Minister Schultz sust zorgen vanwege Vlaamse kerncentrale 10 2 De kerncentrale is Doel is geen direct gevaar. Om die reden is burgemeester Jaap Gelok van Borsele niet geïnformeerd over de zorgen van de Belgische nucleaire toezichthouder. Er is en er dreigt geen direct veilig heidsprobleem met de kerncen trale in Doel. Dat is de reden waarom burgemeester Jaap Gelok van Borsele niet is geïnformeerd door de Belgische nucleaire toezichthouder FANC Brandgevaar, risico op kernsmelting en een nonchalante veiligheidscultuur over zijn zorgen over de veiligheid van de centrales. Minister Melanie Schultz van Infrastructuur en Mi lieu antwoordt dat op Kamervragen van de SP. Brandbrieven Het FANC is zeer bezorgd over de veiligheid van de kerncentrales in Doel en Tihange. In brandbrieven aan de exploitant Engie Electrabel uitte FANC-directeur Jan Bens on langs zijn zorgen in felle bewoor dingen: „Brandgevaar, risico op kernsmelting en een schaamteloos nonchalante veiligheidscultuur." De Borselse burgemeester Jaap Gelok was niet van die zorgen op de hoogte en reageerde geschokt. Ook minister Schultz wist niet dat het FANC zich zorgen maakt over de veiligheid van de kerncentrales in Doel en Tihange, totdat Belgische media dat naar buiten brachten. Opheldering Ze heeft daarna opheldering ge vraagd bij haar Belgische collega minister Jambon over de situatie en de genomen maatregelen. Schultz onderstreept 'dat het hebben van zorgen over de veilig heidscultuur niet betekent dat er een acuut onveilige situatie is'. „Het onder de aandacht brengen of zo nodig ingrijpen bij een vergun ninghouder op dit vlak voorkomt juist een onveilige situatie", schrijft Schultz aan de Kamer. De incidenten die zich hebben voorgedaan, duiden op tekortko mingen in de veiligheidscultuur bij Electrabel, aldus Schultz. Het FANC treft volgens haar maatrege len om de veiligheidscultuur bij Electrabel te verbeteren. „Omdat er geen direct veiligheidsprobleem is of dreigt, was er ook geen aanlei ding om de burgemeester van de gemeente Borsele hierover speci fiek te informeren." Rampenplan Op de vraag of de minister wil aan dringen op sluiting van de Belgi sche kerncentrales antwoordt ze dat het FANC bepaalt óf een kern centrale vanwege de nucleaire vei ligheid moet worden stilgelegd of gesloten. Als er een kernramp gebeurt, is het rampenplan volgens de minister op orde. „Regionaal worden rampbe- strijdingsplannen voortdurend aangepast aan nieuwe ontwikkelingen." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Buitenproportioneel leek mij de jurisprudentie van de zeven prostituanten, die vrijdag be recht werden voor hun bezoek aan het prostitueetje, dat per ad vertentie haar leeftijd onder druk had geantedateerd. Goeie dag zeg, deze mensen zullen nu hun leven lang een stigma dra gen als crimineel, vanwege een betaald vluggertje! Dus als ik morgen bij de plaatselijke bakker een 4-onsje koopt, waar een winkelmeisje achter de toon bank staat dat nog niet de toege stane leeftijd heeft, maak ik kans op een verblijf in een penitenti aire inrichting? In dit geval zou mijn lekenoordeel zijn, dat de drie souteneurs de enige schul digen zijn, en dan acht ik een maximale straf zelfs verdedig baar. Maar gewone prostituee bezoekers dusdanig sanctione ren (laten we de zonder-con doom-bezoeker even buiten be schouwing), maakt op mij de in druk van een politiestaat. Het enige redmiddel lijkt mij hier nog hoger beroep. Monique Sturm, Turkeye 16, Waterlandkerkje Alom veel bijval voor de toe spraak van Jan Terlouw in DWDD: terug naar de tijd dat je een touwtje uit de brievenbus kon laten hangen! Toch be vreemdt het mij dit pleidooi voor herstel van vertrouwen te horen uit de mond van één van de prominen ten van een partij die alles er aan doet het maatschappelijk midden veld af te breken ter wille van de moderne, mondige, zelfredzame, calculerende burger. Tot voor kort zette D66 dit soort nostalgie weg als spruitjeslucht. Zou het verlies aan vertrouwen en het verlies aan geloof trouwens niet met elkaar te maken kunnen hebben? Niet voor niets zijn deze woorden min of meer synoniem. Stefan Francke, Parelduikerhof8, Middelburg Twee weken geleden kwam Harald Schoenmaker, directeur van N.V Westerschelde (WST), in het nieuws, omdat hij 5 miljoen wilde bijdragen aan de stervariant van de nog aan te leggen kruising