moeten de slag winnen Blatter vangt bot en blijft voor zes jaar geschorst 25 Alleen als PSV vanavond wint van FK Rostov overwintert het in Europa. Het draaiboek van trainer Phillip Cocu zit echter stampvol diilemma's. Stel: het staat van avond in een bloed stollende tweede helft o-o tussen PSV en FK Rostov en in eens wordt er uit het niets een strafschop gegeven. Hebben bei de trainers daar dan op inge speeld? Staat de vaste penaltyne mer dan sowieso in het veld? Het is één van vele scenario's die Phillip Cocu en zijn staf moe ten doorspreken op weg naar de Champions League-kraker in het Philips Stadion. En noem dit penaltyvoorbeeld vooral niet ver gezocht of denkbeeldig. Want zo ging het vorig jaar dus al eens écht. Ook toen moest de zesde en laatste CL-wedstrijd beslissen over het lot van PSV in Europa. De pingel uit het niets, die kwam er destijds voor de Russen van CSKA Moskou. De kans werd feilloos benut door hun meest er varen verdediger. PSV lag op dat moment virtueel uit Europa en dat zorgde voor het een schok in het stadion. Maar het kwam goed. Luuk de Jong maakte snel gelijk en Davy Pröpper knalde in de slotfase de 2-1 binnen. De eerste penaltynemer bij PSV is momenteel Gaston Perei- ro. Altijd opstellen vanavond zo'n speler, zou je zeggen. Aan de an dere kant: de grillige Uruguayaan was afgelopen zaterdag tegen Ro- da de slechtste man op het veld. Daarom is het goed te weten dat Oleksander Zintsjenko zichzelf aanbiedt als eventueel alternatief. De 19-jarige antwoordt zelfverze kerd op de vraag of hij eigenlijk een goede pingel in de benen heeft: „Ja hoor. En als ik de moge lijkheid krijg tegen Rostov, zal ik vereerd zijn om hem te nemen. Maar uiteraard beslist de trainer." PSV gaat zo'n wedstrijd spelen waarvan de liefhebber er elk sei zoen wel een paar wil zien. Al- les-of-niets. Do-or-die. Dood of de gladiolen. Welk label je er ook aan hangt, het wordt zo'n avond dat de emoties door het stadion gieren en elk doelpunt het lot van beide teams op het veld op slag dramatisch kan veranderen. Hoe pak je zo'n wedstrijd dan aan? Met welke beginopstelling en welke tactiek? Maar ook: met welke intentie begin je? Meteen vanaf de aftrap vol op de aanval en risico nemen? Of juist niet ge forceerd iets anders doen dan nor maal? „We zullen vol voor de overwinning gaan, dat zeker, maar er zit een tweestrijd in deze wedstrijd", zegt Cocu. Rostov heeft een duidelijke ma nier van spelen. Ze staan compact en bewezen zelfs tegen Bayern München hoe dodelijk ze kun- nen counteren. Cocu: „Wij moé ten scoren en de uitwedstrijd heeft bewezen dat we dat tegen Rostov kunnen. Maar je wil ook zeker niet op achterstand komen. Je moet een aantal scenario's heb ben op zo'n avond. En snel kun nen switchen als dat nodig is." Cocu heeft binnenskamers ge hamerd op positief denken. Hij wil bij geen enkele speler fatalis me proeven na de slechte presta tie zaterdag tegen Roda (0-0). „Je moet het als speler gewoon niet te moeilijk maken. Dit zijn de mooiste wedstrijden, met de druk van moéten winnen. Hier moet je energie van krijgen. Als je denkt dat het niks wordt, kan je beter thuisblijven." Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Bij een gelijkspel of een nederlaag ligt PSV voor Kerst mis al uit Europa én uit de strijd om de KNVB-beker. In de compe titie is er een serieus gat te over bruggen naar Ajax en Feyenoord. Het samenspel met het pu bliek, dat wordt ook een factor vanavond. Juist in de openingsfa se zal het volk PSV massaal wil len steunen, in de hoop op een avond vol magie. PROGRAMMA nog eens fanatiek bijsluitend bij de aanvalslinie als de mogelijkhe den daar lagen. Sparta keek er naar en leek af en toe zelfs letter lijk opzij te stappen voor zoveel duelkracht en loopvermogen. „Het was écht Vilhena zoals hij dat duel inging bij het eerste doel punt van Feyenoord. Dat heeft El Ahmadi ook", zegt John de Wolf, die zondag de krachtmeting