Eerbetoon aan Bob Dylan tijdens Nobelprijs-banket 20 ANGELA KIJKT TV Bowie in race voor grote prijs Het Perfecte Plaatje is geen enorme kijk cijferhit voor RTL 4. En ik snap eigen lijk niet zo goed waarom niet. Toegege ven, fotograferende BN'ers zijn niet zo specta culair om naar te kijken als Patty Brard die een doodsmak maakt in het zwembad of Klaas Wilting die op kunstschaatsen een pirouette draait. Maar Het Perfecte Plaatje heeft wel één ander ingrediënt dat het programma zeer de moeite waard maakt: de snoeiharde jurykritieken. Waar in alle andere BN'ers-doen-een-kunstje- shows de deelnemers altijd met fluwelen handschoentjes worden aangepakt en zelfs een compleet mislukte sprong, dans of schaatskür nog met een ruime voldoende wordt beloond, kent de jury hier geen genade. 'Mislukt', 'Gemiste kans', 'Bijna mooi van le lijkheid', 'Is dit een topfoto? Nou nee', 'loei- onscherp' en zo kan ik nog wel wat negatieve kwalificaties oplepelen die fotografen William Rutten en Cynthia Boll afgelopen afleveringen uitstortten over de sidderende deelnemers. Presentator Tijl Beckand voelde zich zelfs een keer geroepen in te grijpen. „Ja William, nu weten we het wel. Heb je ook nog wat positiefs te melden?" Toch hebben die twee juryleden vaak gewoon gelijk. En wat me nog extra voor hen inneemt, is dat ze de kritiek recht in het gezicht zeggen van de deelnemers en niet op sparen voor een veilig achterafkamertje. Maar arme, arme Marco Borsato. Je ziet hem elke keer ineenschrompelen als zijn foto, waar hij eerst nog enorm trots op was, beoordeeld wordt. Uitgerekend hij, de man die in The Voice altijd zijn best deed om zijn pupil len zo liefdevol mogelijk af te serveren, krijgt het voor zijn kiezen. Eerst gaan zijn wenk brauwen ongelovig omhoog, daarna is de ver bijstering van zijn gezicht te grijpen. Hij oogt als een kleuter van wie een snoepje is afgepakt door die bullebak van een buurjongen. Alleen de trillende lip ontbreekt nog. Nou leed ik gisteravond met hem mee. Het jury-oordeel was volstrekt onnavolgbaar. Een onscherpe foto van Kim die wint? Terwijl bij eerdere shoots onscherpte nog als doodzonde werd betiteld. Marco trok steeds witter weg, maar nam zijn verlies als een man. Ondanks de niet al te hoge kijkcijfers hoop ik op nóg een seizoen van Het Perfecte Plaatje. Maar wel op voorwaarde: zelfde jury én Marco Borsato als deelnemer. Quote van de dag 'Mijn eigen trauma heeft me geholpen de trauma's van anderen te begrijpen GunsN' Roses naar Goffert Barry Hay te expliciet VOORBEELD EIGEN TIJDSCHRIFT David Bowie kan de eerste artiest ooit worden die pos tuum door de BBC tot artiest van het jaar wordt verkozen. De in januari over leden zanger is samen met Adele, Calvin Harris, Cold- play en Jess Glynne genomi neerd voor de prestigieuze prijs bij de BBC Music Awards. Adele is de winnares van vorig jaar. David Bowies laatste album Blackstar staat bovendien op de shortlist voor beste album. Daarin neemt hij het onder meer op tegen Rick Astley's 50 en Adeles 25. KIJK DAN Chantal Janzen (37) heeft er nooit een geheim van gemaakt dat Linda de Mol (52) haar grote voorbeeld is. Maar nu ze ook een eigen tijdschrift begint met een online videoplatform gaat ze wel héél erg op 'tante' Linda lijken. De 75-ja- rige zanger ontbreekt bij de bijeenkomst. Hij heeft andere verplichtingen, maar schreef wel een speech die in Stockholm na mens hem zal worden voorge dragen. Smith zingt Dylans A Hard Rain's a-Gonna Fall, dat een speciaal arrangement heeft gekregen voor het orkest dat bij de cere monie speelt. De medaille en de oor konde die bij de onder scheiding ho ren, krijgt Dy lan op een later moment alsnog uit gereikt. Bob Dylan is de eerste zan ger/liedjesschrijver die de No belprijs voor Literatuur krijgt. Plaat e Reageren? angela@persgroep.nl Lady Gaga onhult dat ze aan posttraumatische stressstoornis lijdt. Hoe die is ontstaan, liet ze in het midden. dinsdag 6 december 2016 MUZIEK De herenigde rockband Guns N' Roses komt naar Nederland. Op 12 juli 2017 speelt de groep rond Axl Rose en Slash in het Nijmeegse Gof- fertpark in het kader van de Not in This Life- f/me-tournee. RECLAME Commercials voor de biogra fie van rockzan ger Barry Hay zijn verboden door reclameor ganisatie STER. Ze bevatten te veel expliciet taalgebruik om voor 21.00 uur te worden uit gezonden. De uitgeverij heeft enkele woorden daarom nu weg- gepiept. Chantal, Dennis Jansen Blond. Lang haar. Frisse, Hol landse verschijning. Type girl next dooral ligt de tijd dat Linda nog voor meisje kon doorgaan alweer even achter haar. Beauty én brains, maar wel gewoon ge bleven. Het is een imago waar de twee controlefreaks zelf hard aan werken. Linda schrijft in haar blad graag over de lasagne en vanillevla die ze haar gezin voor zet. Chantal gaat rustig op tv zit ten plassen en doet de was van man en (stief)kinderen in een tv- reclame. duidelijk dat deze dames hun ambi ties niet uit de weg gaan. Als Linda nu ook nog op het to neel gaat staan, is de cir kei helemaal rond Zangeres Patti Smith brengt zaterdag bij het banket voor de uitreiking van de Nobelprijzen een ode aan Bob Dylan, de win naar van de prijs voor de literatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20