Trimmer gewond door aanval honden in duinen 6 a Door drukte is ze er nog niet aan toe gekomen, maar Evelyn Voskamp uit Drei schor weet al precies wat ze in de herinneringskoffertjes van haar eigen kinderen doet. „Een speentje, rompertje, hun eerste tandjes. Leuk om mee te geven als ze later het huis uit gaan." Sinds een paar maanden maakt Vos kamp herinneringskoffers op be stelling. Pas nog heeft ze voor een vader van een 13-jarig meisje een koffer tje met de tekst 'mama' gemaakt. „Om spulletjes in te doen van haar overleden moeder. Zo kan ze die spullen goed bij elkaar houden, maar het is ook een vorm van rouwverwerking. Zo'n kind krijgt een enorme klap te verwerken. Als ze zich rot voelt, kan ze het koffer tje erbij pakken en weer even te rug zijn. Dat vind ik een mooie ge dachte. Zo'n koffertje biedt troost." Maar niet alleen dat. Voskamp maakt koffers voor elk denkbare gelegenheid: van trouwerij tot ge boorte en van vakantie tot adoptie. Van die kartonnen koffertjes, die - ook bedrukt- op meerdere plek ken te koop zijn. „Maar de kracht van dit is dat het écht persoonlijk is. Met mijn plotter en plakvinyl probeer ik iets unieks en persoon lijks te maken, waardoor je vaak tot iets komt wat voor mensen heel dierbaar wordt." Naast haar parttime job zocht Voskamp iets creatiefs om vanuit huis te doen. Toen ze de webwin- kei herinneringskoffer.nl kon overnemen, greep ze die kans meteen. „Ik heb de website wel ge lijk geupdate en mijn eigen logo gemaakt. Maar de naam was goed en er was al een klantenkring. Dan maak je toch een soort vliegende start." De mogelijkheden zijn legio. Zo is Voskamp op dit moment in overleg met een stichting voor premature kindjes. „In zo'n koffer tje kunnen bijvoorbeeld spulletjes uit het ziekenhuis worden be waard. Daar zit zo veel emotie en gemis. Dat maakt zulke spullen heel dierbaar." En gisteren, op pakjesavond, kregen alle acht bewoners van een gesloten afdeling voor demente rende mensen een koffertje ca deau. „Om dingen in te doen die ze zich herinneren, omdat dat steeds moeilijker gaat." Zelfheeft ze een schoenendoos met oude medailles, geboorte kaartjes van haar kinderen en nichtjes en andere waardevolle herinneringen staan. „Volgens mij heeft iedereen wel zo'n doos, maar hiermee maak je 'm persoonlijk. En het is nog leuk om neer te zet ten ook, waardoor ik denk dat je het sneller weer een keer oppakt en bekijkt." Meer info: herinneringskoffer.nl Het had niet veel gescheeld of speelgoedhandelaar Kees Verkerke had op de verjaardag van sinter klaas niet kunnen werken. Zondagochtend vroeg werd de Zierikzeëenaar, rennend in de duinen, aangevallen door twee honden. „Ik kwam uit de Meeuwenduinen en ging richting strand. Die twee honden komen vanaf het strand recht op me af. Eentje springt naar mijn gezicht. In een reflex weer ik me af, waardoor het beest op de grond valt. Op dat moment bijt die andere me in mijn arm en flink ook. Ik weet hem van me af te slaan, maar hij komt weer. Op dat moment verschijnt het hoofd van die vrouw boven de duinrand. Ze roept en de honden houden op. Ik had een diepe wond en bloedde hevig. Die vrouw was helemaal in paniek. Ze probeerde de wond dicht te drukken, maar dat wilde ik niet hebben." Verkerke viste zijn telefoon uit zijn sportbroek en zette daar naam en telefoonnummer van de vrouw in. Vervolgens belde hij zijn echt genote met het verzoek de huis artsenpost te waarschuwen. „Het was nog een flink stuk lopen. Goed dat het vroor. Daardoor stolde het bloed een beetje. De wond is schoongemaakt, dichtge plakt en ik heb wat injecties ge had. De pijn begint nu pas op te komen." Aangifte doet de winke lier niet. Na 1 oktober mogen hon den loslopen op de Schouwse stranden. „Die vrouw had geen kwaad in de zin. Maar als je naar je auto loopt, lijn je je honden toch aan? Ik ben niet de enige hardloper in de duinen. IN DE REGIO Jazzmiddag Watersnood museum Workshop kersttaart maken W8&. MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 6 december 2016 Her inner ingskoffert j e troost en ruimt op Esme Soesman Dreischor Evelyn Voskamp met een paar voorbeeldkoffertjes: de naam- en geboortekoffertjes zijn op dit moment favoriet, foto ernestaverburg Ton van den Nouweland Zierikzee OUWERKERK Het Watersnood museum organi seert een jazzmid dag op zondag 11 december in Ou- werkerk. De middag staat volledig in het teken van de vijftiger jaren. De jazznum mers worden ge speeld door de band Jazzy Combo, onder leiding van Maarten Bruijnes (foto). De combina tie van gitaar, con trabas, saxofoon/klarinet, piano en meerstem mige zang zorgt voor de jaren '50 ondertoon. Bezoe kers kunnen tussen 14.00 en 16.00 uur het optreden bijwo nen in de koffiehoek van het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. ZONNEMAIRE In dorpshuis de Maire in Zonne- maire wordt op za terdag 10 decem ber een workshop kersttaart en kerst boom maken geor ganiseerd. De workshop kerst taart begint om 11.00 uur en eindigt om 13.00 uur en de kosten bedragen 17,50 euro. De kerstboom work shop begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur en hiervan be dragen de kosten 15,00 euro. Tijdens deze dag verzorgt brasserie 'Op d'n diek Zonnemaire' het eten. Opgeven kan door te mailen naar dorpshuiszon@zee- landnet.nl. TRIJNTJE OOSTERHUIS IN NIEUWE KERK ZIERIKZEE Trijntje Oosterhuis geeft op vrijdag 16 decem ber een optreden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De show is getiteld Centree X-mas. Tijdens het concert zingt de zange res in een akoestische sfeer liedjes zoals de traditionals Have Yourself a Merry Little Christmas en Let It Snow. Ook staan haar eigen songs op het programma, zoals Miss You Most at Christmas Time en What Christmas Means To Me. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 30 euro. Meer informatie: www.theatersaanzee.nl foto pr pulse man BROUWERSHAVEN Brouws Museum, 13.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum; Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAM- STEDE Brasserie Duinpan Duinen van Haam stede, 14.00 uur: Sinterklaas Bingo; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Repetitie kerstkoor voor de kerstbijeen komst op 20 de cember; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen, 20.00-23.00 uur: Toneel WIK; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen, OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Verkoop expositie van bij zondere pop-up boeken aangevuld met een Kerstboom volgehangen met miniatuurschoen tjes van Harrods; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal, SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Schilder club, 19.30-21.00 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 19.30 -21.00 uur: Workshop kerst kaarten maken met stempeltechniek en dessins; fiZi, 14.00 uur: Tonio, 20.00 uur: Florence Foster Jenkins. A Kees Verkerke: „de pijn begint nu pas te komen." foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60