-4 lil .1 Vader en zoon kopen met ruim 4 ton straf af in witwaszaak Blijven badderen, net als vroeger? 150, Vt senZup fi 9 KORTING Dat kan! Binnen één dag plaatst senZup een deursysteem in uw eigen bad. U zit dus ook geen dagen in de rommel, wel zo prettig. Van 6 december tot en met 31 december profiteert u bovendien van 150,- korting. vooral scholieren zijn. (Die aan tallen zullen de komende jaren met ongeveer 20 procent dalen vanwege de krimp). Ik zie net als jij de bui al hangen dat de NS be sluit om geen zwaar intercityma- terieel meer in te zetten. Alleen al vanwege de energiekosten (die vooral zitten in het optrekken). En de lijn is al verliesgevend. Ik ben het dus ook met je eens dat we erg blij mogen zijn met de NS. Maar mijn pleidooi is dan niet om blij te zijn met wat we nog (even) hebben, maar ook om principieel en toekomstbesten- dig te kiezen voor een snelle treinver binding van onze grootste Zeeuwse bevolkingsconcen traties met de Rand stad en waar moge lijk kleine stations openhouden voor regionaal vervoer (Kijk bijvoorbeeld naar Groningen of Leeuwarden) zo no dig door Veolia of een andere aanbie der. Dat dient dan opgenomen te worden in de aanbesteding van het regionaal OV-systeem Zee land. Kunnen we bussen en bo ten en treinen goed op elkaar la ten aansluiten. Berekeningen la ten zien dat als we zouden kie zen voor een snelle verbinding De discussie gaat over het openhouden van alle stations, reizigers of niet met een of twee stops in Zeeland, dat dan bijvoorbeeld Rotterdam op pendelafstand komt te liggen (dus binnen het uur te bereiken). De betekenis daarvan mag niet onderschat worden. En om de kleinzieligheid in per spectief te plaatsen: Men ijvert sterk voor een complete rotonde- loze aansluiting van de Sloeweg op de Westerschel- detunnel. Dat mag miljoenen kosten. Mag jij raden hoe veel tijdwinst (se conden) dat voor de automobilisten op levert. De treindis- cussie gaat over het openhouden van alle stations, ook als er nauwelijks ge bruik van wordt ge maakt en die paar minuten extra wordt daarbij voor het gemak maar ge bagatelliseerd. Ril- land-Bath is al het station van Neder land met de minste instappers. Ik kan niet anders dan concluderen dat Zeeland met deze keuze zichzelf een heel slechte dienst bewijst. Vandaar dat ik het tijd vind om aan de bel te trek ken. Hartelijke groet, Dick Met die schikking kopen ze hun strafzaak af wegens witwassen. Bij de aanhouding van het twee tal legde de politie in 2014 beslag op bankrekeningen, auto's en bo ten. Die waren volgens het OM 'niet uit gewone werkzaamheden betaald'. De afgepakte eigendom men hadden een geschatte waarde van 250.000 euro. Dat be tekent dat de Bergenaren nog een rekening van 160.000 euro moe ten betalen, aldus justitie. Verdachte Van L. kreeg van de rechtbank in Rotterdam een deels voorwaardelijke celstraf van drie jaar opgelegd voor zijn aandeel in de cokesmokkel. Tegen vader was volgens het OM te weinig bewijs voor een veroordeling. Zijn straf zaak werd geseponeerd, maar hij bleef net als zijn zoon verdacht van witwassen. Dat Van L. nu een schikking treft, betekent volgens zijn advocaat Henk van Asselt niet dat hij betrokkenheid bekent bij de cokesmokkel: „Daar kan het geld ook niet vandaan komen. Dat transport is mislukt." Van L. zat volgens het OM eind 2013 aan boord van de Bon Vivant. Dit sportvisbootje van plaatsge noot P. M. voer met schipper G. V. uit Wissenkerke vanuit de Roompot Marina de Noordzee op. Voor de kust van Westkapelle pikte het drietal zakken met co caïne op. Die waren vanaf het passerende containerschip MSC Soraya in zee gedumpt. Politie en kustwacht observeerden de hele actie, waarbij ook een tweede sportvisbootje betrokken was: de Vaya Con Dios met aan boord drie Joegoslavische verdachten en een Amsterdamse verdachte. De opvarenden van de Bon Vi vant zijn inmiddels veroordeeld tot celstraffen. De officier is in appel gegaan omdat hij de straf fen te laag vindt. Van L. heeft in de zaak tot nog toe gebruik ge maakt van zijn zwijgrecht. PZC ONLINE Wanneer stopt dat testbericht van #nlalert Ik heb nu sinds 12:00 uur elke minuut een bericht ontvangen van #nlalert dinsdag 6 december 2016 PC I! i FOTO'S MARCELLE DAVIDSE aten extra' Dick van der Wouw Hij is onderzoeker bij ZB Planbureau en Bi bliotheek van Zeeland Hij woont in Middelburg De mislukte smokkel van zo'n 400 kilo cocaïne in 2013 heeft voor E. van L. (44) en zijn vader uit Bergen op Zoom een financi eel staartje gekregen. De twee zijn met Openbaar Ministerie en Belastingdienst overeengeko men dat ze de Staat 410.000 euro betalen. Hessel de Ree Bergen op Zoom UW REACTIE De meeste huizen worden nog verwarmd met aardgas. Maar aardgasloze verwarming heeft de toekomst. Tim Fakkeldij ziet het niet zo zitten: „Heel goed om te verwijzen naar het aard warmte project in de Goese wijk Ouverture, daar is vorige week net bekend gemaakt dat de be woners per woning ca. 14.000 tot 19.000 euro EXTRA moeten uitgeven om dat het huidige sys teem van aardverwarming niet werkt! Leuk vooruitzicht voor al die nieuwe bouwplannen." TWITTER Marco Springer @marcospringer Gisteren werd rond het middaguur een testbericht van NL alert ver zonden. Velen waren niet gechar meerd van de oorverdovende, soms telkens opnieuw binnenko mende melding op de smartphone. ONLINE TOP-5 1. Auto over de kop op A58 2. Gas heeft zijn langste tijd gehad in Zeeuwse huizen 3. Tholen loopt 68.000 euro be lasting mis door wanbetaler 4. Horecatycoon maakt zorg- complex van boerderij 5. Rick Verboom beste CAD-te- kenaar van Europa (video) Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie H facebook.com/depzc is) @pzcredactie TOT EN MET 31 DECEMBER Gratis brochure of advies aan huis? Bel 0800 - 0468 of ga naar www.senzup.nl zelfstandig vitaal Wij komen graag vrijblijvend bij u langs voor een goed advies en een passende offerte. Bel 0800 - 0468 om een afspraak te maken of de gratis brochure te ontvangen. Oosteinde 6, Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl klantenvertellen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37