MIJN WEEKEND Doe voorzichtig met je vriendin! magazine 5 Tekst: Leo van Marrewijk Foto: Koen Verheijden U heeft het vast meegekregen: meisjes halen jongens aan alle kanten in. Ze halen gemiddeld betere studieresultaten, zijn beter in taal, beter in techniek, en nou hebben ze ook nog zo'n voormalig mannen- bastion, de boksschool, veroverd. Of beter gezegd, de kickboksschool van Kickboxing Druten, want daar is Nana Rizvanovic (7, zwarte handschoenen) beland. Nana, die naar het kickboksen ging omdat haar beste vriendje al lid was, blijft er vooralsnog bescheiden onder: „Ik ben er nog niet zo heel goed in, maar ik vind het wel leuk." Dat geldt ook voor Zoë (8), met wie Nana hier aan het oefenen is. Samen trainen ze gedisciplineerd en hard. Nana: „Opdrukken, hakken-billen, slaan, schoppen, dat soort oefeningen doen we. We doen nog geen echte partijen tegen elkaar. En slaan op eikaars hoofd mag ook niet." Pleegmoeder Mirjam Olderaan: „Aan Nana's rode wangen na afloop te zien gaat het er lekker fanatiek aan toe. Sporten is natuurlijk goed voor kinderen en dit is wel iets wat bij haar past. Ze is een stoer meisje, houdt bij voorbeeld niet van barbies. En kijk naar haar handschoenen, die zijn niet roze maar zwart." En jongens, houd d'r maar in de gaten. Nana heeft minimaal één eigenschap van een grote kampioen: jezelf eerst spiegelen aan de beste ('mijn vriendje, Mike'), om vervolgens hard aan het werk te gaan om die kampioen -ooit-te verslaan. Wilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69