II Halfjaar cel in voor inrijden op agent Negentienjarige uit Hoek wint op Euroskills in Zweden 5 Drie auto's botsen Twee auto's in de greppel Zaterdaghulpje uit Hoek ontwikkelt zich tot beste CAD- tekenaar. Rick Verboom wint de vakwedstrijd Euroskills in het Zweedse Götenburg 112-BERICHTEN Dronken man rijdt door na ongeval Rick Verboom (19) uit Hoek heeft in het afgelopen weekend de vakwed strijd Euroskills in het Zweedse Gö tenburg gewonnen. Verboom deed namens Nederland mee in het onder deel CAD (Computer Assisted De sign) tekenen. Dat hij de hoofdprijs zou pakken had hij niet verwacht. Pas bij de prijs uitreiking werd het hem duidelijk. Hij hoorde het met trillende benen aan. „Het is echt ongelofelijk!" zegt hij van uit Zweden. „Je bent de hele tijd bezig en je hebt geen idee hoe de anderen het doen, tot je hoort hoeveel punten je gehaald hebt." Rick deelt de eerste plaats met Loïc Forthomme uit België die precies evenveel punten haalde. Na de eerste van de drie wedstrijd dagen had hij weinig hoop op goud. „Ik kreeg mijn opdracht niet af. Geluk- Het is echt ongelofelijk. Je bent de hele tijd bezig en je hebt geen idee kig gingen de tweede en derde dag een stuk beter. Toen heb ik echt mijn slag kunnen slaan." Bij Vervaet in Biervliet zijn ze su- pertrots op hem. Rick zit in de laatste fase van zijn opleiding Werktuigbouw aan het Scalda in Vlissingen, maar hij werkt daarnaast al jaren bij de fabrikant van de bekende rode bietenrooiers en mestinjecteerders. Productieleider bij Vervaet Ronny de Krijger: „Het is ge woon geweldig. Ook een opsteker voor ons. Hij kwam ooit als zaterdaghulpje binnen en had interesse in tekenen. We hebben hem op onze tekenafdeling opgeleid, super dat we dit hebben kun nen bereiken." Voor De Krijger is Rick Verboom een aanwinst voor Vervaet. „Hij denkt mee, komt met oplossingen. En dat voor zo'n jonge jongen. Bedrijven zijn altijd op zoek naar zulke mensen. Het is er echt een om vast te houden." Robbert de Visser Rick Verboom was niet de enige suc cesvolle Zeeuw in Götenburg. Robbert de Visser uit Nieuwdorp haalde in zijn vakgebied Tuinaanleg de zevende plaats. De student van het Edudelta in Goes verdiende met die notering een Medal of Excellence. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 35- jarige T. de M. uit die stad voor po ging tot doodslag op een politie man een jaar celstraf opgelegd waarvan de helft voorwaardelijk. Ook kreeg de Middelburger een rijontzegging van twee jaar. Te vens moet hij een schadevergoe ding van 480 euro betalen en is zijn auto verbeurd verklaard. Samen met een collega was de agent begin juli in de Roozenburglaan in Middelburg bezig met een controle toen ze met kabaal een auto hoorden aan komen. De agent stapte de rijweg op, gaf een stopteken en moest vervolgens heel snel opzij sprin gen om het vege lijf te redden. Zonder vaart te minderen stoof De M. ervandoor. Als verklaring voor het rijgedrag zei De M. dat zijn apk was verlopen en hij in pa niek raakte omdat hij die week al was gecontroleerd. Dat De M. de agent niet bewust had willen doodrijden nam de rechtbank direct aan. Maar de rechtbank oordeelde in het vonnis dat de zogeheten voorwaardelijke opzet kon worden bewezen om dat hij 'de aanmerkelijke kans had gelopen' dat de agent, als hij zou zijn aangereden, dat met de dood had moeten bekopen. Pullovers Colberts Overhemden casual Overhemden dress Pantalons Vesten Jacks Kostuums mode v.a. 49. v.a. 98. v.a. 29. 2 voor 69. v.a. 59. v.a. 59. v.a. 98. v.a. 249. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508 www.lavooymode.nl dinsdag 6 december 2016 GOES Op de A58 bij Goes, in de richting van Bergen op Zoom, zijn gisteroch tend vroeg drie voertuigen met elkaar in botsing geko men. Eén auto sloeg daar bij over de kop. Een busje zou volgens ge tuigen rond 07.45 uur een vreemde manoeuvre heb ben gemaakt tijdens het uitvoegen van de A58. Daardoor klapten verschil lende auto's op elkaar. Een vrouw is tijdens het onge val gewond geraakt. Ze is ter controle met een ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Een half uur later stond er ruim vier kilometer file. GOES Een 76-jarige vrouw is zondag rond 21.00 uur gewond geraakt bij een on geval op de Deltaweg in Goes. Twee voertuigen botsten op elkaar en beide auto's belandden in de greppel naast de weg. Het slachtoffer reed als passa gier mee in een van de twee auto's. De andere in zittenden bleven onge deerd. Eén van de auto's is direct na de botsing tegen een lantaarnpaal gekomen. Daardoor liep het voertuig flinke schade op. Een ber gingsbedrijf moest het wrak van de weg afhalen. De bestuurder van de an dere auto kon even na het ongeval zijn weg vevolgen. GOES Een 48-jarige man uit Zierikzee is zondag avond aangehouden nadat hij was doorgereden na een aanrijding op het Tien denplein in Goes. De man was bleek dronken te zijn. De man uit Zierikzee was rond 19.30 uur op een an dere auto gebotst. Daarbij raakte niemand gewond, maar de voertuigen raak ten beschadigd. Toen de bestuurder van de andere auto de politie belde, ging de man uit Zierikzee ervan door. Daarop gaf de andere bestuurder het kenteken van de verdachte door. Rick Verboom is beste computertekenaar Guido van der Heijden Götenburg - Rick Verboom, winnaar Rick Verboom (I) werd tijdens zijn training door CAD- expert Bob Kramer van Vakkanjers on dersteund. foto Euroskillsift. FOTO EUROSKILLS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33