Niet ideaal voor Jongste Dochter, maar er zijn wel ergere dingen dan een kamer zonder ramen COLUMN magazine 15 Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. REAGEREN? monica@persgroep.nl Omdat Man en ik de zolder hebben ver deeld - hij een kamer, ik een kamer - ben ik nu de bezitter van een slaap kamer helemaal voor mezelf alleen. Er zitten zonder twijfel meer nare kanten aan een break-up dan goede, maar na zestien jaar weer een kamer voor mezelf behoort zeker tot de pluscategorie. En laat ik die plusjes dan maar vieren. Met die eigen kamer is ook de boedelscheiding begonnen. Het is nu nog de enige verdeel kwestie, maar wel een essentiële: wie krijgt de boxspring en wie het IKE A-logeerbed? Ik kom er goed van af: Man gunt me de boxspring. Ter compensatie kopen we voor hem een betere matras. We hadden de meisjes ieder een eigen kamer beloofd. Maar met vier slaapkamers - waar van één televisiekamer - komen we nu een ruimte tekort voor ieder een eigen plek. Dus moet de kleedkamer eraan geloven, een tus- senkamer zonder direct daglicht van 2 bij 2. Niet ideaal voor Jongste Dochter, maar er zijn wel ergere dingen dan een kamer zonder ramen. Moeten we wel eerst alle kleren verhuizen, daarom heb ik voor mijn eigen stukje zolder twee IKEA-ladekasten gekocht op Marktplaats (die dingen zijn populairder dan je denkt, daar moetje echt nog moeite voor doen) en onder het schuine dak een roede geïnstalleerd voor de hangkleding. De boxspring staat nu in de hoek, die hoeft toch niet meer aan twee kanten instapbaar te zijn. Wat mooi ruimte overlaat voor een lekkere leesstoel en een tafeltje. De dikke balken - waar aan de schroefgaten te zien ooit een schommel heeft gehangen - heb ik maanden geleden al wit laten verven, ze steken nog mooi af tegen het grijsblauw op de schuine wanden. Op de ladekasten zet ik mijn eigen foto's. Aan de muur hang ik eindelijk de afscheidspagina's die ik op vorige werkplekken kreeg - na jaren in een hoekje te heb ben gelegen. En een Afrikaans stoeltje, ooit meegenomen uit Ghana, mag uit de berging weer terug in het zicht. Als de meisjes op bed liggen, ga ik met een kopje thee naar mijn eigen kamertje. De regen tikt gezellig tegen het kantel raam. Beetje lezen, beetje rommelen, beetje appen. Op de grond nog keurig gerang schikte poppenhuisstoeltjes van Jongste Dochter en op het bed zwerft een Frozen- pyjama. Een studentenkamer, zo voelt het, maar dan met een heel volwassen leven eraan vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79