Terneuzense wint pokerclinic van Fatima Moreira de Melo 11 Straks merkje niet meer datje België binnenrijdt Gent moet beter bereikbaar worden. Bij Gent Zeehaven, vlakbij de Volvo- fabrieken, wordt alvast volop gewerkt. Er zit nog veel meer in de pijplijn. Zuiderburen Het Vlaams gewest vergeet de fietsers niet. Er komen nieuwe fietspaden Wie vanuit Terneuzen België binnenrijdt bij Zelzate-Oost, voelt di rect dat hij in een ander land is. De R4 Oost (waarbij de R staat voor Ringweg) richting Gent vraagt heel wat meer concentratievermo gen dan een Nederlandse automo bilist in eigen land gewend is. Dat heeft ook wel zijn charme. Dit ietwat positieve gevoel ben je verderop de R4 Oost bij Gent Zee haven kwijt. Omroep Zeeland meldt dagelijks op de radio ook files van het Vlaams Verkeerscentrum. Gent Zeehaven komt steevast voor bij. Dat speelt al een tijdje en zal ook nog een tijdje blijven spelen, tot najaar 2017. Althans, als de plan ning wordt gehaald. Het is niet zo gek dat er elke dag files staan bij Zeehaven Gent, met uitzicht op de Volvo-fabrieken. Daar wordt iets groots verricht. Een voor Nederlandse begrippen Rand stedelijk knooppunt is er in aan bouw. Waar vele tientallen jaren verkeerslichten de doorstroming belemmerden en voor onveilige si tuaties zorgden, komen overal on gelijkvloerse kruisingen. Zowel voor het auto- als het fietsverkeer. Op een luchtfoto op de website van het Vlaams Agentschap Wegen en Verkeer is duidelijk te zien hoe omvangrijk de werken zijn. Het verkeer over de R4 Oost kan straks in beide richtingen ongehinderd doorrijden. Wie wil afslaan naar de E17 Ant- werpen-Gent-Frankrijk of de E40 Calais-Gent-Brussel-Aken, maakt gebruik van een brug die over de R4 Oost is gelegd. Gent Zeehaven wordt ook gemakkelijker bereik baar, wat zeker interessant is voor de (Zeeuws-Vlaamse) werknemers van Volvo Cars. Fietstunnel Het Vlaams gewest is de fietsers ab soluut niet vergeten. Voor hen wor den rond het knooppunt nieuwe fietspaden gemaakt met tweerich tingsverkeer. Een auto komen ze niet meer tegen, onder meer dank zij een fietstunnel van en naar Oostakker. Een rondje Kanaalzone wordt zo veel leuker, met het gratis veer over het Kanaal Gent-Terneu- zen bij Langerbrugge als surprise. Wie geregeld in een file staat bij Gent Zeehaven, mag mopperen, maar hij weet dat hij er niet voor niets stilstaat. Zo bouwt het Vlaams gewest stukje bij stukje aan de be reikbaarheid van Gent aan de noordkant van de stad. In de planning zitten ook nog werkzaamheden aan de rest van de R4 Oost én de R4 West op de an dere oever van het Kanaal Gent Terneuzen, tussen Evergem en Zel- zate-West. Automobilisten stuiten op de R4 West nu nog om de haver klap op verkeerslichten. Het houdt voor je gevoel zo op, vooral omdat de R4 West een brede twee-keer- tweebaans is. Het voornemen is alle verkeers lichten op zowel de R4 West als de R4 Oost weg te halen. In totaal gaat het om maar liefst achttien knoop punten. Waar dat nodig is, komen bruggen, tunnels of onderdoorgan gen. Wanneer die er zullen zijn, is nog koffiedik kijken. Een studie is in volle gang. Die moet halverwege 2017 klaar zijn. Het is de bedoeling in 2020 met de werkzaamheden te beginnen. Het wordt nog oppassen gebla zen. Straks merk je niet eens meer dat je België binnenrijdt. Esmeralda Troost viel als eerste met de neus in de boter. Ze had gevraagd een pokerles of-clinic te mogen krijgen van Fatima Moreira de Melo, voor haarzelf en haar be ste vrienden. 538-dj Frank Dane lokte de Terneuzense naar de stu dio, waarna zij en haar vrienden in de hal van 538 met de pokerheldin aan tafel mochten. De ultieme droom van de Zeeuws-Vlaamse ging daarmee in vervulling. „Ik ben al een tijdje aan het pokeren", vertelde Esmeralda aan 538. „Voor de grap heb ik een keer geroepen dat ik net zo goed wil worden als Fatima. Dus toen ik op de radio hoorde dat je je beste wens kon in sturen naar 538, dacht ik 'doe eens gek'. En zo is het gekomen." Fatima Moreira de Melo, die in 2008 nog de Olympische Spelen in Peking won met het Nederlandse dameshockeyteam, is tegenwoor dig professioneel pokeraar. Ze speelt voor Team Poker Stars Sportstars. 538 zet de Beste Wensen-actie nog door tot en met vrijdag 16 de cember, te volgen tussen 6.00 en 19.00 uur op de radio en via de website van 538. Een droom instu ren aan de radiozender kan nog tot en met donderdag 15 december. De popzender begon maandag met een nieuwe actie, De Beste Wensen van 538. Luisteraars kre gen de uitnodiging hun ultieme droom bekend te maken. 538 maakt die waar, als het even kan. In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: De wer ken bij Gent Zeehaven. Harmen van der Werf Gent dinsdag 6 december 2016 Files Gent Zeehaven hebben nut -4 Werkzaamheden aan het nieuwe verkeersplein in R4 Oost. FOTO PETER NICOLAI Impressie van het nieuwe knooppunt in R4 bij Gent Zeeha ven. ILLUSTRATIE VLAAMS AGENTSCHAP WEGEN EN VERKEER In de studio van 538: links Esmeralda Troost. fotoradios38 De hemel te rijk was ze, Esme ralda Troost uit Terneuzen. Ze mocht maandag naar de studio van radiozender 538 komen voor een pokerclinic met oud- hockeyster en pokerfenomeen Fatima Moreira de Melo. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39