Sfeervol Sauerland Ideële organisatie biedt alternatief voor raamprostitutie De PVV zet haar zinnen op Zeeland In Oeganda krijgen vluchtelingen een huis en grond De dagen van de klassieke raam- prosti tutie in Nederland lijken geteld. Stichting Non Nobis wil grote bordelen. Boerei Groenl erkost. Zeeir erma De ideële stichting, groot geworden met het vastgoed in zorgboerde rijen, wil korte metten maken met het huidige systeem waarin pand- eigenaren, exploitanten, pooiers en prostituees nauw met elkaar zijn verweven. De sekswerkers moeten in de toekomst in een 'transparante en veilige' omgeving hun diensten kunnen aanbieden. „Het is een compleet nieuwe start", zegt Mart Breedeveld, voorzitter van Non No- bis. Wij worden eigenaar van het pand, een aantal exploitanten huurt de werkruimtes van ons en verhuurt deze per dagdeel aan de sekswerkers. Wij zien het liefst een collectief van sekswerkers als ex ploitant" In de plannen van Non Nobis - Latijn voor 'niet voor ons' - gaan de prostituees erop vooruit. „We ma ken ze minder afhankelijk van pooiers en exploitanten. De raam- huur betalen ze aan een centrale balie, waar ze ook hun eigen dagop brengst kunnen storten. De raamhuur wordt door ons di rect overgemaakt aan de exploitant. Alles heel transparant en contro leerbaar, zodat duidelijk is hoe de geldstroom loopt." In het nieuwe bordeel huren de exploitanten de werkruimtes van Non Nobis. „Na aftrek van onze kosten, blijft er dan waarschijnlijk een aardige winst over. Dat geld willen we gecontroleerd ten goede laten komen aan de sekswerkers. Bijvoorbeeld door het regelen van pensioenen." De stichting ziet in We zien het liefst een collectief van sekswerkers als expoloitant principe kansen in alle steden waar nu klassieke prostitutiestraten zijn, zoals Amsterdam, Den Haag en Leeuwarden. Non Nobis denkt de nieuwe bordelen grotendeels zelf te kunnen betalen. Afgelopen jaren deed Non Nobis al een gooi om het nieuwe prostitu- tiegebied in Utrecht te ontwikke len. „Helaas is dat gegund aan een andere partij", zegt Breedeveld. „Die bood een hogere huurprijs voor de grond. Wij wilden om principiële redenen niet meer dan de kostprijs betalen. Het geld dat we daarmee bespaarden, wilden we laten terugvloeien naar de prostitu ees." De gemeente Den Haag wei gert vooralsnog inhoudelijke vra gen over de Doubletstraat te beant woorden. De partij wil in 2018 bij gemeenteraadsverkiezin gen overal meedoen. Werving kandidaten is al begonnen. Statenfractie blij met stap van Wilders Kras.nl/52041 of bel O9OO-969770cPg Nieuwsmedia rin Hart &Ziel Nooit te oud voor een beugelbekkie FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Stichting wil veilige bordelen Peter Koop Den Haag -Mart Breedeveld, Non Nobis Maak verfrissende wandelingen door het winterse landschap. Hotel nabij hanzestad Soest en stuwmeer de Möhnesee Inclusief ontbijtbuffet, parkeren en gebruik wifi Tip: ontdek de historische steden Lippstadt en Hamm Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds dinsdag 6 december 2016 Vandaag de laatste koude dag 5°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1