1 .ezen CADEAUTIP! Recensie r Een andere kijk op Fiep 'Ze was veel meer dan tekenares van kinderfiguren' Haha. Ik ben mooi. En zij lekker niet. katten uiteraard. Maar ze tekent ze nooit op een wijze die senti mentaliteit oproept. „Haar poezen hebben stuk voor stuk een eigen karakter. Vaak be staan ze uit niet meer dan een rondje en twee driehoekjes, maar dat maakt voor de kijker niks niet uit. Het zijn gewoon katten. Dat waren ze toen en zijn ze nu nog steeds. Haar werk is tijdloos." De nalatenschap van Fiep Wes tendorp wordt beheerd door de Fiep Westendorp Foundation, die onder meer projecten financieel ndersteunt van kinderen die het, aldus de doelstelling, 'moeilijk of minder goed hebben getroffen'. Er wordt een Bijzondere Leerstoel Illustratie aan de Universiteit van Amsterdam gefinancierd en bovendien is er een fonds voor beginnende illustratoren. De webshop is een ware snoep winkel voor de Fiep-fanaat: van kinderschort, juwelen en strand- tas, tot de Fiep Westendorp Artist Collection Theepot, design tegels en exclusieve litho's. De founda tion ziet erop toe dat de teken vruchten van Westendorp beschermd blijven. Joyce Roodnats ode aan Fiep Westendorp belicht nog een ander belangrijk aspect van het werk van de iconische tekenares: de leeftijdloosheid van haar tekenin gen. Daarvan staat in Volgens Fiep een aantal fraaie voorbeelden. De man achter zijn overvolle bureau die wanhopig poogt vallende paperassen tegen te houden. De drukbezette vrouw die, terwijl ze op haar typemachine werkt en in de soeppan roert, haar hondje Nero op schoot houdt. Of die heerlijke illustratie van vijf dames in hun zwarte jurken op de canapé, ieder met een eigen gezichtsuitdrukking. De teksten bij de tekeningen - levensfilosofieën en -filosofietjes, alledaagse observaties, geestige gedachtespinsels - zijn soms ook letterlijk uit het leven van Joyce Roodnat gegrepen. „Ik houd ervan om me mooi te kleden. En me mooi op te maken. Dat lokt bij sommigen reacties uit. Ik heb een tekening van Fiep - twaalf figuren die met verbazing en soms afgunst een wulpse dame gade slaan - uitgekozen omdat ik me soms net zo bekeken voel als die dame." Beste boeken DE HELE LABYRINTRENNER- REEKS IN 1 BDX 'Een doorwrongen levens schets zonder opsmuk van een even sterke als mysterieuze vrouw.' - Het Algemeen Dagblad www.arbeiderspers.nl magazine 29 december is de geboortedag van Fiep Westendorp. Op die dag wordt in Kasteel Het Nijenhuis in Heino de expositie Het mooiste van Fiep geopend. Kwade tongen Een tekening van een dame die wordt aangegaapt inspireerde Roodnat tot venijnige opmer kingen en dito antwoorden. 100jaarfiepwestendorp.nl, fiepwestendorp.nl Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. KIJKBOEK Het hele jaar staat Fieps werk in het spotlicht. Voor het boek Volgens Fiep: Levenslessen van Fiep Westen dorp (Rubinstein, €19,95) selecteerde NRC-journaliste Joyce Roodnat 100 tekeningen van Fiep uit haar omvangrijke oeuvre en voorzag ze van 'kleine verhalen, wat frivo liteiten en een stuk of wat se rieuze gedachtes'. Roodnat keek goed naar Fieps werk en ontcijfert welke boodschap Fiep in haar tekeningen ver werkte. In korte tekstjes, die qua stijl wel iets weghebben van Fieps artistieke wederhelft Annie M.G. Schmidt, lukt het Roodnat om de lezer met heel andere ogen naar de tekenin gen te laten kijken dan de eerste aanblik. Knap gedaan. En nog vermakelijk ook. -Annet de Groot VERFI LM D ALS HET PERFECTE CADEAU: WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93