tus sen zijn twee oude werkgevers aandachtig bekeek. Maar in Europa ligt de lat veel hoger dan in de eredivisie. De zo geheten 'longen van Feyenoord' moeten dus aan de bak donder dag in de Kuip. Want zelfs een ï-o overwinning tegen de Turken is niet genoeg. Er moet twee keer gescoord worden. „Dat is wel wrang, want we hebben tot op heden een mooie Europese cam pagne", stelt Eric Botteghin. „En dan zou het in theorie mogelijk zijn dat je met tien punten uit zes duels met lege handen achter blijft." El Ahmadi beseft dat het ook donderdag in de Kuip aan zal ko men op karakter en het tonen van spierballen. „Wij weten dat we altijd kracht moeten tonen, agressief moeten spelen en duels moeten aangaan", vat hij de speel wijze van Feyenoord kort samen. „Als we dat even niet tonen, kun nen wij opeens heel kwetsbaar zijn. Daarom moet dit Feyenoord altijd bikkelhard spelen." LAUSANNE De schorsing van voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter blijft gehandhaafd op zes jaar. Het internationaal sporttribu- naal CAS kwam gisteren met het vonnis over de 8o-jari- ge Zwitser naar buiten. Blatter trad in juni 2015 na zeventien jaar i terugtrad als voorzit ter van de mondiale voetbalbond. Hij werd eind december vorig jaar voor acht jaar ge schorst door de ethische com missie van de FIFA vanwege zijn dubieuze betaling in 2011 van 1,8 miljoen euro aan de toenmalige UEFA-voorzitter Michel Platini. In ."•V beroep werd de schorsing terugge bracht tot zes jaar. Blatter legde zich daar niet bij neer en vocht zijn verbanning uit het voetbal aan bij het CAS. Waar het tribunaal in Lau sanne de schorsing van Platini eerder terug bracht van zes naar vier jaar, wordt de straf van Blatter van zes jaar gehandhaafd. De Zwitser had niet om strafvermindering ge vraagd, maar om vrijspraak. Het CAS oordeelde gisteren dat die straf niet buiten proportie is en hield vast aan de uitspraak van de beroepscommissie. dinsdag 6 december 2016 PSV zoekt magie Maarten Wijffels "ROSSET A De laatste CL-poulewedstrijd vorig seizoen: PSV versloeg CSKA Moskou (2-1). foto pro shots Eindhoven PSV scoorde dit seizoen in de Champions League vier keer en alle doelpunten vielen opval lend genoeg in de eerste helft. Na rust vonden alleen de tegen standers van PSV het net. Groep A. 1. Paris St-Germain 5-11 (11-5) 2. Arsenal 5-11 (14-5) 3. Loedogorets 5-2 (4-13) 4. FC Basel 5-2 (2-8) Vandaag, 20.45 uur: FC Basel - Ar senal, Paris Saint-Germain - Loedo gorets. Groep B. 1. Napoli 2. Benfica 3. Besiktas 4. Dinamo Kiev 5-8 (9-7) 5-8 (9-8) 5-7 (9-8) 5-2 (2-6) Vandaag, 20.45 uur: Benfica - Napo li, Dinamo Kiev - Besiktas Groep C. 1. FC Barcelona 5-12 (16-4) 2. Manchester City 5-8 (11-9) 3. Bor. M'gladbach 5-5 (5-8) 4. Celtic 5-2 (4-15) Vandaag, 20.45 uur: FC Barcelona - Borussia Mönchengladbach, Man chester City - Celtic. Groep D. 1. Atlético Madrid 2. Bayern München 3. FK Rostov 4. PSV 5-15 5-9 5-4 5-1 (7-1) (13-6) (6-12) (4-11) Vandaag, 20.45 uur: PSV - Rostov, Bayern München - Atlético Madrid. Groep E. 1. AS Monaco 5-11 (9-4) 2. Bayer Leverkusen 5-7 (5-4) 3. Tottenham Hotspur 5-4 (3-5) 4. CSKA Moskou 5-3 (4-8) Morgen, 20.45 uur: Tottenham Hots pur - CSKA Moskou, Bayer Leverku sen - AS Monaco. Groep F. 1. Bor. Dortmund 5-13 (19-7) 2. Real Madrid 5-11 (14-8) 3. Sporting Portugal 5-3 (5-7) 4. Legia Warschau 5-1 (8-24) Morgen, 20.45 uur: Real Madrid - Bo russia Dortmund, Legia Warschau - Sporting Portugal. Groep G 1. Leicester City 5-13 (7-1) 2. FC Porto 5-8 (4-3) 3. FC Kopenhagen 5-6 (5-2) 4. Club Brugge 5-0 (2-12) Morgen, 20.45 uur: Club Brugge - FC Kopenhagen, FC Porto - Leicester City. Groep H. 1. Juventus 5-11 (9-2) 2. Sevilla 5-10 (7-3) 3. Olympique Lyon 5-7 (5-3) 4. Dinamo Zagreb 5-0 (0-13) Morgen, 20.45 uur: Juventus - Dina mo Zagreb, Olympique Lyon - Sevilla. naar achtste finales Tonny Vilhena (I) en Karim El Ahmadi (r) foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25