in de Sloeweg bij 's-Heerenhoek. De enige aandeelhouder van de WST is Provincie Zeeland, die zal toch goedkeuring moeten geven voor deze GIFT? Is dit een spelletje tus sen gedeputeerde Harry van der Maas en Schoemaker om Provinci ale Staten voor de duurste variant te laten kiezen? Nu is men bezig met de aanleg van de vergeten vlucht- havens, hiervoor is aan beide zijden van de Sloeweg een rijbaan over de gehele lengte afgezet en voorzien van tijdelijke verlichting, de kosten hiervan zijn denk ik groter dan de kosten van de vluchthavens zelf. Men heeft geld gevonden? Gezien de financiële problemen die op het bordje liggen van de Provincie Zee land - saneren Thermphos terrein en de perikelen rondom Delta - is het verstandiger om voor een goed kope variant te kiezen. Beter voor de portemonnee van de Zeeuw. Kees Breker Gentsestraat 6 Rilland Jammer, dat de heer Van der Steur zover van de werkelijkheid af staat en absoluut niet begrijpt of wil be grijpen wat er onder het Neder landse volk leeft. Hij vindt dat we de kwestie met de Centrale onder nemingsraad (COR) van de Natio nale Politie in perspectief dienen te zien. Het lijkt mij echter dat de heer Van der Steur een heel ander per spectief hanteert dan de mannen en vrouwen in 'het blauw' op straat. Als je de kwestie van de COR vergelijkt met de totale begroting voor de Nationale Politie zijn het zeker peanuts. Ech ter anderhalf miljoen euro om feestjes te vieren voor een select ge zelschap, met welke intentie dan ook, vind ik niet kunnen. Van het hele interview met Van der Steur druipt de arrogantie af. Margriet Zagwijn, Nieuwstraat 18, Ovezande Indien bandengranulaat giftig is, vraag ik me af of die miljoenen kilo's bandenslijpsel die langs de wegen liggen geen gevaar opleve ren. Dit fijnstof, veroorzaakt door het simpele feit dat banden slijten, vergiftigt het milieu en ademen we continu in. Onderzoek naar de ge volgen wordt er niet gedaan? On derzoek de giftigheid van het rub- berstof eerst. Indien dit de normen overschrijdt hoeft de giftigheid van het granulaat op de voetbalvelden niet onderzocht te worden. Banden met een te hoog PAC-gehalte mo gen niet verkocht worden. Banden vanaf nu gemaakt volgens de mi lieunormen, probleem op termijn opgelost. J.WMinderhout, Vredehoflaan 326, Vlissingen Het artikel 'Gewone Nederlanders aan tafel svp' (16 november) is me uit het hart gegrepen. Hierin be toogt Angela, dat zij in de discussies de rechtse visie mist. Zij pleit voor een 'rechtsere talkshow' om diver siteit te bevorderen. Ze heeft het bijna goed. Niet de politieke cor rectheid, maar het gemis aan res pect en werkelijke interesse is wat mankeert. Door van elk ge sprek een discussie te maken, no digen we enkel goedgebekte (en volgens Angela) politiek correcte deelnemers uit. Terecht herken nen weinig Nederlanders zich hier nog in. Zeer spijtig. Het wordt tijd dit tij te keren en de dialoog te herintroduceren op tv. Voorwaarde is wel, dat de ge spreksleider de competentie heeft om alle deelnemers met respect in gesprek te brengen. Zo kan ieder zijn standpunt in alle vrijheid toelichten en kan door wederzijds begrip weer onder linge verbondenheid ontstaan, waarmee we de kloof in de sa menleving kunnen overbruggen. Anezka van de Weg John Lennonlaan 10, Goes Jammer dat de oude strandpost van Vrouwenpolder(24 novem ber) vervangen wordt door een volgens mij nu al gedateerd trut tig bouwsel. Een type bouwkeet met veel hout 'dan is het passend bij de natuurlijke uitstraling van het strand' Gedateerd en domi nant, wat betreft vormgeving en uitstraling. Jammer dat er blijk baar geen ontwerper ingescha keld is voor de vormgeving van een paviljoen met een eigen tijdse uitstraling, passend bij de specifieke functies van deze 'wachttoren'. Een gemiste kans, waardoor voor de komende 20 jaar helaas hiermee het beeld weer bepaald is.Wellicht dat de betrokkenen nog eens goed na denken, voordat deze vergissing gerealiseerd wordt. Charles van Bussel Fazantenhof 131, Middelburg dinsdag 6 december 2016 Doel vormt geen direct gevaar Kerncentrale Doel. foto anp bram van de biezen Jeffrey Kutterink Den Haag - Jan Bens, directeur FANC Rubbergranulaat houdt de gemoederen bezig, foto anp koen van weel Prostituanten Terlouw Sloeweg COR Politie Kunstgras Talkshow Strandpost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38