OZCAN AKYOL DENK PvdA'ers: meer kans op succes met Asscher corendon 6 All Inclusive Column ren. Maar waarom richt DENK zijn aandacht op Mustafa Amhaouch en niet op zijn partij genoten? Heel simpel. Hoewel de beweging in het verkiezingspro gramma belooft dat ze wil strij den voor 'een samenleving die gestoeld is op wederzijdse accep tatie en respect voor elkaar' is de jacht geopend op politici met een migratieachtergrond die zich li beraal en anders opstellen. DENK heeft een missie: elke partij met een allochtoon op de lijst die voorkeurstemmen krijgt vanwege zijn afkomst moet wor den ontmaskerd. Weg met de concurrentie. Op die manier hoopt Tunahan Kuzu c.s. een toe vluchtsoord te creëren voor men sen met conservatief-religieuze opvattingen over specifieke the ma's. Daar is op zich niets mis mee. De SGP doet het al jaren. Alleen wordt het ongeloofwaar dig als DENK roept dat ze staat Hij werd meteen door Tunahan Kuzu aan de schandpaal genageld voor 'een samenleving waarin ie dereen zichzelf kan zijn', maar ondertussen er bijvoorbeeld wel een dagtaak aan heeft om heel Nederland te wijzen op alle Ka merleden met een Turkse en Ma rokkaanse achtergrond die een paar maanden geleden tegen de erkenning van de Armeense ge nocide stemden. En in het programma van de beweging staat ook dat er een eind moet komen aan 'electoraal- opportunistische-splijtzwam- men', een kwalificatie die van toepassing is op legio politici - waaronder de leiders van DENK, die zich jarenlang binnen de PvdA mochten opwerken op ba sis van hun migratieachtergrond. Want je kan veel over Sel^uk Öztürk zeggen, maar zijn poli tieke talent, intellectuele beheer sing en vooral verbale gaven weet hij goed te verbergen. Tunahan Kuzu verklaart: 'Wan neer ik denk aan Nederland, denk ik vooruit.' Als ik zijn partijpro gramma lees en zijn optredens observeer, kom ik tot de conclusie dat hij vooral aan vroeger denkt, toen Nederland nog verzuild was. De leden van Partij van de Arbeid kunnen zelf kiezen wie van de twee de kar moet gaan trekken bij de ver kiezingen. De stembus sluit woensdag, de uitslag volgt vrijdag. Uit de tussentijdse peiling van Kieskompas blijkt dat Samsom en Asscher nek aan nek liggen. Asscher ligt met 39,7 procent van de stemmen iets voor, 36,9 procent van de leden zegt Samsom te stem men. „Maar het kan nog alle kanten op", verwacht onderzoeker André Krouwel. „Zo'n 10 procent van de leden heeft nog geen keuze ge maakt en er volgt dit weekeinde nog een debat tussen de twee kan didaten." Opvallend is dat een ruime meer derheid van de leden aangeeft dat Asscher meer kans maakt om het voorspelde verlies van de partij bij de verkiezingen te beperken. In de verschillende peilingen schommelt de PvdA tussen de 11 en 13 zetels. Bij de vorige verkiezingen haalde de partij 38 zetels binnen. Vertrouwen Krouwel: „Zelfs PvdA'ers die op Samsom stemmen, denken dat As scher het beter zou doen als lijst trekker. Ze denken dat Asscher minder wordt geassocieerd met het gehate kabinetsbeleid, omdat Samsom de formatiedeal sloot. Ze hebben het gevoel dat Asscher - hoewel hij vicepremier was en net zo goed verantwoordelijk is voor het kabinets beleid - meer electorale aan trekkings kracht heeft." Krouwel on derzocht ook of de leden meer vertrouwen hadden gehad Lodewijk As- in een andere scher. fotoanp kandidaat. Uit eerdere peilin gen onder de kiezers bleek dat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb erg populair was. Maar uit een peiling onder de leden blijkt dat zowel zijn optreden als dat van minister Jeroen Dijsselbloem (Fi nanciën) amper hoger wordt ge waardeerd dan dat van Samsom of Asscher. Deze week bewees politieke beweging DENK ander maal dat ze niet voor di versiteit en verbinding staat. Toen het voorstel om Palestina als een onafhankelijke staat te er kennen in de Tweede Kamer sneuvelde, werden alle pijlen ge richt op CDA-Kamerlid Mustafa Amhaouch, een Marokkaanse Nederlander die volgens de partijlijn tégen had gestemd. Hij werd meteen op Twitter door Tunahan Kuzu, aanvoerder van DENK, aan de schandpaal ge- jrageld, met de toevoe- kging dat-ie een l'lokaas' is dat 'hypo- crisie tentoon spreidt'. Eerder had Amhaouch name lijk gezegd dat hij stappen in ^het vredes- proces wel "kon waarde- EXCLUSIEF SINTERKLAAS KORTING Aibufeim Cheerfulway Balaia Plaza AU Inclusive corendon.nl® 023 75106 06 i zaterdag 3 december 2016 GO @ÖzcanAkyol PvdA-leden denken dat de partij bij de Kamerverkiezingen op 15 maart meer zetels kan halen met Lodewijk Asscher aan het roer dan met huidige partijleider Diederik Samsom. Dat blijkt uit een peiling van Kieskompas onder zo'n 500 leden van de PvdA. Hans van Soest Den Haag Prachtig uitzicht over kustlijn Santa Eutalia 400 meter van het zandstrand Ruim 2-kamerappartement met gratis wifi Groot zwembad met apart kinderbad Spa Center met fitness en binnenbad AU Inclusive van 11.00 tot 23.00 uur Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief Sinterklaaskorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6