Noodkreet twittermeisje Rustplek zinkt in zee Kerstkaarten voor eenzame ouderen 3 dagen Drenthe Kamer voor vondelingen 11 ALEPPO Een 7-jarig meisje dat wereldwijd de aandacht trok met tweets uit de Syrische stad Aleppo, is enige tijd verdwenen van Twitter. Toen de account van Bana Alabed gisteren weer actief werd, plaatste moeder Fatemah een noodkreet. „We worden aangevallen. We kun nen nergens heen. Iedere minuut voelt als de dood. Zeg een gebed voor ons. Tot ziens." De twitterac- count van Bana Alabed was zondag verwijderd, toen regeringstroepen verder de stad introkken. AMSTERDAM De hoofdstad krijgt volgend jaar een vondelingenka mer, waar vrouwen in nood ano niem hun baby kunnen achterla ten. De vondelingenkamer komt in een particuliere woning in Amster dam-Zuidoost, zo bevestigt initia tiefnemer Stichting Beschermde Wieg berichtgeving van AT5. Uit angst dat wanhopige moeders nu al van die opvang gebruik willen ma ken, wil de stichting het adres nog niet vertellen. De stichting heeft al vondelingenkamers in Groningen, Middelburg, Oudenbosch, Papen- drecht, Rotterdam en Zwolle. BRUSSEL De eerste zeehonden ponton in België ligt een week na de officiële ingebruikname op de bodem van de jachthaven van de kustplaats Blankenberge. De rust plek voor zeehonden bleef afgelo pen weekend bij laagwater steken in het slib en liep vol water. De Vlaamse minister Ben Weyts (Die renwelzijn en Toerisme) wil nu voor 35.000 euro een nieuw exem plaar. Afgelopen zomer bleek dat de zeehonden het prettig vonden om bij te komen op een drijvende bag- gerleiding, maar die werd wegge haald toen de klus was geklaard. De vrolijke pakjesavond sloeg zondag om in een tranendal toen Sint en Piet plots met lege han den stonden. De zak met cadeaus die vader Boudewijn Withaar had buitengezet in afwachting van de goedheiligman was in de vijf minuten tot diens komst ge stolen. Maar maandagavond was het alsnog feest in de twee-onder- een-kapwoning aan de Al- brechtsweg, met dank aan hulp uit heel het land. Moeder Ra venna Böhmer vertelt dat ze op advies van de politie een bericht over de diefstal op Facebook had gezet als waarschuwing, want het gebeurt wel eens vaker. „Wat er toen gebeurde, dat was echt niet de bedoeling", zegt Ravenna. Van alle kanten kwam er steun. Dat begon nog dezelfde avond. Een kennis verderop zorgde er voor dat er ineens alsnog een in gepakte voetbal van FC Twente was. Een overbuurvrouw gaf een cadeautje voor zichzelf. En de volgende dag ging het zo door. Weldoeners Vrienden en familie leverden een bijdrage, een supermarkt in Ol- denzaal gaf Playmobil-poppetjes waarvoor het gezin had gespaard. En als klap op de vuurpijl schonk een weldoener uit Baarn 400 euro, het bedrag dat het gezin aan presentjes had uitgegeven. Ver bijsterd vraagt hij zich af wat de daders bezielt. „Het is toch bi zar... Hoe haal je zoiets in je hoofd? Ik dacht direct: ik ga zor gen dat ze die cadeautjes toch Het is toch bizar... Hoe haalt zo'n dief het in zijn hoofd? Ik dacht direct: ik ga zorgen dat ze die cadeautjes toch krijgen krijgen. Ik weet niets van hun fi nanciële situatie, maar ik doe dit gewoon. Ik geloof in een samenle ving waarin we niet alleen maar praten en overleggen, en opereren vanuit instituten, maar gewoon goed willen doen voor een ander." Hij wil absoluut anoniem blijven. „Ik wil me hier niet op laten voor staan. Ik kan het me veroorloven, omdat ik als ondernemer gezegend ben met een goedlopend bedrijf." Overstuur Nathan gelooft nog vast in Sinter klaas en Ravenna en Boudewijn hebben dat zo weten te houden. Maar het ging maar net goed. Toen Sint en Piet op die rampzalige zon dag binnen