerder van de politie: „Dinsdagavond zal er misschien ook een getuigenop- roep worden gedaan in Opsporing Verzocht." Geldig t/m maart 2017! dinsdag 6 december 2016 @OzcanAkyol achtina Deze vrijheid heeft een enorme versplintering opgeleverd, met Daarom is het te hopen dat Staatssecretaris Sander Dek ker van Onderwijs trekt 1,7 mil joen euro uit om te zorgen dat leraren op het vmbo zich laten bijscholen in praktijkvakken zoals metselen en patisserie. Hanneke Keultjes Den Haag hotelarrangementen Neem even de tijd om een paar dagen uit te waaien! Kom naar Egmond aan Zee. Het zandstrand nodigt u uit voor een heerlijke dag in de buitenlucht. Wandelen, vissen, vliegeren en zand kastelen bouwen: het strandleven is altijd leuk. Egmond aan Zee is echt leuk! Het dorp ligt direct achter de duinen en heeft tal van leuke winkels, terrasjes en restaurants maar ook de prachtige vuurtoren Jan van Speijck. En wist u dat De Kop van Noord-Holland erg geschikt is voor leuke uitstapjes? Ontdek de Zaanse Schans, maak een tocht met de stoomtram van Medemblik naar Hoorn, bezoek het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen of ga naar de Beverwijkse Bazaar. Een dagje winkelen in kaasstad Alkmaar mag natuurlijk niet ontbreken. Zo ziet u maar, er is genoeg te doen. Leuk toch,even lekker naar zee? Hotel Zuiderduin (4*) is gelegen in het Egmondse duingebied, op 100 meter van het strand en de gezellige dorpskern. Uw kamer is voorzien van vele faciliteiten, zoals een tv, telefoon, radio, badkamer met: toilet, douche en/of ligbad. En uw kamer heeft zelfs een balkon/patio! Inhoud arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 4-gangen dinerbuffet incl. 1 drankje Vrij gebruik wellnessfaciliteiten Gebruik van WiFi Gratis parkeren (o.b.v. beschikbaarheid) Exclusief: Reserveringskosten: 14,50 per boeking Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Vraag naar de voordelige kindertarieven! Laat u betoveren door de veelzijdige stad Leiden. Doe uw ogen tegoed aan vele bezienswaardigheden. Natuurlijk kunt u ook uitstekend winkelen want de langste winkelstraat van Nederland is hier te vinden. Elke woensdag en zaterdag is er een gezellige markt in het centrum. De prachtige oude Universiteitsstad Leiden is één groot museum. Binnen de singels telt Leiden vele monumenten, van hofjes tot molens en van kerken tot stadspoorten. Vergeet vooral ook niet om culinair te genieten. Zin in een dagje strand? In 10 minuten bent u in een van de leuke badplaat sen. Een heerlijk arrangement om stad en strand te combineren. Leiden is leuk! Holiday Inn Leiden (4*) ligt aan de rand van Leiden op 2 km van het cen trum. Dit gastvrije hotel heeft zeer veel faciliteiten waaronder een zwembad. Uw ruime hotelkamer is voorzien van 2 tweepersoonsbedden. Een heerlijk hotel om optimaal te genieten en Leiden te ontdekken. Inhoud arrangement: Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x3-gangen diner/buffet Vrij gebruik van zwembad, sauna, fitness en kinderspeelclub Gebruik van WiFi en gratis parkeren Exclusief: Toeristenbelasting: 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten: 14,50 per boeking Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Kinderen 13 t/m 19 jaar betalen 55,- p.p. (bij 2 volbetalenden op de kamer) Kinderen t/m 12 jaar GRATIS V y hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6