Blauw op snee Tweeling Hulptroepen eerste zin Als je haar op straat voorbij ziet harken met haar Dirk-tas vol lege sherryflessen is er weinig wat prijsgeeft dat ze vroeger in Duitsland een gevierd i» vers voer B¥ Voor kleine en grote boekenwurmen balletdanseres was. (uit: Loze ruimte, Georgina Verbaan) jeugdH magazine 31 Cannabiskoning Wie was de man achter de hit Ben ik te min Marcel Groenewegen schreef het verhaal over de roodharige cult- figuur Armand. (Nijgh Van Ditmar, €20) Samenstelling: Ellen den Hollander en Ruud Roodhorst nerme Titus Broederland (Ambo Anthos, €20) op Shakespeare, Whitman en Borges te leunen. Pretenti eus, maar hij kan ook wat. In virtuoze taal en prikkelende beelden wordt een onherbergzame wereld opgeroepen, waarde mijnen 'bloedpijpen' heten en de tweeling in de hoofdrol als duivelsgebroed wordt beschouwd; een soort science-fiction, spelend in een parallel verleden. De broertjes moeten vluchten voor een natuur ramp. Al zwervend worstelen ze met hun verleden, hun isolement en elkaar. Alleen het tokkelen op hun gedeelde gitaar brengt verlich ting.—Esther Wils ROMAN Auke Hulst verklaart in En ik herin- Chicklit met humor In het vijfde deel van de populaire serie Geek Girl heeft fotomodel Harriet een vooralsnog geheim plan voor haar leven bedacht. (Gottmer, €15,95) Avonturen in de Oost Elie Ripon zwierf tussen 1618 en 1626 over de wereld en was spion voordeVOC. Zijn ver haal verschijnt voor het eerst in het Nederlands. (Prometheus, €24,95) Hartelijke groente! Vinnie Ko verbaast zich als Zuid-Koreaan over de Nederlandse taal en gewoonten. Hij leert zwemmen en wat 'de leukste thuis' betekent. (Podium, €15) De vader van Nina, een adhd-achtig meisje op kaplaarzen, is postbode en komt thuis met een brief die gericht is aan het Ministerie van Oplossingen. Hij is van de 9-jarige Ruben, die erg wordt gepest. Nina en haar vriendin Alfa be sluiten te helpen, want dat ministe- rie bestaat niet. Of toch? En wat weet Rubens blinde buurvrouw ervan? Het Minis terie van Oplossingen (10+, Van Goor, €15) van Sanne Roosenboom is een avontuurlijk verhaal dat laat zien hoe eenvoudig het kan zijn een ander te helpen, en wat dat dan weer doet voor je gevoel van eigen waarde. Annet de Groot In de winkel springen ze meteen in het oog: boeken die zijn voorzien van een visueel extraatje dat in vak termen 'kleur op snee' heet. Huidpijn is als herdruk extra mooi uitgebracht vanwege de feestdagen, laat Ambo Anthos weten. „En dat voor dezelfde prijs." Nooit meer te druk Tony Crabbe (Luitingh Sijthoff, €18) Johan Cruijff. Mijn verhaal (NwA'dam, €20) Door het vuur Jenny Valentine (Luitingh Sijthoff, €19) Huidpijn Saskia Noort (Ambo Anthos, €20) Dark matter Blake Crouch (Karakter, €30) WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95