BINNENKIJKEN Elke week kijken we binnen bij een inspirerend huis. Deze keer is dat een geschakelde stadsvilla in Enschede. Je zou kunnen zeggen dat Huib Weener (66) een beetje is blijven hangen in zijn jeugd. Tiener in eindjaren 60, met lang haar op een hoge Puch, en vijftig jaar later nog altijd gecharmeerd van spullen uit die tijd. „Flipperkasten, juke boxen, een eenarmige bandiet (gokkast, red.), ik heb het altijd mooi gevonden." De jukebox in de woonka mer, een Rock 01a, kocht hij nadat hij 23 jaar geleden met zijn vrouw Tineke (61) en hun twee dochters in het huidige huis kwam wonen. Er zitten zestig singles in. Elvis, Buddy Holly, Fats Domino, Chuck Berry... Dansmuziek. Leuk als we een feestje hebben, en be zoek wil 'm altijd horen. Het geluid van vinyl is warmer dan van een cd of internet." Huibs eigen muzieksmaak is meer Golden Earring, Jimi Hendrix, de Stones. Zijn inte rieur rockt ook: een gewaagd rode bank, unieke kasten, uit dagend werk van de Ensche- dese schilder Don Soepboer, zoals de beschilderde leren jas op een etalagepop. Huib: „Sinds ik drie geleden met pensioen ben gegaan, heb ik meer tijd om naar rommel markten te gaan en naar leuke dingetjes te zoeken. Ik hou van apart, van spullen die je nergens anders ziet. Die vind je op markten en op Marktplaats. Een bepaalde stijl hoeft het niet te hebben, er zit geen groot idee achter ons interieur, behalve dat het qua kleur een eenheid moet zijn. Maar een witte basis kan een hoop hebben." Vreemde eend in de bijt en bepaald niet rock-'n-roll is de slaapkamer. „Een nichtje heeft de muur beschilderd toen we hier kwamen wonen. Het past niet bij de rest van het huis, maar telkens als we de kamer inkomen, vinden we de koeien nog steeds leuk." Tekst: Florien van Rees Foto's: Eric Brinkhorst Lounge Voor de Montèl-bank Ligt een kleed dat is gemaakt van reepjes Leer. Onder de natuurstenen tegels zit vloerverwarming, Een huis dat rockt 24 zaterdag 3 december 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 88