waren en voorzichtig fluisterend vroegen waar eigenlijk de zak was, barstte Nathan in hui len uit. Hij kon dit niet bevatten. Nathan was de hele dag al flink ge spannen geweest, moeder had hem afgeleid door samen appel flappen te bakken. En toen bleken zelfs cadeaus van de sint te kunnen worden stolen! „Hij was totaal overstuur", zegt zijn moeder. Ravenna zegt dat ze hoopt dat de dief de spullen heel erg nodig heeft. „Maar had dan even op de deur geklopt. We hadden graag wat gedeeld", zegt ze. Het meest vervelend vindt Ravenna dat de surprises weg zijn. Daarin was juist zo veel tijd gestoken. Een nieuwe zak met cadeaus konden ze gisteren wel vullen, maar al die surprises opnieuw maken, daar voor had Ravenna geen tijd. En de zak stond gisteren niet buiten, maar zomaar ineens in de gang. En Nathan? Die vond dat niet meer dan logisch. Een lawine van handgeschreven kerstkaarten moet eenzame oude ren in Nederland een hart onder de riem steken. Omdat ook dit jaar veel ouderen de kerst zonder fami lie doorbrengen, verspreidt het Nationaal Ouderenfonds in sa menwerking met PostNL zes mil joen kerstkaarten, in de hoop dat elke oudere een handgeschreven kaartje ontvangt. Waar voor veel mensen de de cembermaand het toppunt is van warmte en gezelligheid, voelen veel ouderen de eenzaamheid des te meer. De cijfers liegen er niet om: één op de vijf ouderen viert geen kerst en oud en nieuw. Meer dan 200.000 ouderen krijgen tij dens de feestdagen geen bezoek. Reden voor het Nationaal Oude renfonds en PostNL een kerstkaar tenactie te starten. Elk huishouden in Nederland krijgt komende week een gratis kerstkaart met envelop in de bus, met de vraag die te sturen aan een oudere die wel wat extra aandacht kan gebruiken. „Het sturen van een mooie kaart, met een persoon- »Eén op de vijf ouderen viert geen kersten ook geen oud en nieuw lijke boodschap, kan net dat beetje verschil maken tijdens de feestda gen. Hoe leuk is het dat zo'n kaart vervolgens nog wekenlang op de schoorsteenmantel staat?", zegt Angela Groothuizen, die ambassa deur is van de decemberactie. Omdat het velletje Kerstzegels dit jaar een extra kerstzegel telt, is er volgens de initiatiefnemers geen enkele belemmering om de kaart te sturen. Wie geen eenzame ou dere kent, kan de kaart richten aan het Nationaal Ouderenfonds, die ze zal verspreiden onder bejaar denhuizen of bijvoorbeeld brei clubs. „We weten hoeveel een kaartje kan betekenen, dus we gaan onze uiterste best doen", zegt Jytte Reichert namens het fonds. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg incl. diner1 3 dgn Twentediner 4 dagen Moers (DE) dinsdag 6 december 2016 Toch zak vol cadeautjes voor bestolen Nathan Nathan Böhmer is dolblij als hij van een stel vrolijke Pieten toch cadeautjes krijgt, fotoemielmuijderman Tranen met tuiten huilde Na than (7) uit Hengelo toen Sin terklaas en Zwarte Piet op bezoek kwamen: de zak met pakjes bleek gestolen. Maar gulle gevers vulden een nieuwe. Frank Timmers Istvan Kovi Hengelo —Gulle gever Koen Voskuil Bunnik Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: Verblijf in Assen, op loopafstand van het Drents Museum en de prachtige natuur! 2 nachten in 3* Best Western City de Jonge (8,2) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht a la carte) Gratis wifi, welkomstdrankje, wandel- en fietsroutes 4* FÏetcher Sallandse Heuvelrug (8,3) 4* Van der Valk Hotel Moers (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 3 nachten incl. ontbijtbuffet 1 keer 2-gangendiner q Incl. welkomstdrankje C^L50 Incl. parkeren &zwembad O##" Gratis parkeren en wifi 3 O «vcl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11